درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

یادواره

 

 

 مریم رجوی: پایداری ستایش‌انگیز سرهنگ معزی، الهام‌بخش پرسنل آزادی‌خواه ارتش در قیام علیه رژیم آخوندیست

 دانلود کتاب نگاهی به کارنامه سیاسی فرهنگی منصور قدرخواه

ابوالقاسم رضایی


با تشکر از خواهر مریم و با تشکر از حضور همه دوستان برای شرکت در مراسم گرامیداشت یار و همرزم شورایی منصور قدرخواه بتدا اجازه میخواهم علاوه بر تسلیت بخاطر فقدان دوست و همرزم شورایی منصور قدرخواه درگذشت دریغ انگیز چهار مادر مجاهد

سخنرانی رئیس جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی

هموطنان گرامی!
اجازه بدهید از اینجا فقدان زنده یاد، آندرانیك، هنرمند بزرگ میهنمان را به آیدای عزیزمان، به دختران گرامی او و به خواهران و برادران آندو در لیبرتی، به‌خاطر از دست دادن یار، پشتیبان و آموزگاری چون او، تسلیت بگویم.

دو سال از درگذشت نقاش نامدار و هنرمند ارزنده و بزرگ مقاومت ایران، استاد بهرام عالیوندی، که در اول خرداد1391 حیات پرافتخارش را بدرود گفت، می گذرد، امّا یاد و خاطر، این «جادوگر رنگها» و نگارگر امیدها و پایداریها در دلهای مشتاقان هنر و آزادی ایران زمین زنده و جوشان است.

برای گرامیداشت یاد فراموشی ناپذیر استاد عالیوندی بخشی از مصاحبۀ هفته نامۀ «ایران زمین» (شماره سوم، 19خرداد1373) را با استاد را با هم مرور می کنیم: 

حمیدرضا طاهرزاده:

سه سال پیش در چنین روزهایی ترانه خوان جاودان آزادی، هنرمند دوست داشتنی و مهربان و همرزم دیرینه ما، زنده یاد منوچهر سخایی به جاودانگان پیوست.

در دلم بود که بی دوست نباشم هرگز 
چه توان کرد که سعی من و دل باطل بود 

دانلود کتاب زندگینامه عماد رام


اتوبیوگرافی «عماد رام از زبان خودش»

«هنرمند باید راه آزادگی پیشه کند و بازگوکننده رنجها، خوشیها و آن چه بر مردم میگذرد باشد».

ساعتی پیش پیکر بانوی بزرگ هنر ایران را در آرامگاه ونگوگ به امانت به خاک سپردیم. امروز مزار اور مهمانی والا و گرانقدر را پذیرا شد. اما دیگر از امروز مرضیه عزیزم با ما نیست. 
تمام هفته گذشته و لحظاتش برای من بسیار طولانی بود. گویی گمشده یی دارم. چه می‌کنم! نمی‌دانم؛ 
«خاطراتِ ”یار “رفته در نظرگاهم نشسته

مراسم خاکسپاری و بزرگداشت خانم مرضیه، بانوی بزرگ هنرایران، در شهر اورسور اواز درشمال پاریس برگزارشد.

مراسم تشییع،  قبل از ظهر امروز از مقابل کلیسای نوتردامِ اور سوراواز با مشایعت اتومبیل حامل تابوت خانم مرضیه  توسط هموطنان  و حامیان مقاومت ایران ومشتاقان مرضیه که از راههای  دور و نزدیک برای آخرین وداع و بزرگداشت بزرگ بانوی هنرایران حضور به هم رسانده بودند، آغاز شد.

مجاهد خلق, ابراهیم ذاکری در سال ۱۳۲۶ در تهران متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران گذراند. در سال ۱۳۴۴ وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شد. در سال ۴۹ با درجه فوق لیسانس مهندسی برق تحصیلاتش را به پایان رساند. پس از پایان تحصیلات, مدتی در آموزشگاه ذوب آهن اصفهان به کار پرداخت و مدتی هم استادیار دانشکده دانشکده ارتباطات بود.