درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

فراخوان بین المللی برای آزادی زندانیان و بازداشت شدگان سیاسی به ویژه زنان.

رژیم ضدبشری آخوندی روز یکشنبه ۱۴شهریور خانم نسرین ستوده, وکیل مدافع شماری از زندانیان سیاسی را بازداشت کرد. پیش از این روز شنبه ۶شهریور مأموران اطلاعات آخوندی با مراجعه به محل کار و سکونت وی، پرونده‌ها و اموال شخصی او را ضبط کرده بودند. دستگاه قضاییه آخوندها وی را متهم به «تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام» کرده‌اند

خانم سروناز چیت ساز, مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت گسترش دستگیری گسترده زنان اعم از وکلا, روزنامه نگاران, فعالان حقوق بشری و اجتماعی, دانشجویان و...را نشانگر هراس رژیم رو به زوال آخوندی از ابعاد فزاینده اعتراضها و انزجار مردم ایران, که زنان در آن نقش پیشتاز ایفا کرده اند, خواند. وی افزود: تردیدی نیست که توسل رژیم آخوندی به دستگیری و شکنجه و اعدام و سنگسار, مردم ایران به ویژه زنان آزاده را, از مبارزه برای تحقق آزادی و حکومت مردمی در ایران باز نخواهد داشت. 
خانم چیت ساز, شورای امنیت, کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و گزارشگران دستگیریهای خودسرانه و زنان و عموم سازمانهای مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به محکوم کردن نقض وحشیانه حقوق بشر در ایران و اقدامی فوری برای آزادی زندانیان به ویژه زندانیان زن فراخواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران
۱۵شهریور۱۳۸۹(۶ سپتامبر۲۰۱۰)