درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

با اندوه و تاثر بسیار از درگذشت اکبر افتخاری از پیشکسوتان فوتبال ایران، پس از گذراندن دوران بسیار سخت و طاقت فرسای بیماری، با خبر شدیم.

افتخاری در تیم های مختلف و نهایتا در تیم پرسپولیس بازی کرد و سپس برای همیشه از فوتبال کناره گیری کرد. اکبر افتخاری همراه با تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۶۸ که در تهران برگزار شد ـ و در پایان بازی‌ها کشور ایران برای اولین بار به مقام قهرمانی دست یافت ـ بازی کرد و به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد. یارانش او را بهترین گوش چپ کلاسیک تیم ملی فوتبال ایران می‌دانند.

 اوضاع زندگی و معیشتی زنده یاد اکبر افتخاری نمونه بارزی از وضعیت نامساعد و سخت ورزشکارانی بود که حاضر به کرنش و سرسپردگی در مقابل رژیم فاشیستی مذهبی آخوندها نبودند و نیستند. نام و یاد اکبر افتخاری و تمامی ورزشکاران و بخصوص پیشکسوتانی که افتخارات ارزشمندی برای ایران و ایرانی کسب کردند در قلب مردم ورزش‌دوست ایران ماندگار و گرامی خواهد بود.

این ضایعه و فقدان بزرگ را به همسر وفادار و غمخوار زنده یاد اکبر، خانواده گرامی افتخاری، پیشکسوتان فوتبال و جامعه ورزشی ایران تسلیت میگوییم.

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

۱۹-۰۹-۱۳۹۶