دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

دیدار مریم رجوی با عاطفه یحیی‌آغا، رئیس جمهور پیشین کوزوو

دیدار مریم رجوی با عاطفه یحیی‌آغا، رئیس جمهور پیشین کوزوو

مریم رجوی در جريان سفر به بروكسل برای شركت در اجلاس قيام ايران با خانم عاطفه یحیی‌آغا رئیس جمهور پيشين کوزوو كه از سخنرانان اجلاس بود، به‌‌طور جداگانه ديدار و گفتگو كرد. خانم يحيی‌آغا سال‌های۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ رياست جمهوری كوزوو را برعهده داشته است.

خانم یحیی‌آغا که محبوبیت زیادی درمیان مردم کوزوو دارد و اولین رئیس جمهور زن در منطقه بالکان است، در اين ديدار گفت: من به شما به خاطر ده‌ها سال مبارزه و تلاش‌ برای آزادی كشورتان تبریک می‌گویم. تمركز شما روی هدف اصلی‌تان یعنی دموکراسی برای ایران برای من الهام‌بخش و انگیزاننده است و اطمینان دارم که در این راه طولانی و پر نشیب و فراز، شما سرانجام به پیروزی و نتيجه مطلوب خواهيد رسيد. خانم يحيی‌آغا هم‌چنين دوران مبارزات مردم كوزوو برای نيل به آزادی از طريق جنبش آزاديبخش كوزوو را يادآوری كرد.
رئيس جمهور پيشين كوزوو افزود: هیچ‌کدام از جنایت‌هایی که رژیم ايران مرتکب می‌شود، ربطی به اسلام ندارد. ما مسلمان هستیم و می‌دانیم که اسلام چیزی نیست که اين رژيم انجام می‌دهد. آن‌ها از اسلام برای مقاصد خود سوء‌استفاده می‌کنند.
مریم رجوی ضمن تشكر از خانم یحیی‌آغا گفت: یقین دارم که مردم کشورتان قدر‌شناس شما و تلاش‌های‌تان به عنوان يک زن و يک رئيس جمهور هستند. در میهن ما ایران مردم بيش از صد سال در برابر ديكتاتوری‌های سلطنتی و دينی مبارزه کرده و برای آزادی قیمت بسيار سنگين داده‌اند. قیام‌های پی درپی مردم ایران نشان‌دهنده عزم جزم آن‌ها برای سرنگونی رژيم ضد‌انسانی و زن‌ستیز آخوندهاست؛ رژیمی که نه فقط دشمن ایران و ایرانی، بلکه تهدیدی برای صلح و آرامش درمنطقه و جهان است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا