درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون زنان

 

عضويت رژيم زن ستيز آخوندي در كميسيون مقام زنان ملل متحد لكه ننگي است
كه جامعه جهاني بايد آن را قويا محكوم كنند

عضويت فاشيسم ديني و زن ستیز آخوندها درکمیسیون مقام زنان ملل متحد اقدامي عليه حقوق زنان، عليه حقوق بشر و در تعارض شديد و آشكار با فلسفه وجودي ملل متحد است و به اين رژيم فرصت می دهد تا زنان ایرانی را هرچه بیشتر سرکوب کرده و به حاشیه براند.

 

 

فراخوان به اقدام فوري براي وادار كردن رژيم به توقف فشارهاي ضدانساني عليه زنان زندانی سیاسی مقاوم

 

در ادامه تبعید زندانیان سياسي زن مقاوم، سه شنبه ۲۶ اسفند، آتنا دائمي پس از ۵ سال حبس بدون مرخصي، به صورت ناگهاني و بدون هر گونه اطلاع قبلي، با دستبند و پابند از زندان اوين تهران به زندان لاكان رشت تبعيد شد. به او حتي امكان جمع آوري وسايلش و اجازه اطلاع به خانواده اش را هم ندادند.

 

فراخوان کمیسیون زنان به محكوميت قاطع اين جنايت و اقدام فوري براي نجات زندانيان زن محكوم به اعدام

رژیم ضدبشری و زن ستیز آخوندی، در يك جنايت فجيع، روز ۲۹ بهمن در زندان گوهردشت کرج، زهرا اسماعيلي، یک زن زنداني محكوم به اعدام را که لحظاتي قبل از اعدام دچار سکته قلبی شده و فوت كرده بود به همان صورت به دار آویخت.

روز جمعه ۱۱مهرماه، آخوند جنایتکار یوسف طباطبایی، نماینده خامنه‌ای در اصفهان، خواهان ایجاد ناامنی برای زنان میهنمان تحت عنوان آخوندساخته بدحجابی شد و در دیدار با سرکرده نیروی انتظامی استان اصفهان گفت: «باید فضای جامعه را برای این عده که تعداد آنها هم کم است ناامن کرد و نباید اجازه داد به‌راحتی در خیابان‌ها و پارک ها هنجارشکنی کنند... باید در خصوص هنجارشکنی و قانون‌شکنی اختیارات بیشتری به نیروی انتظامی اعطا شود... نباید ترس داشته باشیم از این‌که اگر با هنجارشکنان برخورد کردیم، علیه ما اقدام خصمانه‌ای انجام دهند».

طباطبایی همان جنایتکاری است که اظهارات ۹سال پیش او علیه «زنان بدحجاب»، اسیدپاشی و سرکوب زنان علیه دختران اصفهانی را کلید زد. فاجعه‌ای که آمران و عاملانش هیچگاه مورد مؤاخذه قرار نگرفتند.

در همین حال، آخوند ابوالقاسم یعقوبی، امام جمعه و نماینده خامنه‌ای در خراسان شمالی نیز گفت: «نیروهای انتظامی می‌بایست زندگی آشوبگرانی که نیت شوم در اذهان خود دارند را ناامن کنند... پدیده بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه هم‌چون ویروسی در میان مردم است و باید با آن مقابله کرد... علاوه بر ورود پلیس و قوه قضاییه به امر مقابله با بی‌حجابی، مردم هم باید به این امر ورود پیدا کنند و آمر به معروف و ناهی از منکر باشند. لذا باید در برابر ویروس های غیرکرونایی نیز حساس باشیم».

