درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 منوچهر برومند قهرمان خوشنام و مردمی ایران که یکی از بهترین رکورددارهای وزنه‌برداری سنگین وزن ایران

در مسابقات آسیایی بود، درگذشت. منوچهر برومند قویترین مرد قاره آسیا و نخستین وزنه بردار آسیایی بود که در مجموع از مرز ۵۰۰کیلوگرم (سه حرکت پرس - یک‌ ضرب و دو‌ ضرب) عبور نمود (مسابقات جهانی برلین- آلمان شرقی ۱۹۶۶) و نام خویش را در تاریخ ورزش جاودانه ساخت.

منوچهر برومند که انسانی متواضع و عاشق ورزش بود در اویل انقلاب که هنوز با خونخواری ملاهای جنایتکار آشنا نشده بود به‌خاطر خدمت به ورزش جوانان ایران ابتدا به مربیگری وزنه‌برداری ادامه داد و سپس ریاست فدراسیون وزنه‌برداری را عهده‌دار شد. اما پس از مدتی متوجه اعمال ضدایرانی و ضدمردمی آخوندها شد و گوشه‌گیری را به هم‌پیمان بودن با ملاها ترجیح داد و دیگر در مجامع ورزشی ظاهر نشد.

درگذشت این قهرمان نامی وزنه‌برداری را به خانواده محترم آن مرحوم و ورزشکاران و به‌خصوص وزنه‌برداران جوانمرد ایران و مردم آزادیخواه ایران تسلیت می‌گوییم.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

اول دی ۱۳۹۶ (۲۲دسامبر ۲۰۱۷)