درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون فرهنگ و هنر

روز شنبه ۹ آوریل در شهر تورینو در کتابفروشی گوپ، معرفی کتاب برنز و پناهندگی، نوشته استاد رضا اولیاء، با شرکت شماری از شخصیتها و شهروندان ایتالیایی و گروهی از ایرانیان مقیم این شهر، صورت گرفت.

در ابتدای این برنامه، آقای دکتر یوسف لسانی، مسئول جامعه ایرانیان، به تشریح حمله وحشیانه نیروهای عراقی به کمپ اشرف، که منجر به شهادت دهها تن از مجاهدین ساکن کمپ شد، پرداخت. سپس دکتر سابانیتی، اقتصاد دان و فعال حقوق بشر، ضمن محکوم کردن حمله وحشیانه ارتش عراق به اشرف، به معرفی کتاب رضا اولیاء پرداخت.

روز دهم دسامبر جلسه ای برای گرامیداشت استاد رضا اولیاء و معرفی کتاب وی به نام «برنز و پناهندگی» در کتابخانة شهر ماسّا ماریتیما برگزار شد. در این جلسه پرفسور فرانکو دوناتی، معاون شهردار، و دکتر ساباتینی آسیستان دانشگاه پیزا و استاد رضا اولیا شرکت کردند.

در ابتدا پروفسور دوناتی گفت: رضا اولیا احتیاج به معرفی ندارد. به ویژه در شهر ما. ما با رضا اولیا در سال ۱۹۷۵ آشنا شدیم.