درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون زنان

رژیم ضد بشری آخوندی در وحشت از بالاگرفتن خیزشهای مردمی، بار دیگر به بهانه فصل تابستان و تحت عنوان آخوند ساخته ”بدحجابی” موج جدیدی از سرکوب و دستگیری و اعمال اختناق علیه جوانان و به ویژه زنان میهنمان براه انداخته است.

روز ۲۷ خرداد ۹۹، خبرگزاری فارس سپاه پاسداران به نقل از آخوند حجت الله ذاکر معاون فرهنگی و اجتماعی مرکز رسیدگی به امور مساجد، نوشت: «با گرم شدن هوا بازار بی حیایی باز هم رونق گرفته و زنان و دختران زیادی با پوشش زننده و بعضاً کشف حجاب، در سطح شهر و در وسایل نقلیه دیده می شوند!... اهمال بیست و شش دستگاه متولی نیز در این زمینه کم اثر نبوده، چرا که هیچ کدام پیگیر اجرای قانون نوشته شده در این زمینه نبوده و نیستند... امیدواریم دستگاه های متولّی امسال با پایان یافتن بهار، از خواب زمستانی چند ساله بیدار شوند و فکری برای این معضل خانه برانداز کنند.»

در همین روز ولی قنبری راد، معاون دادستانی رژیم در خراسان رضوی از «بازداشت به دلیل انتشار عکس بی‌حجاب در اینستاگرام» در این استان خبر داده و سایت خبر فوری رژیم به نقل از وی نوشت: «با هدف مبارزه با بی بند و باری، ابتذال و اباهه گری در فضای اینستاگرام، پس از گزارش مأموران گمنام امام زمان (سپاه سایبری) و با همکاری پلیس امنیت و اطلاعات این استان، پرونده ای تشکیل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد... در این راستا تعداد بسیاری از سرشاخه های اصلی که اقدام به انتشار تصاویر بی‌حجاب... در فضای مجازی نموده بودند شناسایی و دستگیر شدند که از این تعداد برخی با قرارهای تأمین کیفری روانه زندان شده و برخی دیگر نیز با قید وثیقه آزاد شدند و پرونده های آنان برای صدور حکم به دادگاه ارسال گردید».

در همین رابطه خبرگزاری فارس سپاه پاسداران میزبان یک به اصطلاح میزگرد «بررسی وضعیت حجاب و حیای اسلامی در دانشگاه ها» بود. فارس به نقل از مریم آخوندی «عضو شورای مرکزی و مسئول دفتر خواهران انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه امیر کبیر» با بی‌حرمتی به دختران و زنان دانشجو نوشت: «در بحث حجاب شاهد یک رهاشدگی در دانشگاه ها هستیم... در این راستا ما می بینیم که متأسفانه صرفاً یک نگاه نظارتی وجود دارد که آن هم با برخورد سلیقه‌ای انجام می شود و خیلی سفت و سخت نیست». آخوندی گفت:‌ «ما نباید معطل مسئولان دانشگاه بمانیم.» و به این وسیله به مزدوران بسیج در دانشگاه ها فراخوان داد خودشان سرکوب دانشجویان دختر را به عهده بگیرند. زینب شریفی مسئول بسیج دانشجویی دانشکده دکتر شریعتی که فقط دانشجوی دختر می پذیرد نیز در همین میزگرد اعتراف کرد: “کرامت انسان ها در برخورد با حراست دانشگاه حفظ نمی شود.» (فارس ۲۴ خرداد ۹۹)

بدیهی‌ست که این تمهیدات سرکوبگرانه جز بر خشم و انزجار اجتماعی به ویژه در میان جوانان و زنان نخواهد افزود. همان جوانان و زنان پیشتازی که در قامت کانون‌های شورشی و در میانه خیزش‌ها و اعتراضات مردمی به زودی طومار این رژیم ستمگر را نیز برخواهند چید.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

دوم تیر ۱۳۹۹ (۲۲ ژوئن ۲۰۲۰)

قتل فجیع و دلخراش رومینا اشرفی، دختر ۱۴ ساله‌ در تالش بدست پدرش، نتیجه سیاستها و قوانین ظالمانه و قرون وسطایی رژیم زن ستیز آخوندی است که در قانون و در عمل وحشیگری و ظلم و ستم علیه دختران و زنان را تشویق و ترویج میکند. مسئول قتل رومینا اشرفی، فاشیسم دینی حاکم بر ایران است.

رسانه های رژیم آخوندی نوشتند که درخلال بیدادگاهی که رومینا را مجبور کرد به خانه پدرش برگردد، او بارها با گریه و اصرار گفته بود، اگر به خانه بازگردانده شود پدرش او را خواهد کشت، اما جنایتکار بیرحمی که نام قاضی بر او گذاشته اند، براساس قوانین ضد اسلامی و ضدبشری رژیم آخوندی رومینا را به پدرش سپرد و روانه قتلگاه کرد.

رژیم ضد بشری آخوندی با مباح کردن عملی ”قتلهای ناموسی” و مطابق با ماده ۲۲۰ ”قانون مجازات اسلامی” که پدر در جایگاه، ولی دم در قتل فرزند قصاص نمی‌شود بلکه قصاص تبدیل به دیه و تعزیر‌ می‌شود، عملا مشوق چنین جنایات فجیعی است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت قتل یک دختر بیگناه ۱۴ ساله را قویا محکوم نموده و فاشیسم دینی حاکم بر ایران را مسئول اصلی قتل او میداند و از خانم میشل باشله کمیسر عالی حقوق بشر، شورای حقوق بشر، مجامع بین المللی و گزارشگران و مدافعان حقوق بشر، حقوق زنان و حقوق کودکان میخواهد رژیم ایران را بخاطر قوانین و عملکردهای زن ستیزانه و فراهم کردن زمینه چنین قتلهایی محکوم کنند.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

۸ خرداد ۱۳۹۹ (۲۸ می ۲۰۲۰)

یکی از اقشاری که در نتیجه شیوع ویروس کرونا تحت فشار مضاعف اقتصادی قرار گرفته، حدود ۴میلیون زنان سرپرست خانوار هستند که اکثریت قریب به اتفاق آنها در فقر مطلق به سر می برند. شرایط آنان بحدی وخیم شده که سر از رسانه‌های حکومتی هم در آورده است.

روزنامه حکومتی جوان ۲۵ فروردین ۱۳۹۹ نوشت، «یکی از مهم‌ترین اقشاری که از کرونا ضربه اقتصادی دیده‌اند زنان سرپرست خانوار هستند... واقعیت جامعه زنان را شاید بتوانیم در واگن‌های مترو و دستفروشانی ببینیم که هر روز بار‌های سنگینی را با خود حمل و در کوپه‌های مترو اجناسشان را برای خانم‌های مسافر تبلیغ می‌کنند. ... زنان سرپرست خانوار که در کارگاه‌های زیرزمینی مشغول به کارند چه زنانی که شوهرشان را از دست داده‌اند چه زنانی که بدسرپرست هستند و دختران خودسرپرست که به تنهایی باید از عهده زندگی‌شان بر آیند در این شرایط بسیار آسیب‌پذیرند».

خبرگزاری رسمی ایرنا، ۵ فروردین ۱۳۹۹، در گزارشی درباره ۳۳هزار زن سرپرست خانوار در خوزستان نوشت:‌ «گزارشی که از حدود ۱۴۰نفر از زنانی تهیه شده که به مشاغل خانگی اشتغال دارند، دستفروشی کرده و یا صنایع دستی تولید می‌کنند، نشان می دهد فشار مالی به این افراد بسیار شدید بوده و برخی را به مرحله‌ای از یأس و فشارهای روحی رسانده که صحبت از خودکشی می‌کنند. ... زنان سرپرست خانوار معمولاً تغذیه نامناسب و ایمنی بدنی پایین دارند.»

شمار زنان سرپرست خانوار در ایران روند تصاعدی دارد. طبق آمار بهزیستی رژیم طی ١٠‌سال گذشته هر ساله ٦٠٣٠٠ نفر به جمعیت زنان سرپرست خانوار اضافه شده است. (روزنامه حکومتی شهروند - ۱۹ تیر ۱۳۹۷)

معصومه آقاپور علیشاهی، عضو مجلس ارتجاع، گفت، «این آمار نسبت به ۱۰ سال گذشته ۵۸ درصد افزایش داشته است». (عصر ایران ۵ اسفند ۱۳۹۸)

به گفته معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده روحانی اسامی ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار زن سرپرست خانوار در بانک اطلاعات ثبت شده است. (ایرنا – ۵ مهر ۱۳۹۷) طبعاً این آمار همه زنان سرپرست خانوار را در برنمیگیرد.

خبرگزاری حکومتی ایلنا، در ۳۱ فروردین ۱۳۹۸ نوشت «۸۲ درصد زنان سرپرست خانوار بیکار هستند و منبع درآمد ثابتی ندارند.... آنها برای در امان ماندن از آسیب های اجتماعی ناگزیرند به مشاغل غیررسمی و پرخطر مثل دستفروشی در راهروهای نمور مترو پناه ببرند».

 ایرنا، در ۱۲ آذر ۱۳۹۸ نوشت «زن بودن سرپرست خانوار احتمال قرارگرفتن در دایره فقر مطلق را نسبت به مردان سرپرست خانوار افزایش می‌دهد و خود فقر چرخه آسیب‌ها و مشکلات را بازتولید می‌کند». در ۳۱ مه ۲۰۱۸، علی ربیعی، وزیر کار وقت روحانی، گفت بیش از ۳ میلیون زن سرپرست خانوار در ایران در فقر مطلق به سر می برند. اما رژیم فاسد، چپاولگر و زن ستیز آخوندی که بخش اعظم ثروتهای مردم ایران را غصب کرده است، حتی در بحبوحه بحران کرونا، هیچ اقدامی برای کاهش فشار کمرشکن بر روی این زنان ننموده است.

در دیکتاتوری سیاه آخوندها، زنان از ستم مضاعف رنج می برند و لبه تیز سرکوب و محرومیت های اجتماعی و سیاسی همواره آنان هستند. تنها راه حل فاجعه ای که امروز گریبانگیر عموم مردم، بویژه زنان شده است، سرنگونی استبداد مذهبی است که زنان شورشی و آزادیخواه ایران پیشتاز و در صف مقدم آن قرار دارند.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان

۲۶ فروردین ۱۳۹۹ (۱۳ آوریل ۲۰۲۰)

در میان شهیدان و بازداشت‌ شدگان قیام مردم ایران شمار زیادی از دختران و زنان به چشم می‌خورند که برخی از آنان زیر ۱۸سال سن دارند. بسیاری از شهدا با شلیک مستقیم به‌سر و سینه به‌ شهادت رسیده‌اند. بازداشت‌ شدگان به‌ویژه زنان در شرایط بسیار غیرانسانی نگهداری می‌شوند و تحت شکنجه و اذیت و آزار قرار دارند.

 به‌رغم گذشت بیش از یک‌ماه از قیام سراسری مردم ایران، رژیم ضدبشری آخوندی در وحشت از عواقب جنایتهای هولناکی که مرتکب شده است، با تمام قوا از فاش شدن اسامی و مشخصات شهیدان و دستگیر ‌شدگان جلوگیری می‌کند. در بسیاری موارد تنها در صورتی پیکر شهیدان را به خانواده‌هایشان تحویل می‌دهند که متعهد شوند برای آنها مراسم نگیرند و کتباً اعلام کنند که فرزندشان در حوادثی مانند تصادف به‌قتل رسیده‌اند.

 کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت، با درود به زنان قهرمان ایران که برای سرنگونی این رژیم ضدبشری بپاخاسته‌اند، کمیسر عالی و شورای حقوق‌بشر، گزارشگر ویژه ملل ‌متحد درباره ایران و گزارشگر زنان و دیگر مراجع مدافع حقوق زنان و حقوق‌بشر را به محکوم کردن کشتار مردم ایران، به‌ویژه زنان، و اقدام فوری برای توقف جنایت علیه بشریت فرامی خواند و از ملل ‌متحد خواهان اعزام یک هیات حقیقت‌یاب بین‌المللی برای بازدید از بازداشت‌ شدگان به‌ویژه زنان می‌باشد.

 اسامی و مشخصات برخی از زنان شهید شرح زیر می‌باشد:

۱- تهران - مینا شیخی – ۵۹ساله و مادر ۶فرزند – تهران. وی با شلیک مستقیم به قلبش به‌ شهادت رسیده است.

۲- تهران - گلناز سمسامی، ۳۴ساله، تهران- در اثر اصابت گلوله به‌سر به‌ شهادت رسیده است.

۳- تهران - شهریار - آزاده ضربی، ۲۸ساله

۴- تهران - نیکتا اسفندانی، ۱۴ساله

۵- تهران – رباط کریم - مریم نوری

۶- تهران – رباط کریم - مرضیه عباس زاده

۷- تهران - بهارستان - فاطمه حبیبی

۸- کرج - آمنه شهبازی فرد – ۳۴ساله، مادر سه فرزند از جمله یک دختر ۴ساله. از پشت سر در حالی که به یک مجروح کمک می‌کرده است از ناحیه گردن هدف قرار گرفته است.

۹- کرج - آذر میرزاپور زهابی– پرستار در بیمارستان شفا، ۴۸ساله و مادر ۴فرزند –کرج - باغستان. با شلیک گلوله به قلب وی در هنگام عبور از خیابان به‌ شهادت رسیده است.

۱۰- کرج - مهناز مهدیزاده نادر

۱۱- کرج - بیتا خدادادی

۱۲- کرج –مهر شهر - نیکتا خزایی

۱۳- بهبهان - شبنم دیانی

۱۴- آبادن - حلیمه سمیری

۱۵- ماهشهر - حسنیه عتقی

۱۶- اهواز - معصومه داراب پور

۱۷- سنندج - زیبا خشگوار

۱۸- کامیاران - پریسا سیفی

۱۹- شیراز - یک دختر دانش‌آموز، از هلیکوپتر هدف گلوله قرار گرفته و به‌ شهادت رسید.

۲۰- بهبهان - یک دختر ۱۳ساله –به همراه سه جوان به نامهای فرزاد و مهرداد و محمود دشتی از پشت سر مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

 کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

اول دی ۱۳۹۸(۲۲دسامبر ۲۰۱۹)

 

جان باختن جگرخراش سحر خدایاری دختر جوانی که در اعتراض به سرکوب و تبعیض خود را به آتش کشید، ضرورت مقابله با فاشیسم رژیم آخوندی و محکوم کردن سیاست‌های زن‌ستیزانه آنرا مضاعف می‌کند.

كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران، انزجار و محكوميت شديد خود را نسبت به احكام قرون وسطايي قضاييه آخوندها عليه خانمها مژگان كشاورز، منيژه عربشاهي و دخترش ياسمن آرياني ابراز ميكند. اين سه فعال حقوق زنان بخاطر اعتراض به قوانين و عملكردهاي زن ستيزانه رژيم آخوندي چند ماه است در زندان بسر مي برند و هر يك به بيش از ۱۸ سال زندان و در مجموع به ۵۵ سال زندان محكوم شده اند.

صدور احكام ضد انساني و ظالمانه و زندانهاي طولاني مدت آنهم به خاطر اعتراضات ساده، تنها ترس و وحشت رژيم آخوندي از اعتراضات اجتماعي بويژه از سوي زنان است.

كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت كليه مجامع بين المللي مدافع حقوق زنان و حقوق بشر و آزادي بيان را به اعتراض عليه اين احكام قرون وسطايي و اتخاذ تصميمات لازم الاجرا عليه رژيم زن ستيز آخوندي فرا ميخواند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۲۴ مرداد ۱۳۹۸

فراخوان به اعزام هیأت تحقیق  بين المللي برای بازدید از زندانها و زندانيان سياسي ايران

كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت ايران ضرب و شتم 4 زنداني سياسي زن در زندان قرچك ورامين را قوياً محكوم نموده و توجه مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر و حقوق زنان را به وضعيت وخيم زندانيان سياسي به ويژه زندانيان زن و اقدام فوري براي آزادي آنها جلب مي كند.

روز دوشنبه ۷ مرداد ۹۸، چهار تن از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان قرچک ورامین به تحریک مسئولین زندان و بهداری و به وسیله زندانیان جرائم عادی مورد ضرب و شتم شدید قرار گرفتند. حال یکی از مصدومین وخیم گزارش شده است.

پیش از این نیز در تاریخ شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۸ و جمعه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ گزارشاتی مبنی بر ضرب و شتم زندانیان سیاسی توسط زندانیان خطرناک منتشر شده بود.

ضرب و شتم زندانيان سياسي به وسيله مجرمان عادي كه با تحريك زندانبانان صورت مي گيرد، يكي از اهرم هاي فشار فاشيسم ديني عليه زندانيان سياسي است. روز 20 خرداد گذشته  زندانی سیاسی علیرضا شیرمحمدعلی، ۲۱ ساله، در زندان تهران بزرگ (فشافویه) به دست مجرمان عادي كشته شد.

خانم مریم رجوی، رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران مکرراً مراجع بين المللي مدافع حقوق بشر را به اعزام یک هیأت تحقیق بین المللی برای بازدید از زندانهاي ایران و ديدار با زندانيان سياسي فراخوانده است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

11 مرداد 1398

گزارشهاي رسيده از داخل كشور، از شدت گرفتن بيماري ها و مشكلات جسمي خانم نازنين زاغري در زندان خبر ميدهد. در همين حال اعتصاب غذای آقای ریچارد راتکلیف در مقابل سفارت رژیم آخوندی در لندن  وارد سومين هفته خود ميشود. گروگانگيري و آدم ربايي از روز اول يك ابزار اصلي رژيم آخوندي براي پيشبرد سياستهايش بوده است.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت بار ديگر شورا و كميسر حقوق بشر ملل متحد و ديگر مدافعان حقوق بشر و حقوق زنان را به محكوم كردن قاطع آدم ربايي و گروگانگيري توسط رژيم آخوندي فرا ميخواند و خواهان اقدام فوري براي آزادي خانم نازنين زاغري مي باشد.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

۷ تیر ۱۳۹۸

رژيم ضد بشري آخوندي در وحشت از گسترش خيزشها و اعتراضات مردمي و نقش فزاينده زنان در اين اعتراضات، تدابير سركوبگرانه بيشتري را عليه زنان شريف و آزاده تحت عناوين آخوند ساخته مانند بدحجابي اعمال ميكند.

پاسدار محمد عبدالله پور سركرده سپاه گیلان در يك اقدام سركوبگرانه جديد از تشكيل «2000 گروه تذكر لساني و عملي» در  اين استان خبر داد. وي گفت «مسئله عفاف و حجاب یک مسئله عادی نیست، بلکه یک موضوع سیاسی و امنیتی برای کشور است.» (خبرگزاري تسنيم نيروي قدس)اظهاراتي كه بخوبي وحشت سركردگان رژيم از نقش زنان در اعتراضات اجتماعي را بر ملا ميكند.

از طرف دیگر محمدرضا اسحاقی، فرمانده نيروي سركوبگر انتظامی گیلان نیز از "برخورد با ۲۸ هزار و ۲۳۸ نفر" از زنان به اتهام آخوند ساخته "بدحجاب" طي سال جاري در این استان خبر داد و گفت: « ۲ هزار و ۳۲۱ نفر از افراد مذکور به امنیت اخلاقی هدایت شدند... و برای ۶۴ نفر تشکیل پرونده قضایی تشکیل شده است.»

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت از كميسر عالي و شوراي حقوق بشر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق زنان ميخواهد كه سياستهاي سركوبگرانه و زن ستيزانه رژيم آخوندها را محكوم كرده و از زنان ايراني كه براي آزادي و برابري مبارزه ميكنند حمايت كنند.

کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران

17 خرداد ۱۳۹۸

فراخوان به اقدام بین المللی برای پایان دادن به خشونت نهادینه شده دولتی علیه زنان در ایران

 در آستانه روز جهانی منع خشونت علیه زنان، کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت ایران جامعه بین المللی را به مؤاخذه و حسابرسی از رژیم ایران در رابطه با خشونت نهادینه شده دولتی علیه زنان در ایران فرا می خواند.

قانون اساسی و قوانین رژیم آخوندی خشونت علیه زنان را نهادینه کرده است و مجازات‌های بیرحمانه‌یی همچون شلاق، سنگسار و کور کردن را تجویز می کند.

ایران تنها کشوری در جهان است که در آن هزاران زن به‌خاطر مخالفت با رژیم، اعدام شده یا در زیر شکنجه به قتل رسیده اند.

فقط طی سال گذشته، قریب به هزار زن به‌خاطر شرکت در اعتراضات ضدحکومتی دستگیر و در حبس، مورد خشونت قرار گرفتند.

از ابتدای دوران ریاست جمهوری روحانی تا کنون ۸۵ زن اعدام شده اند.

اما اعترافات مقامات و کارگزاران رژیم آخوندی طی سال اخیر حاکی از اوجگیری وحشتناک خشونت علیه زنان در ایران است. کارشناسان رژیم اعتراف می کنند که در حاکمیت ملایان «ایران از کشورهایی است که آمار خشونت علیه زنان در آن بالاست» (خبرگزاری حکومتی ایلنا – ۲۷ شهریور ۹۷).

کارگزاران رژیم ضمن یادآوری این نکته که آخرین تحقیقات انجام شده در زمینه خشونت علیه زنان در ایران ۱۴سال پیش صورت گرفته، اعتراف کرده اند که۶۶درصد زنان ایرانی در طول زندگی شان متحمل خشونت می شوند. (خبرگزاری حکومتی ایسنا – ۲۵ آبان ۹۷) . این رقم که خود دو برابر میانگین جهانی است، صرفا برای سفید نمایی و کوچک جلوه دادن واقعیت جهنمی زندگی زنان در ایران است.

یکی از نمایندگان مجلس رژیم اظهار داشت، «در حال حاضر، خشونت خانگی علیه زنان در جامعه بیداد می کند.» (خبرگزاری حکومتی ایرنا – ۴ آذر ۹۶)

با این وجود، رژیم در تصویب لایحه جلوگیری از خشونت علیه زنان مانع‌تراشی می کند و قضاییه رژیم نه تنها بیش از نیمی از مواد این لایحه را حذف کرده بلکه ۸ سال است که آن را در دست خود قبضه کرده و برای تصویب به مجلس برنگردانده است.

رایج ترین نوع خشونت علیه زنان در ایران، اقدامات دولتی برای تحمیل حجاب اجباری است. سال گذشته دهها کلیپ ویدیویی در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد که وحشیگری به اصطلاح «گشت های ارشاد» در برخورد با زنان در خیابانها و پارکهای ایران را برملا می کرد.

یک شکل رایج دیگر از خشونت علیه زنان در ایران، ازدواجهای اجباری زودهنگام است که به‌طور گسترده در سراسر کشور جریان دارد. بنا به آمار رسمی هر سال ۱۸۰هزار دختربچه در ایران مجبور به ازدواج می شوند. کارشناسان اجتماعی رژیم همچنین از ثبت ازدواج صدها دختربچه زیر ۱۰سال خبر می دهند. (خبرگزاری حکومتی ایرنا - ۱۴ مرداد ۱۳۹۷).

آنها همچنین معترفند که «ساختار حقوقی، قضایی و انتظامی به گونه‌یی است که مردان به خودشان اجازه می دهند با زور علیه زنان اقدام به خشونت کنند» (خبرگزاری حکومتی ایرنا – ۲۷ تیر ۹۷).

ماهیت دولتی و نهادینه شده خشونت علیه زنان در ایران اقدام جامعه بین المللی به منظور مؤاخذه و حسابرسی از رژیم ملایان در رابطه با نقض تعهد در رعایت حقوق زنان را ایجاب می کند تا درد و رنج زنان ایران به این وسیله کمی تخفیف پیدا کند.

 

شورای ملی مقاومت ایران - کمیسیون زنان

۲ آذر ۱۳۹۷ (۲۳نوامبر ۲۰۱۸)