درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

در حاليكه کارگران فولاد اهواز چهارمين هفته اعتصاب و تظاهرات خود را پشت سر مي‌گذارند، رژیم ضدكارگري و چپاولگر آخوندی، تلاش مي‌كند از يكسو با اقدامهای سرکوبگرانه و از سوي ديگر با فریبکاری اعتصاب آنان را در هم بشكند و به آن پايان دهد. اما مشکلات فاجعه‌بار معیشتی که کارگران و خانواده‌های آنها را به‌ستوه آورده، همچنان ادامه مي‌يابد.

در روز 15‌آذر «روابط عمومی کارخانه فولاد اهواز»‌ طي اطلاعيه‌یي با يك مشت وعده دروغين تلاش کرد در ميان کارگران تفرقه بیندازد. اما كارگران هوشيار بلافاصله پس از برگزاری «مجمع عمومی»‌ خود در همين روز اعلام كردند گوش آنها از حرف پر است و اين همان وعده هاي دروغي است كه از روزهاي اول از اداره كل كار خوزستان شنيده اند.

كارگران همچنين در اطلاعيه خود نوشتند تا رسيدن به همه اهدافشان به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد. از جمله بازگشت شرکت به بدنه اصلی دولت، راه‌اندازی تمام خطوط تولید و تهیه تجهیزات و قطعات مورد نیاز، حل مشکل بیمه کارگران و پرداخت مستمر و به موقع حقوقها .

از سوي ديگر در پي وعده‌هاي فريبكارانه حكومتي به كارگران براي شكستن اعتصاب، اداره بدنام اطلاعات در اهواز، شماري از کارگران را احضار و تهدید کرده که در صورت ادامه اعتصاب دستگير خواهند شد. اطلاعات آخوندي در يك اقدام رذيلانة ديگر، با فرستادن عناصر نفوذي به ميان كارگران مي‌خواهد شعارهاي آنها را منحرف كرده و اعتراضها را به بيراهه بكشاند.

کميسیون کار شورای ملی مقاومت، از عموم کارگران، اصناف، فرهنگيان و كارمندان و كاركنان ستمزده ميهن و جوانان به‌پا‌خاسته به ويژه در خوزستان درخواست مي‌كند به یاری و حمایت از کارگران پيشتاز گروه ملی فولاد اهواز برخیزند.

دبیرخانه شوراي ملي مقاومت-کمیسیون کار

1۷ آذر 1397 (۸دسامبر۲۰۱۸)