درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون خارجه

سفر برنامه ريزي شده وزیر خارجه ایرلند به ايران تحت حاكميت آخوندها درحالي صورت ميگيرد كه از ابتداي سال جاري تاكنون بيش از۷۰ زنداني از جمله ۳ زن اعدام شده اند، دست كم۴۰ تن از مردم معترض بلوچ توسط پاسداران كشته، بيش از ۱۰۰ نفر مجروح و شمار زيادي دستگير شدند. ماه گذشته قضاييه بلژیک یک دیپلمات تروریست اين رژيم را به خاطر توطئة بمب‌گذاری در اجتماع بزرگ ایرانیان در پاریس را به ۲۰ سال و سه مزدور همدستش را به ۱۵ تا ۱۸ سال حبس محكوم كرد.

خامنه اي ۱۰ سال پيش تهديد كرد اين دادگاه فرمايشي است و هر حكمي بدهد مردود است

حكم دادگاه ويژه ملل متحد براي لبنان پس از ۱۵ سال در شرايطي صادر مي‌شود كه رژيم آخوندها، نيروي تروريستي قدس سپاه پاسداران و حزب‌الشيطان در لبنان طي اين مدت از هيچ تلاشي براي رد پاك كردن و كارشكني در مسير تحقيقات دادگاه فروگذار نكردند و همه امكانات ديپلماتيك، اقتصادي و تروريستي خود را در اين خصوص به كار گرفتند. از جمله، افراد مظنون و عاملان و آمران جنايت را مخفي و پنهان كردند و از تحويل متهمان به دادگاه خودداري كردند و حتي اجازه بازپرسي از آنها را هم ندادند.

با اينهمه، حکم دادگاه برغم همه محدوديتها و كارشكني ها، جاي هيچ ترديدي باقي نگذاشت كه جنايت بزرگ به دست حزب الشيطان انجام شده كه بخشي از سپاه پاسداران آخوندهاي حاكم بر ايران است.

 خامنه اي ۱۰ سال پيش سياست و عملكرد رژيم در رابطه با اين دادگاه را به صراحت اعلام كرد. خامنه ای در ۲۹ آذر ۱۳۸۹ در ملاقات با امیر قطر با وقاحت این دادگاه را تهدید کرد و گفت: «اين دادگاه دادگاهي فرمايشي است و هر حكمي بدهد مردود است و اميدواريم طرف‌هاي تأثيرگذار و دخيل در لبنان بر اساس عقل و حكمت عمل كنند تا اين موضوع به يك مشكل تبديل نشود».

واقعيت به روشني اين است كه ترور رفيق حريري نخست‌وزير پيشين لبنان به دستور شخص خامنه اي صورت گرفت، توسط قاسم سليماني طراحي و برنامه ريزي شد، و بخشي از طرح كلي رژيم آخوندها براي سلطه كامل بر لبنان بود.

حكم دادگاه یکبار دیگرنشان ميدهد كه تنها راه حل، خلع يد از رژيم ايران در لبنان و کوتاه کردن دست سپاه پاسداران و بخش لبناني آن از مقدرات اين كشور است. اين بعهده شوراي امنيت ملل متحد، اتحاديه اروپا و همه طرفهايي است كه خواهان صلح و امنيت و آرامش در لبنان و خاورميانه هستند.

كميسيون خارجه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۹ مرداد ۱۳۹۹ (۱۹ اوت ۲۰۲۰)

خانم رجوي بعد از توافق اتمي نسبت به فريبكاري ملايان براي دستيابي به بمب اتمي هشدار داده بود

علي اكبر صالحي رييس آژانس اتمي رژيم آخوندي، روز دوم بهمن اعتراف كرد بخشي از تجهيزات ممنوعه اتمي را پنهان كرده است. وي در مصاحبه با تلويزيون حكومتي گفت «توی لوله های اینجا توی آن كالانداریهایی كه داشتیم، لوله هايي كه سوخت ها میره توی آن، ما مشابه آن لوله ها را هم خریده بودیم ولی من آن زمان نمیتوانستم اعلام بكنم فقط یك نفر در ایران میدانست، بالاترین مقام ارشد نظام (خامنه اي) كسی دیگه ای نمیدانست... حضرت آقا (خامنه اي) فرموده بودند كه مواظب باشید اینها بدعهد و بدقول هستند. خب ما بایستی با فراست و هوشمندی كارمان را انجام میدادیم یعنی علاوه بر اینكه پل های پشت سرمان را خراب نمیكردیم پل هم می ساختیم كه اگر قرار بود برگردیم سریعتر برگردیم. یكسری لوله بود به قطر دو سه سانت به طول سه چهار متر ... ما مشابه اون لوله ها را هم خریده بودیم به همان تعداد، اون لوله ها را گفتند تویش سیمان بریزید ما اون لوله ها را ریختیم... اما دیگه نگفته بودیم كه لوله های دیگه داریم چون اگر میگفتیم میگفتند آقا توی آن لوله ها هم بایستی (سيمان) بریزید... ما الان میرویم همان لوله ها را (استفاده ميكنيم) الان ما داریم آن لوله ها را»( تلويزيون كانال4 رژيم 2بهمن).

صالحي چهارشنبه 10بهمن به خبرگزاري حكومتي ايرنا گفت «ما یک سری قطعات جایگزین در اختیار داشتیم، یک سری هم خریدیم و این اقدامات خلاف مقررات نبوده‌ است. ضرورتی نداشت آن موقع اعلام کنیم که لوله‌های جایگزین در اختیار داریم.» وي دليل اين پنهان كاري و نقض توافق را دستور خامنه اي توصيف كرد و گفت «باید هوشیار باشیم و محاسبات مربوط به برگشت‌پذیری را هم مد نظر قرار دهیم. به عبارت دیگر نباید پل‌های پشت سر خراب شود.»    

اين اظهارات بخوبي نشان ميدهد كه بناي رژيم در مذاكرات اتمي بويژه مذاكرات با 5+1 بر دروغپردازي و پنهانكاري بوده و هدفي جز كسب فرصتهاي بيشتر براي دست يابي به بمب اتمي نداشته است.

خانم مريم رجوي رئيس جمهور برگزيده مقاومت ايران بلافاصله بعد از توافق اتمي در 23تير 1394 هشدار داد: اين توافق ”راه فريبكاري ملايان و دستيابي آنها به بمب اتمي را نمي بندد“ و قبل از آن در 3 آذر 1392 هشدار داده بود ”هرگونه سستي و تعلل و كوتاه آمدن از سوي جامعه بين المللي باعث مي شود كه خامنه اي بار ديگر با فريبكاري و تقلب به سمت توليد بمب اتمي پيش برود“.

روحاني، رييس جمهور ارتجاع در كتاب ”امنيت ملي و ديپلماسي هسته اي“ نوشته بود: «سال1381 فعاليتها در فضايي آرام پيش ميرفت ولي به ناگاه مجاهدين با ترتيب دادن يك مصاحبه مطبوعاتي و وارد كردن اتهامات واهي سر وصداي زيادي به راه انداختند ...“ در حاليكه سازمان انرژي اتمي ميخواست آژانس را ”در برابر عمل انجام شده قراردهند“». ساندي تلگراف 5مارس 2006 نوشت «حسن روحاني فاش ساخت كه چگونه تهران وقت خريد و بعد از اينكه برنامه مخفي اتميش در سال2002 توسط اپوزيسيون ايران افشاء گرديد سعي كرد كه غرب را فريب بدهد».

شوراي ملي مقاومت ايران- كميسيون خارجه

۱۰بهمن 1397(۳۰ژانويه 2019)

بروجردي از نزديكان خامنه اي و در ارتباط مستمر با اسد و نصرالله و مزدوران رژيم در منطقه است

 قرار است روز سه شنبه ۳ بهمن (۲۳ ژانويه۲۰۱۸) علاالدين بروجردي، رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس فاشيسم ديني در كميسيون خارجه پارلمان اروپا استماع شود. مجلس آخوندي جزيي از دستگاه نظام آخوندي است كه همه اعضاي آن از فيلتر اعتقاد قلبي و تعهد عملي به ولايت فقيه عبور كرده اند. بروجردي از باند خامنه اي و از نزديكان شخص وي و در ارتباط مستمر با بشار اسد، حسن نصرالله و ديگر تروريستهاي رژيم در منطقه است.

پذيرش كسي كه در چهار دهه گذشته همواره نقش فعالي در سركوب و صدور تروريسم داشته است، در پارلمان اروپا، به طور مطلق غير قابل قبول است. مقاومت ايران خواستار لغو اين دعوت، كه در تعارض آشكار با ارزشهايي است كه اتحاديه اروپا بر مبناي آن تشكيل شده و پارلمان اروپا از آن دفاع مي‌كند مي باشد. اين پذيرش در حالي كه مردم سراسر ايران خواستار سرنگوني اين رژيم هستند و هزاران تن از قيام كنندگان زنداني و شماري از آنها زير شكنجه كشته شده اند، لگدمال كردن ارزشهاي حقوق بشري است و موجب تشجيع ملايان در شدت بخشیدن به سركوب و شكنجه و اعدام مي‌گردد.

هر گفتگويي با اين رژيم بدون محكوم كردن علني جنايتهای اين رژيم و حمايت بي‌قيد و شرط از قيام مردم ايران براي پايان دادن به استبداد ديني، از سوي آخوندهاي حاكم، عليه مردم ايران به كار گرفته مي‌شود.

طي دو هفته اول قيام سراسري، مردم در بيش از ۱۴۰شهر در سراسر ايران دست به تظاهرات زده و خواست خود براي سرنگوني رژيم را با شعارهايي همچون «مرگ بر خامنه اي» و «مرگ بر روحاني» به‌طور کامل بارز نمودند.  آنها با شعارهايي همچون «نه به اصلاح طلب، نه به اصولگرا، دیگر تمام است ماجرا» به‌خوبي نشان دادند كه هيچ تفاوتي بين دو جناح اين رژيم قائل نبوده و خواستار سرنگوني تماميت آن هستند. دست كم هشت هزار تن از تظاهر كنندگان دستگير، شماري زيادي مفقود و شماري از آنان تحت شكنجه به قتل رسيدند. ۹۰درصد دستگير شدگان را جوانان زير ۲۵ سال و ۳۵در صد آنان را دانش آموزان تشكيل مي دهند.

شوراي ملي مقاومت ايران- كميسيون خارجه

۲۹دی ۱۳۹۶ (۱۹ ژانويه ۲۰۱۸)

                  

روز پنجشنبه ۱۱ژانويه، در حاليكه قيام مردم ايران وارد سومين هفته خود شده است، قرار است جواد ظريف، وزير خارجه ديكتاتوري مذهبي حاكم بر ايران در بروكسل با خانم موگريني ديدار كنند. اين در حالي است كه در دو هفته گذشته برغم تدابير سركوبگرانه در ۱۴۰شهر با شعارهاي مرگ بر خامنه اي مرگ بر روحاني به تظاهرات پرداخته اند.

 بنا به اذعان مقامات رژيم در اين تظاهراتها از ۳۷۰۰ نفر از تظاهركنندگان بي‌دفاع دستگير شده اند. شمار واقعي دستگير شدگان به مراتب بيشتر است. آنها تحت شديدترين فشارها و شكنجه‌ها قرار دارند و بنا بر گزارش عفو بين الملل حداقل پنج نفر از دستگير شدگان در زندانهاي رژيم كشته شده اند. در چنين شرايطي، پذيرفتن و ملاقات با فرستاده ملايان با هر بهانه‌یي صرفاً مايه شرم و ننگ آور است و به‌وضوح لگدمال كردن ارزشهاي حقوق بشري است كه اتحاديه اروپا مدعي سردمداري آن است.

هر گفتگويي با اين رژيم كه مردم ايران خواستار سرنگوني آن هستند، بدون محكوم كردن علني و بي قيد و شرط جنايات اين رژيم و حمايت بي‌قيد و شرط از حق مردم ايران براي آزادي بيان، آزادي تظاهرات و حق آنها براي تغيير رژيم به‌طور عملی به مفهوم همدستي با اين رژيم در جنايتهایش است.

اگر خانم موگاريني و همكاران او كمترين ارزشي براي ارزشهاي جهان شمول حقوق بشري قائل باشد، مي‌بايست به‌طور علني و به‌صراحت از خواست مشروع مردم ايران براي پايان ديكتاتوري ديني حمايت و سركوب تظاهرات و كشتن زندانيان زير شكنجه را محكوم كند.

جواد ظريف كه هيچ رسالتي جز توجيه جنايتهاي رژيم و جنگ افروزيهاي منطقه‌یي رژيم نداشته است، به‌كرات به‌طور مشمئز كننده‌یي از تروريستهاي سرشناس همچون حسن نصرالله، دبير كل حزب الله لبنان، عماد مغنيه، فرمانده شاخه نظامي حزب الله كه شخصا فرماندهي برخي از خونين‌ترين عمليات تروريستي حزب الله را به‌عهده داشته است و همچنين قاتل مردم سوريه، بشار اسد، تعريف و تمجيد نموده و با آنها ملاقات كرده است.

مردم ايران در قيام خود با شعارهايي همچون «نه به اصلاح طلب، نه به اصولگرا، دیگر تمام است ماجرا» به‌خوبي نشان دادند كه هيچ تفاوتي بين دو جناح اين رژيم نبوده و خواستار سرنگوني تماميت آن هستند.

كميسيون خارجه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۱دی ۱۳۹۶ (۱۱ ژانويه ۲۰۱۸)

 

گزارش دبيركل و اظهارات سفير آمريكا در ملل متحد درباره موشكهاي رژيم آخوندي بار ديگر نشان مي‌دهد: سرنگوني رژيم آخوندي ضرورت حل بحران منطقه و اخراج سپاه و مزدورانش از منطقه اولين قدم است

خانم نيكي هيلي، سفير آمريكا در ملل متحد، روز پنجشنبه (۱۴دسامبر۲۰۱۷)، ضمن به نمايش گذاشتن بقاياي برخي از موشكهاي بالستيك و سلاحهايي كه رژيم آخوندي در اختيار مزدوران خود در يمن قرار داده است، گفت: رژيم ايران به طور غيرقانوني براي شورشيان حوثي تسليحات خطرناك فراهم كرده و شواهد نشان مي‌دهد این رژيم «افراط گرایی و تخاصم را در نقض آشکار قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل دامن می‌زند». وي افزود: «کمکهای پاسداران به شبه نظامیان خطرناک و گروههای تروریستی رو به افزایش بوده است. موشکهای بالستیک و سلاحهای پیشرفته به مناطق بیشتری در سراسر منطقه رسیده است... به‌ندرت می شود منازعه یا گروهی تروریستی در خاورمیانه یافت که ردپای ایران در آن نباشد».

از سوي ديگر در گزارش تحقيقي محرمانه ملل متحد آمده است كه یک قطعه از موشکی که روز ۴نوامبر ۲۰۱۷، از يمن به رياض شلیک شد «آثار لوگویی را بر خود دارد كه شبیه به لوگوی گروه صنعتی شهید باقری» است. سفير آمريكا در ملل متحد با استناد به دبیرکل كه انتقال تسلیحات و موشکهای بالستیک به منطقه را گزارش کرده و نشان داده رژیم تهران منازعات منطقه را شعله ورتر ساخته» گفت: «این رژیم تهدیدی برای صلح و امنیت همه جهان است».

