درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

تظاهرکنندگان شعار می دادند: « خط فقر سه میلیون حقوق ما یک میلیون»

صبح روز ۲۶ مهر ( ۱۷ اکتبر) هزاران نفر از فرهنگیان بازنشسته در شهرهای تهران، قزوین، یزد، اصفهان و مشهد برای  همسان سازی حقوق خود و دریافت مطالبات عقب افتاده شان دست به اعتراض زدند.

در تهران بیش از ۱۳۰۰ تظاهر کننده در مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی رژیم تجمع کردند. آنها واعظ مهدوی معاون این سازمان را که با دروغگویی تلاش داشت تظاهرکنندگان را آرام کند با شعار «دروغه، دروغه»، «اگر که ما نبودیم تو اون بالا نبودی» از صحنه خارج کردند. تظاهرکنندگان شعار می دادند: «معلم بیدار است از تبعیض بیزار است»، «خط فقر سه میلیون حقوق ما یک میلیون». آنها پلاکاردهایی در دست داشتند که در آن میزان حقوق دریافتی شان در مقایسه با نرخ تورم دیده می شد. این حرکت اعتراضی در حالی برگزار شد که رژیم آخوندی تمام تلاش خود را برای انجام نشدن و یا به تعویق انداختن آن انجام داده بود.

کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت ایران عموم فرهنگیان، زنان و جوانان دلیر را به همبستگی با فرهنگیان و بازنشستگان شریف و زحمتکش فرا می خواند. تنها راه نجات تمامی اقشار محروم از این همه ستم و فقر و فشار فزاینده اتحاد برای تغییر این رژیم و استقرار دموکراسی و آزادی در ایران است.

کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت ایران

۲۶ مهر ۱۳۹۵ (۱۷ اکتبر ۲۰۱۶)