درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 

فراخوان کمیسیون زنان به محكوميت قاطع اين جنايت و اقدام فوري براي نجات زندانيان زن محكوم به اعدام

رژیم ضدبشری و زن ستیز آخوندی، در يك جنايت فجيع، روز ۲۹ بهمن در زندان گوهردشت کرج، زهرا اسماعيلي، یک زن زنداني محكوم به اعدام را که لحظاتي قبل از اعدام دچار سکته قلبی شده و فوت كرده بود به همان صورت به دار آویخت.

وکیل او در يك پست فيسبوكي نوشت: «ديروز ۱۶ نفر مرد را قبل از زهرا و جلوي چشمانش دار زدند. زهرا قبل از اينكه پاي چوبه دار برود ، سكته كرد و قلبش ايستاد و مرد. با اين وجود جسد بي جانش را دار زدند...».

زهرا اسماعيلي كه صاحب دو فرزند بود به اتهام قتل شوهرش عليرضا زماني از مدیران كل وزارت اطلاعات كه قصد هتك حرمت دختر نوجوان خودش را داشت، به اعدام محكوم شده بود. اعدام فجيع او يك انتقام جويي ضدانساني مزدوران اطلاعات بود. او سومين زني است كه در كمتر از يك ماه اعدام شده است.

در سال ۱۳۹۳ نيز ریحانه جباری به جرم دفاع از خود در مقابل تعرض يك مامور شناخته شده وزارت اطلاعات بعد از ۷ سال زندان در سن ۲۶سالگی به دار آویخته شد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت این جنايت فجيع را قويا محكوم ميكند و از خانم ميشل باشله كميسر عالي حقوق بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد خشونت علیه زنان و عموم مجامع مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به محكوميت قاطع اين جنايت فراميخواند و خواستار اقدام فوري براي نجات زندانيان محكوم به اعدام بويژه زنان زنداني مي باشد.

شورای ملی مقاومت ایران- كميسيون زنان

۳ اسفند ۱۳۹۹ (۲۱ فوریه ۲۰۲۱)

 

برای مشاهده این اطلاعیه برروی سایت کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران روی این لینک کلیک کنید.