درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون مذاهب و آزادی ادیان

نهاد موسوم به ”مجلس خبرگان رهبری” طی اطلاعیه مورخ 29خرداد96 خود از مطرح شدن ”مطالبی در جامعه پیرامون مشروعیت و مقبولیت حكومت اسلامی و تصدی ولایت و حاكمیت مبتنی بر آرای مردم با استناد به كلمات امیر المؤمنین، علی –ع” ابراز نگرانی شدید كرده و با ”اصرار” بابت این بحث و جدلهای تفرقه برانگیز” زینهار داده است.

نهاد موسوم به ”مجلس خبرگان رهبری” طی اطلاعیه مورخ 29خرداد96 خود از مطرح شدن ”مطالبی در جامعه پیرامون مشروعیت و مقبولیت حكومت اسلامی و تصدی ولایت و حاكمیت مبتنی بر آرای مردم با استناد به كلمات امیر المؤمنین، علی –ع” ابراز نگرانی شدید كرده و با ”اصرار” بابت این بحث و جدلهای تفرقه برانگیز” زینهار داده است.

نارضایتی برخی روحانیون و كناره گیری از رژیم آخوندی تازگی ندارد و همیشه تعدادی از این روحانیون زیر سركوب رژیم بوده و به خصوص توسط دستگاه موسوم به دادگاه ویژة روحانیت روانة زندانها و شكنجه گاهها شده اند. لیكن اینك ابعاد و اشكال خشم و اعتراض این روحانیون و مخالفت آنها با ولایت فقیه به خصوص در حوزه های علمیه آنقدر جدی و خطرناك شده است كه مهمترین سخنگویان رژیم به طور علنی و پی در پی در این مورد ابراز نگرانی كرده و هشدار می دهند.

آخوند محمد یزدی، رئیس جامعة مدرسین حوزة علمیة قم, در 18آذرماه95 در افتتاحیه «دهمین اجلاس سراسری جامعه مدرسین حوزه و علمای بلاد» اعتراف كرد: «امید ما به نسل جوان حوزه است... اما کم نیستند شخصیتهایی که نه تنها به مسایل روز توجه ندارند بلکه لازم نمی‌دانند که به مباحث روز اشاره کنند... بلکه گاهی اوقات منع هم مشاهده می‌شود».

پژواك سلسله جنایتهای داعش در جمعه شب 13نوامبر در پاریس، جهان را تكان داده و موجی از همدردی با قربانیان، با فرانسه و با خانواده های داغدار توسط مهمترین رهبران سیاسی و فكری جهان را برانگیخت. از جمله پیام عمیق خانم مریم رجوی، رئیس جمهوری برگزیدة مقاومت ایران، كه این جنایتهای سیاه و بشرستیز داعش را محكوم كرده و به خصوص مشخص كردند كه این تبهكاری و تبهكاران تا كجا از اسلام و ارزشهای اساسی آزادی، رهایی، صلح و بشردوستی در این دیانت مبین، بیگانه است.

زندانی سیاسی محمدعلی طاهری، در اعتراض به حكم باورنكردنی اعدام، چندروز است در اعتصاب غذا به سر می برد.

وی كه قربانی سیاستهای سركوبگرانهٌ فاشیسم مذهبی حاكم بر ایران است، از جمله با دستاویز كردن فتوای تكفیر آخوند معلوم الحال مقیم قم، شیخ ناصر مكارم شیرازی، به اعدام محكوم شده است.

به دنبال تصویب قطعنامه پارلمان اروپا درباره اشرف, خانم مریم رجوی گفت:آمریکا باید دوباره حفاظت اشرف را بر عهده بگیرد. این لازمه پایبندی به تعهدات ناشی از حقوق بین الملل، توافقنامه دو جانبه با ساکنان اشرف و ارزشهای اخلاقی است. برچسب تروریستی علیه مجاهدین و تحویل غیر قانونی حفاظت اشرف به نیروهای عراقی هردو به معنای مشارکت در سرکوب اپوزیسیون و سد کردن راه تغییر در ایران است.

جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر رژیم آخوندی در نیویورک گفت: «هیچ تعریف واحدی از خشونت در جهان وجود ندارد».
 این عبارت بخشی از دفاع یک مقام رسمی رژیم آخوندی و یک نظریه پرداز دیرینة صدور تروریسم این رژیم، محمد جواد لاریجانی است که در رأس هیأتی به نیویورک اعزام شده بود تا مانع از تصویب تازه ترین قطعنامة محکومیت این رژیم به خاطر نقض شدید و مستمر حقوق بشر شود. نقض حقوق بشر در زمینه های مجازاتهای وحشیانه، سرکوب دگراندیشان، زنان، پیروان ادیان و مذهبهای غیرحکومتی و سایر زمینه ها.

 ماهیت و اهداف كنگرة ”آی دزد...” رژیم آخوندی در قم تحت عنوان ”كنگرة جهانی جریانهای افراطی و تكفیری از دیدگاه علمای اسلام”،

 در حالیكه بخشهای بزرگی از عراق و سوریه تحت سونامی تعدی و تجاوز جنایتكارانة ”داعش“ می سوزند و ویران می شوند و جان و نوامیس و فرزندان مردم به تاراج رفته است، آخوندهای مرتجع حكومتی كه خود الهام بخش داعشی ها و تكفیری های عصر ما هستند، ابراز نگرانی می كنند كه اسلام متجاوزان اشكال دارد چرا كه آنها ”تكفیری هستند!“

قطع دست به اتهام دزدی توسط رژیم فاشیسم مذهبی حاکم بر ایران افزایش چشمگیری یافته است. این جنایتهای ضدانسانی جدا از نقض موازین بین المللی حقوق انسان، برضد روح دیانت اسلام و حتی برخلاف موازین شرع و فقه رایج است.

رسانه های خبری رژیم آخوندی، در کمتر از یک سال گذشته از حدود ۳۰مورد قطع دست و پا خبر داده اند. بر این اساس, ایران آخوندی حائز رتبه اول قطع اندام انسانها در جهان شناخته می شود.