درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

 نتایج شركت ورزشكاران ایرانی در المپیك ریو، وضعیت فضاحت‌بار ورزش در ایران تحت حاكمیت آخوندهای جنایتكار را به نمایش گذاشت. درحالی‌كه آخوند شیاد روحانی مدعی رسیدگی به ورزش و بالابردن سطح آن بود، نتایج المپیك نشان داد كه وضعیت ورزش در چهار سال گذشته سیر قهقرایی طی كرده و از آن چه هم كه قبل از روحانی بوده بدتر شده است.

كاروان ورزشی ایران در المپیك ریو تنها موفق به كسب هشت مدال (۳ طلا، یک نقره و ۴برنز) شد، كه نسبت به گذشته بسیار كمتر است. به عنوان مثال این كاروان در کشتی فرنگی در ۲۰۱۲ سه طلا به دست آورد اما در این دوره تنها دو برنز کسب کرد. این عقب گرد بحدی است كه حتی صدای اعتراض برخی از باندهای درونی رژیم نیز بلند شده است.

خبرگزاری ایرنا به‌نقل از شماره اول شهریور95 روزنامه سؤال جواب استان گیلان، ضمن اعتراض به نتایج فضاحت‌بار شركت ورزشكاران ایران در المپیك ریو، با برشمردن نمودهای غارتگری، چپاول و فساد در رژیم حاكم نوشته است: «... ایران است کشوری که سالی میلیاردها دلار جنس قاچاق واردش می‌شود، یک شبه ثروت بیشتر مردم به یک سوم تقلیل می‌یابد و ثروت یک عده‌یی معدود سه برابر زیاد می‌شود، تعداد فرار کنندگان مالیاتیش از تعداد دزدان دریایی کاراییب هم بیشتر و هم مال الغارتشان افزونتر است. سالی صدها میلیارد تومان بودجه فرهنگی توزیع میشود و کسی نمی‌داند محصول آن چیست، یکسری افراد در سیستمهای دولتی که می‌شود گفت انباشتی از نیروهای ناکارآمدی هستند که دقیقترین کاری که انجام می‌دهند، دریافت حقوقشان در سر ماه است... آن وقت انتظار داشته باشیم بر سکوی اول بایستیم؟»

ورزش ایران در حالی گرفتار این مصیبت شده است كه بیش از پنجاه در صد جمعیت ایران زیر 35 سال سن دارند، اما متوسط سرانه زمین ورزشی ما به ازا هر شهروند از مردم ایران فقط 60 سانتی متر مربع است.

كمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران، ضمن محكوم‌كردن سیاستهای ضد ورزش رژیم دزد و غارتگر حاكم بر ایران، همه ورزشكاران ایران، به‌ویژه جوانان ورزشكار و ورزش دوست را با الگو گرفتن از رادمردان تاریخ ورزش ایران مانند جهان پهلوان تختی و مجاهد شهید حبیب خبیری كاپیتان تیم ملی فوتبال، به اعتراض و برخاستن علیه این رژیم ستمكار و ضد ایران فرا می‌خواند.

بی‌شك در ایران آزاد فردا ورزش ایران نیز متحول شده و در جایگاه شایسته خود قرار خواهد گرفت.

كمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

6 شهریور 1395 (27اوت 2016)