در یک اقدام ضدانسانی دیگر، پلیس «امنیت اخلاقی» آخوندها، از چند هفته پیش با ارسال گسترده «پیامک بدحجابی» یا «کشف حجاب» صاحبان بسیاری از خودورها را احضار کرد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت تهدیدهای نماینده‌های جنایتکار خامنه‌ای را که با موج نفرت و انزجار عمومی مواجه شده است را زمینه‌سازی برای سرکوب بیشتر زنان و دختران میهنمان می‌داند و توجه شورا و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد و کلیه ارگانها و سازمانهای مدافع حقوق زنان و حقوق‌بشر را به محکوم کردن اقدامات سرکوبگرانه رژیم زن‌ستیز آخوندی و حمایت از مبارزه زنان ایران برای آزادی و برابری فرا می‌خواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۱۳مهر ۱۳۹۹ (۴ اکتبر ۲۰۲۰)

فراخوان برای نجات جان زندانیان سیاسی زن و بازدید هیات تحقیق بین‌المللی از زندانهای ایران

دوشنبه شب ۲۴ شهریور ماه، رييس جنايتكار زندان زنان قرچك ورامين، از طريق ۲ مزدور اجير شده، دو زنداني سياسي فروغ تقی پور و پرستو معینی ، را مورد تهاجم قرار دادند. ۲ مزدور اجیر شده به نامهای زینب قنبرنژاد (زینب سرطاني) و نرگس امیرعلی، در بند ۶ زندان قرچک با فلاسکهای آبجوش به زندانیان سیاسی حمله ور شدند. سایر زنان زندانی به دفاع از فروغ تقی پور و پرستو معینی پرداختند تا مانع ریختن آبجوش روی آنان شوند. در اين جريان دست و پاي چند تن از زندانيان در اثر آب جوش دچار سوختگی شد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت پیشتر در اطلاعيه ۳ شهریور اعلام کرد «به دستور رئیس زندان قرچک، زندانیان خطرناک و اجیرشده را وارد بند زندانیان سیاسی کرده‌اند تا به ایجاد درگیری و ضرب و شتم زنان زندانی سیاسی بپردازند» و هشدار داده بود که «جان برخی زندانیان از جمله فروغ تقی پور، پرستو معینی و زهرا صفایی به شدت در خطر است. زهرا صفایی یک بار دیگر در ۲۴ خرداد ۹۹ از سوی چند زندانی اجیر شده مورد تهدید قرار گرفته بود.»

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، خواستار اقدام فوري ملل متحد و ديگر مراجع مدافع حقوق‌بشر و آزادي زنان برای نجات جان زنان زندانی سیاسی در ایران است و بار دیگر بر تشکیل یک هیات تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان سیاسی به ويژه زنان تاکید می‌کند. شکنجه و بدرفتاری روش شناخته‌شده رژیم علیه زندانیان سیاسی است. سکوت و بي عملي در برابر اعدامهای جنايتكارانه، از نظر رژيم آخوندي چراغ سبزي براي ادامه سركوب و شكنجه و اعدام است.

کمیسیون زنان شوراي ملي مقاومت ايران

۲۵ شهریور ۱۳۹۹(۱۵ سپتامبر ۲۰۲۰)

وضعیت بند زنان در زندان سپیدار اهواز به‌شدت بحرانی است، شکنجه و آزار مستمر همراه با شیوع کرونا و قطع آب و برق به‌طور مستمر و فقدان حداقل الزامات سرمایشی در گرمای خوزستان شرایط را برای زندانیان زن به‌ویژه زندانیان سیاسی طاقت‌فرسا کرده است. این وضعیت برای زنان مسن و بیمار خطرناک است و آنان را دچار مشکلات تنفسی جدی کرده است.

تنها کولر فرسوده بند زنان خراب است، در نتیجه گرمای شدید و فشردگی جمعیت، باعث وخامت وضع بیماران گردیده، به‌طوری‌که یکی از زنان زندانی بر اثر گرما بیهوش شده و به زمین افتاد.

هم‌چنین یکی از زنان این زندان که مشکوک به بیماری کرونا بود را به بیمارستان بیرون از زندان منتقل کردند. اما بدون گذراندن ریل قرنطینه مجدداً به همین بند بازگردانده شد. تاکنون حداقل ۵۰تن از زنان این زندان به کرونا مبتلا شدند.

