اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

احکام جنایتکارانه «بغی» برای  ۵ زندانی سیاسی پس از ماهها بازجویی و شکنجه در اوین

احکام جنایتکارانه «بغی» برای  ۵ زندانی سیاسی پس از ماهها بازجویی و شکنجه در اوین
حمله وحشیانه به زندانیان خرم آباد و انتقال آنها به انفرادی و محکوم کردن پدر شهید قیام به ۶ سال زندان
فراخوان به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان سیاسی

سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت، قضائیه جلادان، ۵ زندانی سیاسی، ابوالحسن منتظر، پویا قبادی، محمد تقوی، وحید بنی‌عامریان و بابک علی‌پور را پس از ماهها بازجویی و شکنجه در بند ۲۰۹ اوین، به اتهام عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران، به «بغی» متهم کرد. اتهام آخوند ساخته‌ای که اعدام يا زندان سنگين به دنبال دارد.

ابوالحسن منتظر ۶۵ ساله، در دهه شصت و سال‌های ۹۷ و ۹۹ دستگیر و زندانی شده است. وی که آخرین بار در دی ۱۴۰۲ دستگیر شده از بیماریهای قلبی، ریوی، کلیه و آرتروز رنج میبرد.

پویا قبادی ۳۲ ساله، مهندس برق در اسفند ۱۴۰۲در مرز چالداران دستگیر و به اوین منتقل شد. او قبلا نیز دو بار دستگیرشده بود.

محمد تقوی که در اسفند ماه ۱۴۰۲، دستگیر شد، پیش از این نیز سه سال به اتهام ارتباط با مجاهدین خلق، در زندان بسر برده بود.

وحید بنی عامریان، ۳۲ ساله، فوق لیسانس مدیریت در دی ۱۴۰۲ دستگیر شد، او از سال ۹۶ جمعا چهار سال زندانی بود.

بابک علیپور ۳۳ ساله، لیسانس حقوق در دی‌ ۱۴۰۲ دستگیر شد. او قبل از این در آبان‌ ۹۷، در رشت دستگیر و ۴ سال در زندان بود.

در یک تحول دیگر روز ۳۱ اردیبهشت شعبه دوم بیدادگاه ضد انقلاب کرج ماشاءالله کرمی پدر شهید قیام ۱۴۰۱ محمد مهدی کرمی را به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت ملی» به ۵ سال و بابت اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس محکوم کرد. ماشاالله کرمی ۳۱ مرداد ۱۴۰۲ با یورش نیروهای سرکوبگر دستگیر شد. همین بیدادگاه در یک اقدام ضدانسانی دیگر، وکیل خانواده محمد مهدی کرمی را که در شهریور گذشته دستگیر شده بود به شش سال زندان محکوم کرد.

در یک اقدام جنایتکارانه دیگر دژخیمان خامنه‌ای در زندان مرکزی خرم آباد شماری از زندانیان را که نسبت به قطع آب زندان اعتراض کرده بودند، بدستور رئیس زندان و رئیس حفاظت زندان با ضرب و شتم شدید به سلول انفرادی منتقل کردند. در این هجوم دست و پای تعدادی از زندانیان معترض را شکستند. در همین رابطه دو برادر زندانی هوادار مجاهدین محمد و مهدی خداکرمی را از سلول انفرادی زندان مرکزی خرم آباد، به زندان پارسیلون این شهر تبعید کردند.

مقاومت ايران بار ديگر کمیسرعالی و شورای حقوق بشر و دیگر ارگانهای ذیربط ملل متحد و همچنین اتحادیه اروپا و كشورهاي عضو را به اقدام فوري براي نجات جان پنج زندانی متهم به بغی و همچنین آزادي عموم زندانيان سياسي فرا مي‌خواند و بر ضرورت بازديد هيأت حقيقت ياب بين المللي از زندانهاي ايران و ديدار با زندانيان تأكيد ميكند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۷ خرداد ۱۴۰۳ (۲۷ می ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا