درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

طبق اسناد قابل ارائه به دادگاه گروگانهای اشرفی توسط شخص مالکی کنترل میشوند, مالکی دستور تغییر محل، نگهبانها، نحوه انتقال، بازجویان و پرسنل زندان گروگانها را می‌دهد.

طبق اطلاعات و اسنادی که مقاومت ایران به تازگی از داخل رژیم ایران به دست آورده است، مالکی شخصاً موضوع هفت گروگان اشرفی را دنبال می کند و نحوه و محل نگهداری آنها را نیز او شخصاً مشخص می کند.

طبق این اسناد که در هر دادگاه ذیصلاح بین المللی قابل ارائه است، مالکی در اواخر سپتامبر در جلسه یی که شماری از مسئولان امنیتی در آن حضور داشتند، دستور داده است تا تدابیر مضاعفی به منظور پنهان نگاه داشتن محل هفت گروگان اشرفی و رفتار جنایتکارانه یی که با آنها صورت می‌گیرد، به عمل آید.

برخی از اقداماتی که در دستور قرار گرفته اند، عبارتنداز: تغییر سیستم نقل و انتقال گروگانها، تغییر محل نگهداری آنها به طور مستمر، تغییر نگهبانان و پرسنل نگهداری آنها و تعویض بازجویان.

مقاومت ایران با تأکید بر این که اسناد مزبور هر گونه تردیدی در مورد نقش دولت عراق و شخص مالکی در حمله به اشرف و قتل عام و اعدام جمعی مجاهدین در اشرف و ربودن هفت تن از ساکنان را برطرف می کند، از دولت آمریکا و ملل متحد می خواهد بلادرنگ مداخله نموده و به این آدمربایی دولتی که از مصادیق بارز جنایت علیه بشریت است پایان داده و مالکی را وادار به آزاد کردن این گروگانها نمایند.

مقاومت ایران با یادآوری مسئولیت مستقیم دولت آمریکا و ملل متحد درباره امنیت و سلامت این گروگانها و با تأکید بر اینکه سکوت در مقابل جنایت علیه بشریت و آدمربایی دولتی لکه ننگ بشریت معاصر است، برای ارائه هر گونه توضیحات و جزییات در مورد حضور گروگانها در عراق به مراجع و مقامات ذیربط در آمریکا و ملل متحد اعلام آمادگی می کند. هر گونه اظهار بی اطلاعی از حضور آنها در عراق یا نفی حضور آنها در عراق، تنها سرپوشی برای بی عملی در مقابل جنایت بزرگ علیه بشریت است.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۳مهر۱۳۹۲  (۵ اکتبر ۲۰۱۳)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگردتأسیس شورای ملّی مقاومت ایران صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه،…
ادامه مطلب
 بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

همزمان با گسترش قيامها و جنبشهاي اجتماعي، كه در ديماه سال پيش جامعه ايران را وارد دوران نويني كرد، شوراي…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب