درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

روز جمعه ۱۱مهرماه، آخوند جنایتکار یوسف طباطبایی، نماینده خامنه‌ای در اصفهان، خواهان ایجاد ناامنی برای زنان میهنمان تحت عنوان آخوندساخته بدحجابی شد و در دیدار با سرکرده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: «باید فضای جامعه را برای این عده که تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به‌راحتی در خیابان‌ها و پارک ها هنجارشکنی کنند... باید در خصوص هنجارشکنی و قانون‌شکنی اختیارات بیشتری به نیروی انتظامی اعطا شود... نباید ترس داشته باشیم از این‌که اگر با هنجارشکنان برخورد کردیم، علیه ما اقدام خصمانه‌ای انجام دهند».

طباطبایی همان جنایتکاری است که اظهارات ۹سال پیش او علیه «زنان بدحجاب»، اسیدپاشی و سرکوب زنان علیه دختران اصفهانی را کلید زد. فاجعه‌ای که آمران و عاملانش هیچگاه مورد مؤاخذه قرار نگرفتند.

در همین حال، آخوند ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه و نماینده خامنه‌ای در خراسان شمالی نیز گفت: «نیروهای انتظامی می‌بایست زندگی آشوبگرانی که نیت شوم در اذهان خود دارند را ناامن کنند... پدیده بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه هم‌چون ویروسی در میان مردم است و باید با آن مقابله کرد... علاوه بر ورود پلیس و قوه قضاییه به امر مقابله با بی‌حجابی، مردم هم باید به این امر ورود پیدا کنند و آمر به معروف و ناهی از منکر باشند. لذا باید در برابر ویروس های غیرکرونایی نیز حساس باشیم».

در یک اقدام ضدانسانی دیگر، پلیس «امنیت اخلاقی» آخوندها، از چند هفته پیش با ارسال گسترده «پیامک بدحجابی» یا «کشف حجاب» صاحبان بسیاری از خودورها را احضار کرد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت تهدیدهای نماینده‌های جنایتکار خامنه‌ای را که با موج نفرت و انزجار عمومی مواجه شده است را زمینه‌سازی برای سرکوب بیشتر زنان و دختران میهنمان می‌داند و توجه شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد و کلیه ارگانها و سازمانهای مدافع حقوق زنان و حقوق‌بشر را به محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم زن‌ستیز آخوندی و حمایت از مبارزه زنان ایران برای آزادی و برابری فرا می‌خواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۱۳مهر ۱۳۹۹ (۴ اکتبر ۲۰۲۰)