درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون آموزش و پرورش

خودكشي دلخراش محمد موسوی زاده، دانش‌آموز ۱۱ ساله‌ بوشهری، به دلیل فقر و نداشتن تلفن همراه براي درس خواندن از طريق آنلاین، بار ديگر نشان داد ظلم و ستم و فساد و تبعيض فاشيسم ديني حاكم بر ايران تمام عرصه هاي زندگي مردم ايران را در برگرفته است.

 خبرگزاري حكومتي ركنا به نقل از مادر محمد نوشت: «دو سه ماه مشکل داشتیم. پسرم گوشی درستی نداشت. زندگی درستی نداشتیم. بچه معلول دارم. تو خونه اجاره هستم. شوهرم مریضه. چند تا بچه دارم. محمد گوشی می خواست. گوشیمون خراب بود نه صدا می رسوند نه عکس می گرفت.  هیچی نمی‌گفت. معلم می گفت صدا بفرست عکس بفرستید. به معلمش گفتیم. معلمش گفت برو برای بابات بگو برای من نگو. اینجوری بود داستان ما اینجوری بود».

محمد تنها نمونه نيست. روز ۲۴ شهریور ماه نیز ماني، یک دانش‌آموز ۱۴ ساله در کرمانشاه، به دلیل عدم توان مالی خانواده‌اش امکان تهیه گوشی همراه را نداشت، برای کسب درآمد اقدام به کولبری کرده بود، تحت تعقیب مأموران رژیم قرار گرفت و از کوه سقوط کرد و جان سپرد. (همشهری ۲۴ شهریور ۹۹)

 این وقایع تأسف‌بار درحالیست که برغم ادعای اولیه رژیم جنایتکار آخوندی مبنی بر حل مسئله تلفن هوشمند و اینترنت رايگان برای دانش‌آموزان، كارگزاران حكومتي از احتمال ترک تحصیل ۳۶٪ از دانش‌آموزان بدلیل فقر و نداشتن امکان تهیه تلفن همراه يا تبلت بویژه در نقاط روستایی و دور دست خبر‌میدهند(روزنامه جوان، ارگان سپاه ۱۵ شهريور ۹۹). مدير كل آموزش و پرورش استان كرمان گفت: «بیش از ۲۴۰ هزار دانش آموز استان کرمان، فاقد تلفن همراه هوشمند هستند» (روزنامه جوان، ۱۱ شهريور ۹۹)

وضعيت فاجعه بار دانش آموزان و فرزندان كارگران و زحمتكشان، بويژه در مناطق محروم كشور، نتيجه سياستهاي جنايتكارانه و چپاولگرانه فاشيسم ديني حاكم بر ايران است. در حاليكه بخش عظيمي از مردم ايران امكان تامین ماسک و مینی‌مم‌های ضروری برای مقابله با كرونا را ندارند، رژيم آخوندي ثروتهاي ملی را يا چپاول ميكند و يا در برنامه‌های موشکی و اتمی و جنگ افروزي خارجي هدر ميدهد.

شورای ملی مقاومت ایران

کمیسیون آموزش و پرورش

۲۲ مهر ۱۳۹۹

مسئول کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت جان سپردن تکاندهنده دست‌کم سه دختر دانش آموز شش ساله بلوچ را عمیقاً تسلیت می‌گوید و برای خانواده های آنها صبر و برای مجروحان شفای عاجل آرزو می کند.

صبح روز پنجشنبه ۱۹ اسفند ( ۹ مارس) هزاران تن از فرهنگیان و معلمان شاغل و بازنشسته در یک تجمع اعتراضی در تهران و شهرهای مختلف خواستار آزادی معلمان زندانی و نقض احکام قضایی علیه فعالان فرهنگی شدند. آنها همچنین خواهان دریافت حقوق و مزایای حداقل و همسان سازی حقوقشان با سایر کارمندان دولت شدند.

کمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت ایران تأیید حکم شش سال حبس برای آقای اسماعیل عبدی را كه مبین وحشت رژیم آخوندی از جنبش اعتراضی معلمان و فرهنگیان در سراسر كشور است قویا محکوم می کند و عموم فرهنگیان و دیگر اقشار زحمتکش و محروم را به اعتراض علیه این حکم ظالمانه و اقدامهای سركوبگرانه علیه فرهنگیان و همبستگی با جنبش اعتراضی معلمان فرا می خواند.

تظاهرکنندگان شعار می دادند: « خط فقر سه میلیون حقوق ما یک میلیون»

صبح روز ۲۶ مهر ( ۱۷ اکتبر) هزاران نفر از فرهنگیان بازنشسته در شهرهای تهران، قزوین، یزد، اصفهان و مشهد برای  همسان سازی حقوق خود و دریافت مطالبات عقب افتاده شان دست به اعتراض زدند.

دریک اقدام شوکه کننده کارگزاران رژیم در مدرسه روستای «مختار‌آباد» شهرستان «رودبار جنوب» در استان كرمان دست کم 10 تن از دختران دانش آموزی را که والدین آنها توان پرداخت اخاذی 30 هزار تومانی ( هشت و نیم دلار) مدیریت مدرسه را نداشتند هشت ضربه «شلاق» زدند و آنها را از مدرسه اخراج کردند. این عمل وحشیانه در روزهای بعد نیز ادامه پیدا می‌كند تا خانواده‌هایی را كه پول درخواستی کارگزاران رژیم در مدرسه را ندارند به هر نحو ممکن وادار سازند که این مبلغ را پرداخت کنند.

محكومیت مجدد و خودسرانه رسول بداقی معلم زندانی در بیدادگاه آخوندی به سه سال زندان دیگر.

تداوم حركتهای اعتراضی فرهنگیان برای تأمین حقوق و رفع تبعیض از آنها.

در آستانه شروع سال تحصیلی جدید شمار زیادی از معلمان كشور از جمله محمود بهشتی لنگرودی، مهدی بهلولی و محمد رضا نیک نژاد كه به تازگی دستگیر شده اند و همچنین رسول بداقی، اسماعیل عبدی، علی اكبر باغانی، علیرضا هاشمی و عبدالرضا قنبری كه از قبل در زندان بودند،

در آستانه شروع سال تحصیلی و در حالی كه معلمان شریف و آزاده خود را برای تجمع سراسری و اعتراضی در روز جهانی معلم (13 مهر) آماده می كنند، اقدامات سركوبگرانه علیه معلمان فعال  تشدید شده است.

 در روز 15 شهریور ماه 94 عوامل اطلاعاتی رژیم آخوندی محمود بهشتی لنگرودی یكی از معلمان فعال را بازداشت و بخشی از وسایل موجود در خانه او را نیز ضبط كردند.

فراخوان كمیسیون آموزش و پرورش شورا به همبستگی با اعتراض سراسری معلمان در روز 13مهر.

عوامل اطلاعاتی رژیم در روز دوشنبه 9شهریور سه معلم شریف را در تهران و سنندج بازداشت كردند مهدی بهلولی و محمدرضا نیك نژاد در یورش به خانه هایشان درتهران بازداشت شدند

خانم سهیلا صادق، مسئول كمیسیون آموزش و پرورش شورای ملی مقاومت، ضمن ابراز تاسف عمیق از حادثه تكاندهنده خودسوزی معلم آزاده منصور كیهانی، به خانواده محترم وی و به عموم مردم كرمانشاه و فرهنگیان كشور تسلیت گفت. وی از عموم مردم ایران خواست كه به حمایت و همبستگی با فرهنگیان كشور برخیزند و علیه شرایط طاقتفرسایی كه رژیم آخوندی به این قشر زحمتكش تحمیل كرده اعتراض كنند.