درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

درگیری نیروهای سرکوبگر و تظاهرکنندگان در نقاط مختلف تهران.

در پارک پردیسان، در اتوبان همت، صدها تن از مردم شعار «می‌کشم می‌کشم آن که برادرم کشت» سر دادند. جوانان دلیر تصاویر منحوس خامنه ای و خمینی که زیر آن شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه نوشته شده بود، را به آتش کشیدند. 
در بلوار ابوذر، یک خودرو نیروی انتظامی با مواد محترقه مورد حمله جوانان قرار گرفت. 

در خیابان جیحون جمعیت زیادی شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند. در مسیر خیابان کارون و آذربایجان و ستارخان به خیابان بهبودی جوانان به سوی بسیجیان موتورسوار که قصد بر هم زدن تجمع آنها را داشتند، با مواد آتش زا و ترقه حمله کردند. جنگ و گریز مردم و عوامل نیروهای سرکوبگر در خیابانهای فرعی جریان دارد. 
در منطقه سلسلبیل نیروهای سرکوبگر در درگیری با مردم به سوی آنها گاز اشک آور پرتاب کردند. در مهرآباد و چهارراه سبلان ، جوانان با مزدوران بسیجی که مزاحم آنها شده بودند درگیر شده و آنها را مجبور به عقب نشینی کردند.
از عصر امروز نیروهای سرکوبگر رژیم در فلکه دوم تهرانپارس و میدان محسنی با گرفتن سوئیچ موتورها و مصادره آنها مانع از حرکت آنها می شدند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴اسفند۱۳۸۹(۱۵مارس۲۰۱۱)