درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

رژیم زن ستیز آخوندی در روز پنجشنبه ۲۶ فروردین ( ۱۴ آوریل) در آستانه سفر خانم فدریکا موگرینی نماینده عالی اتحادیه اروپا به ایران، یک زندانی زن به نام آمنه رضائیان را در زندان کاشمر به دار آویخت. وی ۴۳ ساله و به مدت دو سال زندانی بود. در حال حاضر دست کم یک زن دیگر در بند زنان این زندان در انتظار اجرای حکم اعدام است. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده طی شش روز گذشته به ۱۴ تن بالغ می شود.

این اعدامها رودر روی فراخوانهای جامعه بین المللی به لغو مجازات اعدام صورت می گیرد. زید رعد الحسین كمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در روز ۲۶فروردین رژیم ایران را به لغو مجازات اعدام به خاطر جرائم مرتبط با مواد مخدر فراخواند و گفت: «در سال گذشته حداقل ۹۶۶ نفر در ایران اعدام شدند كه بالاترین میزان در بیش از دو دهه است و ایران اكثریت اعدام را به خاطر جرایم مواد مخدر داشته است».

خانم سروناز چیت ساز مسئول کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران در این باره گفت شمار فزاینده اعدامها توسط فاشیسم دینی حاکم بر ایران نشانگر آن است که نادیده گرفتن وضعیت فاجعه بار حقوق بشر در ایران به ویژه اعدام جوانان و زنان هیچ نتیجه یی جز تشویق این رژیم به ادامه این روند جنایت بار نداشته است. وی تصریح کرد که هر گونه مراوده با ایران باید به لغو مجازات اعدام به ویژه زنان و کودکان در ایران مشروط شود.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۲۷ فروردین ۱۳۹۵ (۱۵ آوریل ۲۰۱۶)