درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

درگیریهای شدید در نقاط مختلف تهران.

خروش شعارهای مرگ بر خامنه ای، مرگ بر دیکتاتور و مبارک بن علی نوبت سیدعلی در آسمان تهران
در تهران، در فلکه آریاشهر نیروهای سرکوبگر با گاز اشک آور به صدها تن از مردم که شعار «مبارک، بن علی، نوبت سیدعلی می‌دادند»، حمله کردند. شمار زیادی از جوانان دستگیر و به نقطه نامعلومی منتقل شدند. در بلوار فردوس آریاشهر مردم شعار الله اکبر سر دادند.

در خیابان رودکی و میدان فردوسی درگیریهای شدیدی بین مردم و پاسداران و بسیجیان به وقوع پیوست. مردم شعار «مرگ بر دیکتاتور» و «مرگ بر خامنه ای» سردادند و در مقابله با یورش وحشیانه مزدوران، به سوی آنها ترقه و نارنجک دست ساز پرتاب کردند.
در خیابان اسکندری جوانان زیر پای بسیجیان موتورسوار نارنجک صوتی می انداختند و شعار می‌دادند «مبارک ، بن علی ، نوبت سیدعلی».
در منطقه اکباتان مردم در دسته های بزرگ علیه رژیم شعار می‌دادند. آنها با پرتاب سنگ، با حمله عوامل نیروی انتظامی مقابله می کردند. در منطقه فاز۱ اکباتان چند سطل زباله به آتش کشیده شد. در شهرک غرب معترضان که آتش زیادی برافروخته بودند به حملات بسیجیان موتورسوار به مقابله برخاستند. 
در مناطق ستارخان و آریاشهر مأموران سرکوبگر مانع حرکت خودروها و موتورها بودند و شماری از سرنشینان |آنها را بازداشت کردند. مردم در اعتراض به دستگیری جوانان به سردادن شعار و بانگ الله اکبر پرداختند.
در خیابان صفا، در میدان امام حسین مردم با پرتاب ترقه شعارهای ضدحکومتی سر دادند. در خیابان اسکندری شمالی جوانان شعار «مرگ بر دیکتاتور» سردادند و تصاویر خامنه ای دژخیم را آتش زدند 
در افسریه گله های بسیجی به سرکوب مردم پرداختند. در هفت حوض نارمک جوانان تجمع کرده و شعار «مرگ بر دیکتاتور» سر دادند . 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴اسفند۱۳۸۹(۱۵مارس۲۰۱۱)