درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

جواد ظریف، وزیر خارجه رژیم آخوندی كه برخی محافل غربی او را مدره معرفی می كنند، در نامه یی به حسن نصرالله، در رثای مصطفی بدرالدین سرکرده جنایتکار حزب الله، شعبه لبنانی سپاه پاسداران، او را «مردی بزرگ و خستگی ناپذیر» و «سراپا عشق و شور و حماسه در دفاع از آرمانهای حق طلبانه اسلام» نامید و عبداللهیان معاون ظریف، به دستور روحانی «در راس یك هیأت امنیتی و سیاسی» در مراسم تدفین او شركت كرد.

مصطفی بدرالدین كه در 35 سال گذشته عملیات تروریستی بیشماری را  در كارنامه خود دارد، یكی از مسئولان كشتار نیم میلیون مردم بیدفاع سوریه به ویژه زنان و کودکان و آواره كردن 12 میلیون نفر دیگر از آنها به دستور شخص خامنه ای رهبر رژیم آخوندی است. وی به خاطر شركت در ترور رفیق حریری نخست وزیر سابق لبنان از سوی دادگاه بین المللی جنایی تحت محاكمه قرار داشت.

چهار روز قبل از آن روحانی، رئیس جمهور فاشیسم دینی جنایتهای پاسداران در «جای جای افغانستان، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین» را «رشادت و دلاوریهای سردار سلیمانی» توصیف كرد.

در ژوییه 2015 ظریف در دیدار با دیكتاتور سوریه در دمشق و حسن نصرالله در بیروت به تجلیل از آنها به خاطر «مبارزه با تروریسم» و هماهنگی برای سركوب وكشتار مردم سوریه پرداخت و در ژانویه 2014 بر قبر عماد مغنیه سلف مصطفی بدرالدین ادای احترام كرد و تاج گل نثار آن نمود.

این وقایع هیچ تردیدی باقی نمی گذارد كه قالب كردن دیپلومات تروریستی مانند ظریف به عنوان مدره از سوی هر دولت یا طرفی كه باشد هیچ دلیلی جز توجیه معامله با فاشیسم آخوندی و امتیاز دادن به این رژیم از جیب مردم و مقاومت ایران ندارد و نتیجه آن نیز همدستی با این رژیم در سركوب مردم ایران و میدان دادن به تروریسم افسار گسیخته و جنگ افروزی آن در منطقه نیست. سیاستی كه البته قادر به نجات این رژیم از سرنگونی محتوم به دست مردم و مقاومت ایران نخواهد بود.

شورای ملی مقاومت ایران- كمیسیون خارجه

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ (۱۴ مه ۲۰۱۶)