درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

آغاز تظاهرات در میدان رسالت و خیابان مطهری با شعار مرگ بر دیکتاتور.

حوالی ساعت۱۴۰۰ تظاهرات اعتراضی مردم در میدان رسالت تهران شروع شده است و مردم با خودروهای خود راه را بر ورود نیروهای انتظامی به منطقه بسته‌اند.
همچنین در کوچه ها و خیابانهای منتهی به خیابان مطهری و ولیعصر مردم شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر داده اند. ۳۰موتورسوار و ۶خودرو یگان ویژه در ضلع شمال شرق میدان ولیعصر مستقر شده است تا با تظاهرکنندگان مقابله کند.

شب گذشته، دوشنبه شب۹اسفند، حوالی ساعت ۲۲۰۰ نیز مردم در اعتراضهای شبانه خود در نقاط مختلف تهران ازجمله مناطق چیذر، فرمانیه ، قیطریه، دروس و بالای خیابان پاسداران و صادقیه، بالاتر از میدان ونک، ولیعصر، شهرک غرب، سعادت آباد، محمودیه، رسالت تا آرژانتیین و در خیابانهای پاستور، رودکی، جمالزاده به طور گسترده با سردادن بانگ الله اکبر و شعار مرگ بر دیکتاتور دست به اعتراض زدند. 
در زرین شهر و نجف آباد نیز مردم با شعار دادن و بانگ الله اکبر به اعتراضهای شبانه پرداختند.
در مهر شهر کرج در بلوار شهرداری مردم شعار الله اکبر و مرگ بر خامنه ای سر دادند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰اسفند۱۳۸۹ (اول مارس۲۰۱۱)