درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

سفر برنامه ريزي شده وزیر خارجه ایرلند به ايران تحت حاكميت آخوندها درحالي صورت ميگيرد كه از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از۷۰ زنداني از جمله ۳ زن اعدام شده اند، دست كم۴۰ تن از مردم معترض بلوچ توسط پاسداران كشته، بيش از ۱۰۰ نفر مجروح و شمار زيادي دستگير شدند. ماه گذشته قضاييه بلژیک یک دیپلمات تروریست اين رژيم را به خاطر توطئة بمب‌گذاری در اجتماع بزرگ ایرانیان در پاریس را به ۲۰ سال و سه مزدور همدستش را به ۱۵ تا ۱۸ سال حبس محكوم كرد.

روحاني و ظريف كه وزير خارجه ايرلند قرار است با آنها ملاقات كند، نه تنها در همه اين جنايات بلكه در چهاردهه جنايت عليه بشريت توسط اين رژيم مشاركت مستقيم داشته و يا توجيه و پنهانكاري آنرا به عهده داشته اند.

سفرهاي ديپلماتيك، بويژه اگر با محكوميت شديد نقض حقوق بشر و تروريسم توسط اين رژيم همراه نباشد از سوي رژيم ايران به مثابه چراغ سبزي براي ادامه نقض حقوق بشر و تروريسم و جنگ افروزي خارجي تلقي ميشود و در عمل عليه منافع مردم ايران و صلح و آرامش در منطقه است.

مقاومت ایران این سفر را قویاْ محکوم نموده و از نمایندگان پارلمان و مدافعان حقوق بشر در ایرلند میخواهد این دیدار را که این رژیم را به اجرای اعدام و سرکوب تشویق میکند متوقف کنند. همه روابط با رژیم ایران باید منوط به بهبود حقوق بشر و توقف مجازات اعدام باشد.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون خارجه

۱۶اسفند ۱۳۹۹ (۶ مارس ۲۰۲۱)