اعتراضات زندانیان بی‌اثر مانده و تنها تلفن بند نیز به دفعات قطع شده و ارتباطات زندانیان با خانواده‌هایشان عملاً غیرممکن شده است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، جامعه جهانی، مدافعان حقوق‌بشر و حقوق زنان را به اقدام فوری جهت نجات جان زندانیان سیاسی و بازدید یک هیأت تحقیق بین‌المللی برای دیدار با زندانیان به‌ویژه زنان زندانی تأکید می‌کند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۲۰شهریور۱۳۹۹ (۱۰ سپتامبر ۲۰۲۰)

وضعیت فاجعه‌بار و خطرناک زنان زندانی سیاسی در زندان مخوف قرچک ورامین

فراخوان خانم مریم رجوی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان سیاسی

و بازدید یک هیأت تحقیق بین‌المللی برای دیدار با زندانیان به‌ویژه زنان زندانی

جان زندانیان سیاسی زن در زندان مخوف قرچک ورامین در خطر است. هم شرایط زیستی و بهداشتی آنها به‌خصوص در دوران شیوع کرونا فاجعه‌بار است و هم امنیت آنها توسط زندانیان خطرناک اجیرشده توسط اطلاعات تهدید می‌شود.

پنج روز است که فاضلاب بند بالازده و بوی تعفن همه بندها را فراگرفته اما زندانبانان به عمد اقدامی برای رفع این مشکل نمی‌کنند. امری که باعث شیوع بیماریهای واگیردار و تنفسی می‌شود. به‌رغم ابتلای شماری از زندانیان به کرونا کمترین الزامات بهداشتی به زندانیان داده نمی‌شود و آنها مجبور هستند این مواد را با قیمت گزاف بخرند. پزشکان زندان، هر ۲ یا ۳ماه یکبار به زندان سر می‌زنند و در همین سرکشی‌ها هم کاری برای بیماران انجام نمی‌شود. هزینه دندانپزشکی بقدری زیاد است که زنان و دختران جوان زندانی به‌خاطر دندان درد مجبور می‌شوند، دندانشان را بکشند.

اخیراً به دستور رئیس زندان، زندانیان خطرناک و اجیرشده را وارد بند زندانیان سیاسی کرده‌اند تا به ایجاد درگیری و ضرب و شتم زنان زندانی سیاسی بپردازند. جان برخی زندانیان از جمله فروغ تقی پور، پرستو معینی و زهرا صفایی به‌شدت در خطر است. زهرا صفایی  یک بار دیگر در ۲۴خرداد۹۹ از سویچند زندانی اجیرشده مورد تهدید قرار گرفته بود.

پیش از این، دژخیمان رژیم آخوندی با استفاده از همین تاکتیک زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی را در ۲۰خرداد ۱۳۹۸ با ضربات چاقو در زندان فشافویه به‌قتل رساندند.

دژخیمان در زندان قرچک ورامین زندانیان عادی را با توزیع گسترده «ترامادول» و «متادون» به اعتیاد می‌کشند تا امکان هر گونه اعتراض از آنها گرفته شده است. وضعیت در این زندان به قدری غیرقابل تحمل است که زندانیان عادی بعضاًدست به خودکشی می‌زنند.

در زندان اوین نیز زندانی سیاسی فاطمه مثنی در ۲۹مردادماه بر اثر تب و لرز بیهوش و به بیمارستان طالقانی منتقل شد. احتمال می‌رود فاطمه به کرونا مبتلا شده باشد. حتی به فرزندان وی اجازه تماس تلفنی با مادرشان را نمی‌دهند. فاطمه مثنی و همسرش حسن صادقی به اتهام آخوند‌ساخته «بُغیْ و محاربه» به‌خاطر هواداری از سازمان مجاهدین خلق هر یک به ۱۵سال زندان محکوم شده‌اند و از ۵سال پیش در زندان به‌سر می‌برند. اموال این خانواده از جمله منزل مسکونی و مغازه آنها از سوی ستاد اجرایی فرمان خمینی دجال، مصادره شده است.

خانم مریم رجوی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت بار دیگر دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر ملل متحد و گزارشگران ذیربط و سازمانهای بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر و حقوق زنان را به اقدام فوری برای نجات جان زنان زندانی سیاسی فراخواند و بر ضرورت تشکیل هیأت تحقیق بین‌المللی برای بازدید از زندانهای رژیم ایران و دیدار با زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی و زنان زندانی تأکید کرد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۳شهریور۱۳۹۹ (۲۴ اوت ۲۰۲۰)

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران، کمیسر عالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و عموم مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان را به اقدام فوری برای آزادی خانم نسرین ستوده، که در ششمین روز اعتصاب غذا به سر می برد، فرا می خواند. این کمیسیون ضمن هشدار نسبت به سلامتی خانم ستوده، رژیم ضدبشری آخوندی را مسئول هرگونه آسیبی که به خانم ستوده وارد شود، می داند.

خانم ستوده که از خرداد ۱۳۹۷ به اتهامات آخوندساخته ای مانند «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی»، «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» در زندان به سر می برد، در اعتراض به شرایط سخت و دشوار زندانیان سیاسی و آزاد نکردن آنها و بی توجهی به شیوع ویروس کرونا در زندان ها، از روز ۲۱ مرداد دست به اعتصاب غذا زده است.

کمیسیون زنان بار دیگر بر فراخوان خانم مریم رجوی برای آزادی زندانیان، به ویژه زندانیان سیاسی ولو به طور موقت تا پایان پاندمی کرونا و ضرورت لزوم اعزام یک هیأت حقیقت یاب بین المللی برای بازدید از زندان ها و دیدار با زندانیان به ویژه زندانیان سیاسی تأکید می کند.

شورای ملی مقاومت – کمیسیون زنان
۲۶مرداد ۱۳۹۹ (۱۶ اوت ۲۰۲۰)

 

رژیم ضد بشری آخوندی در وحشت از بالاگرفتن خیزشهای مردمی، بار دیگر به بهانه فصل تابستان و تحت عنوان آخوند ساخته ”بدحجابی” موج جدیدی از سرکوب و دستگیری و اعمال اختناق علیه جوانان و به ویژه زنان میهنمان براه انداخته است.

روز ۲۷ خرداد ۹۹، خبرگزاری فارس سپاه پاسداران به نقل از آخوند حجت الله ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، نوشت: «با گرم شدن هوا بازار بی حیایی باز هم رونق گرفته و زنان و دختران زیادی با پوشش زننده و بعضاً کشف حجاب، در سطح شهر و در وسایل نقلیه دیده می شوند!... اهمال بیست و شش دستگاه متولی نیز در این زمینه کم اثر نبوده، چرا که هیچ کدام پیگیر اجرای قانون نوشته شده در این زمینه نبوده و نیستند... امیدواریم دستگاه های متولّی امسال با پایان یافتن بهار، از خواب زمستانی چند ساله بیدار شوند و فکری برای این معضل خانه برانداز کنند.»

در همین روز ولی قنبری راد، معاون دادستانی رژیم در خراسان رضوی از «بازداشت به دلیل انتشار عکس بی‌حجاب در اینستاگرام» در این استان خبر داده و سایت خبر فوری رژیم به نقل از وی نوشت: «با هدف مبارزه با بی بند و باری، ابتذال و اباهه گری در فضای اینستاگرام، پس از گزارش مأموران گمنام امام زمان (سپاه سایبری) و با همکاری پلیس امنیت و اطلاعات این استان، پرونده ای تشکیل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد... در این راستا تعداد بسیاری از سرشاخه های اصلی که اقدام به انتشار تصاویر بی‌حجاب... در فضای مجازی نموده بودند شناسایی و دستگیر شدند که از این تعداد برخی با قرارهای تأمین کیفری روانه زندان شده و برخی دیگر نیز با قید وثیقه آزاد شدند و پرونده های آنان برای صدور حکم به دادگاه ارسال گردید».

در همین رابطه خبرگزاری فارس سپاه پاسداران میزبان یک به اصطلاح میزگرد «بررسی وضعیت حجاب و حیای اسلامی در دانشگاه ها» بود. فارس به نقل از مریم آخوندی «عضو شورای مرکزی و مسئول دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر» با بی‌حرمتی به دختران و زنان دانشجو نوشت: «در بحث حجاب شاهد یک رهاشدگی در دانشگاه ها هستیم... در این راستا ما می بینیم که متأسفانه صرفاً یک نگاه نظارتی وجود دارد که آن هم با برخورد سلیقه‌ای انجام می شود و خیلی سفت و سخت نیست». آخوندی گفت:‌ «ما نباید معطل مسئولان دانشگاه بمانیم.» و به این وسیله به مزدوران بسیج در دانشگاه ها فراخوان داد خودشان سرکوب دانشجویان دختر را به عهده بگیرند. زینب شریفی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده دکتر شریعتی که فقط دانشجوی دختر می پذیرد نیز در همین میزگرد اعتراف کرد: “کرامت انسان ها در برخورد با حراست دانشگاه حفظ نمی شود.» (فارس ۲۴ خرداد ۹۹)

بدیهی‌ست که این تمهیدات سرکوبگرانه جز بر خشم و انزجار اجتماعی به ویژه در میان جوانان و زنان نخواهد افزود. همان جوانان و زنان پیشتازی که در قامت کانون‌های شورشی و در میانه خیزش‌ها و اعتراضات مردمی به زودی طومار این رژیم ستمگر را نیز برخواهند چید.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

دوم تیر ۱۳۹۹ (۲۲ ژوئن ۲۰۲۰)

قتل فجیع و دلخراش رومینا اشرفی، دختر ۱۴ ساله‌ در تالش بدست پدرش، نتیجه سیاستها و قوانین ظالمانه و قرون وسطایی رژیم زن ستیز آخوندی است که در قانون و در عمل وحشیگری و ظلم و ستم علیه دختران و زنان را تشویق و ترویج میکند. مسئول قتل رومینا اشرفی، فاشیسم دینی حاکم بر ایران است.

رسانه های رژیم آخوندی نوشتند که درخلال بیدادگاهی که رومینا را مجبور کرد به خانه پدرش برگردد، او بارها با گریه و اصرار گفته بود، اگر به خانه بازگردانده شود پدرش او را خواهد کشت، اما جنایتکار بیرحمی که نام قاضی بر او گذاشته اند، براساس قوانین ضد اسلامی و ضدبشری رژیم آخوندی رومینا را به پدرش سپرد و روانه قتلگاه کرد.

رژیم ضد بشری آخوندی با مباح کردن عملی ”قتلهای ناموسی” و مطابق با ماده ۲۲۰ ”قانون مجازات اسلامی” که پدر در جایگاه، ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر‌ می‌شود، عملا مشوق چنین جنایات فجیعی است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت قتل یک دختر بیگناه ۱۴ ساله را قویا محکوم نموده و فاشیسم دینی حاکم بر ایران را مسئول اصلی قتل او میداند و از خانم میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر، شورای حقوق بشر، مجامع بین المللی و گزارشگران و مدافعان حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان میخواهد رژیم ایران را بخاطر قوانین و عملکردهای زن ستیزانه و فراهم کردن زمینه چنین قتلهایی محکوم کنند.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

۸ خرداد ۱۳۹۹ (۲۸ می ۲۰۲۰)