درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

عزیز اصلی، دروازه‌بان بزرگ تیم ملی ایران در دهه‌های چهل و پنجاه، روز گذشته در سن 79 سالگی در آلمان بددرود حیات گفت.

قهرمان پرآوازه ایرانی، پس از روی كارآمدن رژیم پلید آخوندی، به رغم وطن‌پرستی و ایران دوستی، مجبور به ترك وطن شد و در آلمان اقامت گزید. اما همواره دلش برای ایران و مردم ایران می‌تپید. و همواره رژیم آخوندی را كه مسبب تبعید و آوارگی میلیونها ایرانی آزادیخواه شده بود، نفرین می‌كرد.

عزیز اصلی، علاوه بر استادیش در ورزش، طی  اقامتش در آلمان به آموزش و تعلیم جوانان ایرانی و آلمانی همت گماشت و آثار ارزنده‌یی از خود به‌جای گذاشت.

كلیه قهرمانان ورزشی ایران و اقشار مختلف مردم، به‌خصوص نسل جوان در تبعید ایران، به این قهرمان ارزنده و متواضع، عشق می‌ورزیدند و به او لقب «عمو اصلی» داده بودند.

عزیز اصلی در خارج از كشور نیز از گزند تهدیدها و جنایات رژیم آخوندی بی‌بهره نماند. عزیز كه در سال 1372-73 در آلمان آموزش فوتبال به جوانان ایران و فرزندان شهیدان و اسیران مقاومت ایران را برعهده گرفته بود و در مسابقات فوتبال جام ایرانیان و هواداران مقاومت شركت كرده بود، به محض پخش مصاحبه‌اش با سیمای آزادی، مورد تهدید و فشار رژیم آخوندی قرار گرفت و دژخیمان و دلالان پست‌فطرت آخوندی شروع به ارعاب او  و خانواده‌اش در ایران و آلمان كردند.

قهرمان بزرگ ملی ایران، به‌رغم تلاشهای رژیم آخوندی  برای بردنش به ایران و مصاحبه و ندامت، به چنین كاری تن نداد و با تحمل درد غربت و دوری از وطن، سرانجام در آلمان به‌درود حیات گفت.

قهرمانان ملی عضو شورای ملی مقاومت و ورزشكاران ایرانی در سراسر جهان، درگذشت دروازه‌بان پرافتخار تیم ملی فوتبال ایران را به خانواده محترمش و همین طور جامعه ورزشی و فوتبال ایران تسلیت عرض نموده و برای آنها در فقدان عزیز اصلی، صبر و بردباری آرزو كرده  و برای ملت بزرگ ایران نوید پیروزی و آزادی می دهند.

كمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مسلم اسكندر فیلابی

4 اردیبهشت 1394