درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سال ۱۳۸۷

مشاور امنیتی دولت عراق به دروغپردازی و انتشار اطلاعات نادرست درباره وضعیت اشرف در تلویزیون دولتی عراق (العراقیه) و سایر رسانه ها (از جمله تلویزیون العربیه) ادامه میدهد.  اما همزمان با عید نوروز و در آستانه سال نو, محدودیتهای ظالمانه علیه مجاهدان اشرف ادامه دارد.

بدنبال مرگ مشکوک زندانی سیاسی, امید رضا میرصیافی, روزنانه نگار و وبلاگ نویس ۲۸ ساله, مقاومت ایران از دبیرکل و کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد خواست تا یک هیات بین المللی را مأمور تحقیق پیرامون وضعیت زندانیان سیاسی در ایران و بخصوص به قتل رساندن این زندانیان با مواد سمی نماید. 

 برغم گذشت ۴۵ روز از ربودن یک زندانی سیاسی آزاد شده توسط مأموران وزارت اطلاعات آخوندها هنوز هیچ خبری از وی در دست نیست.   
روز ۱۵بهمن آقای صادق سیستانی , که پیش از این ۱۴ سال به جرم هواداری از سازمان مجاهدین خلق ایران زندانی بوده است, در تهران توسط ماموران اطلاعات ربوده شد. مراجعه مستمر خانواده وی به زندانهای مختلف کشور به جایی نرسیده و پاسخی دریافت نکرده اند. 

به اعتراف معاون دادستان تهران تنها شب گذشته ۷۰۰ نفر به بهانه برهم زدن آرامش عمومی بازداشت شدند. 
بنابر گزارشهای دریافتی، به‌رغم برقراری یک حکومت نظامی اعلام نشده در شهرهای سراسر کشور و آماده باش کلیه نیروها و ارگانهای سرکوبگر رژیم, مردم ایران بویژه جوانان، جشن سنتی چهارشنبه سوری را به صحنه ای از ابراز انزجار خود از فاشیسم مذهبی حاکم تبدیل کردند.

  رژیم آخوندها در هراس از حرکتهای اعتراضی مردم در جشن ملی چهارشنبه سوری و ایام عید نوروز به حالت آماده باش درآمده و بطور مستمر بر تدابیر سرکوبگرانه خود در شهرهای مختلف کشور می افزاید. 

دو هفته بعد از تأکید خامنه ای, ولی فقیه رژیم جنایتکار آخوندها, در دهم اسفند مبنی بر اخراج مجاهدین از عراق و اجرای توافقات دوجانبه بین این رژیم و دولت عراق و به دنبال محاصره و تهاجم به یک ساختمان در اشرف از روز جمعه تا کنون, یک افسر عراقی , ساعت ۹صبح امروز ۲۵ اسفند, در ورودی اشرف, به تهدید کردن مجاهدین و ضرب و شتم دوتن از ساکنان آن به نام عبدالعلی حاج محمدی و نورالدین نوید با استفاده از باتون برقی و دستبند زدن مبادرت کرد. اما متعاقبأ با مداخله و ممانعت نیروهای آمریکایی روبه رو شد.

بدنبال اظهارات خامنه ای در دیدار با رییس جمهور عراق مبنی بر اجرای توافقات دو جانبه و اخراج مجاهدین از عراق و بدنبال سفر یک هفته ای رفسنجانی به عراق, شب گذشته دفتر مشاور امنیت ملی عراق در یک خبر سراپا دروغ و دجالگرانه اعلام کرد: «رهبران اردوگاه اشرف از ورود تیم ”چک خواسته‌ها” وابسته به وزارت حقوق بشر برای انجام مأموریتهایش مبنی بر مشخص کردن گزینه‌های ساکنان بین بازگشت به ایران یا انتخاب کشور ثالث جلوگیری می‌کنند». 

 رژیم آخوندها در  روز ۲۱ اسفندماه، ۴تن بنامهای علی آبستان، علی دهقانی، علی دامشاد و محمود مرادی, را که از سال ۸۵ زندانی بودند, در شهر طبس اعدام کرد.  زندانی دیگری بنام حامد محمدزاده در روز ۲۰ اسفندماه در زندان ارومیه اعدام شد.

مردم با نیروهای سرکوبگر درگیر شده و دو خودرو پاسداران را به آتش کشیدند.خانم رجوی خیزش قهرمانانه مردم مریوان را ستود و مردم دیگر شهرهای کشور را به حمایت از آنان فراخواند. اعتصاب سراسری مردم به پا خاسته مریوان برای ششمین روز نیز ادامه یافت.  در روز جمعه, در پنجمین روز این حرکت اعتراضی  مردم با مأموران سرکوبگر رژیم درگیر شدند و دو خودرو سپاه پاسداران را به آتش کشیدند.

مقاومت ایران از اقدام شجاعانه دولت مغرب مبنی بر قطع روابط دیپلوماتیک با رژیم ضد اسلامی و ضد انسانی آخوندی, در اعتراض به دخالتهای بنیادگرایانه این رژیم در کشورهای عربی و بطور خاص در مغرب قدردانی میکند  و کشورهای عربی و اسلامی را به اتخاذ اقدامات مشابه فرامی خواند. این اقدام یک گام موثر در جهت تحکیم دوستی و برادری بین مردم ایران و مردم کشورهای منطقه بویژه مغرب است.