مقاومت ايران از اوايل دهه۹۰ میلادی به طور مستمر جزييات برنامه موشكي ملايان و ارسال موشك به شبه نظاميان در منطقه را افشا و تأكيد كرده هدف مقدم رژيم از برنامه موشكي و اتمي، سلطه بر كشورهاي عربي و اسلامي است. اما سياست مماشات و بي توجهي به اين حقايق باعث تشجيع ملايان در تروريسم و جنگ افروزي و نقض قوانين بين‌المللي بود.

مقاومت ايران در روز ۸ مارس ۲۰۱۷ در پارلمان انگلستان افشا كرد كه سپاه پاسداران شركتهاي پوششي زيادي ايجاد كرده تا از طريق آنها مهمات به حوثيها منتقل كند. نمايندگي شورا در آمريكا در روز ۲۰ ژوئن ۲۰۱۷، محل و مشخصات ۴۲ مركز توليد و پرتاب موشكي سپاه، سازماندهي سازمان هوا-فضا شامل هشت گروه، از جمله گروههاي صنايع همت و باكري و يا مهدي و ...  همچنين زير مجموعه اين گروهها مانند «صنعت باقري» را افشا كرد.

عملكردهاي رژيم آخوندي در يمن لااقل قطعنامه هاي ۲۲۱۶ در باره يمن و ۲۲۳۱ درباره توافق اتمي را قوياً نقض مي‌كند. همچنان که جنگ افروزيها و اشغالگريهايش در منطقه شمار بيشتري از قطعنامه هاي شوراي امنيت را به وخيمترين شكل نقض مي‌كند. راه حل نهايي اين بحران كه تمامي منطقه را به آتش كشيده، سرنگوني فاشيسم ديني حاكم بر ايران يعني كانون اصلي افراطي گري است. اين خواست دائمي مردم ايران است كه سياست مماشات از بزرگترين موانع آن بوده است. لازمة پايان بخشيدن و جبران اين سياست فاجعه بار حمايت از خواست مردم ايران براي سرنگوني رژيم و به رسميت شناختن شوراي ملي مقاومت ايران به‌عنوان جايگزين دموكراتيك آن است. اين سياست قاطع به‌طور مشخص باید دربرگيرنده گامهاي عملي زير باشد:

-           اخراج پاسداران و شبه نظاميان مزدور از عراق و سوريه و يمن و لبنان و افغانستان و جلوگيري از ارسال تسليحات و نيروهاي رژيم به اين كشورها؛

-           اعمال تحريمهاي همه جانبه بر رژيم آخوندي و سپاه پاسيداران به‌ويژه جلوگیری از دسترسی به سیستم جهانی بانکی؛

-           ارجاع پرونده جنايتهای رژيم ولايت فقيه به ويژه قتل عام ۳۰هزار زنداني سياسي در سال ۱۳۶۷ به دادگاه بين‌المللي جنايي و قرار دادن سردمداران رژيم و مسئولان جنايتها در برابر عدالت؛

-           اعمال قطعنامه هاي پيشين شوراي امنيت درباره پروژه تسليحات اتمي رژيم ملايان و ممنوعيت غني سازي همراه با بازرسي بي‌قيد و شرط از مراكز نظامي و غير نظامي.

شوراي ملي مقاومت ايران- كميسيون خارجه

۲۳ آذر ۱۳۹۶ (۱۵ دسامبر ۲۰۱۷)

 

7 دسامبر 2017

برادر عزيز عزام الاحمد مسئول مصالحه ملي

وزير دولت، رئيس فراكسيون فتح در پارلمان فلسطين و عضو شوراي انقلابي الفتح 

از جانب شوراي ملي مقاومت ايران در اين شرايط خطير و حساس همبستگي مردم و مقاومت ايران و سازمان مجاهدين خلق ايران را بطور خاص با خلق برادر فلسطين، سازمان آزاديبخش تنها نماينده قانوني مردم فلسطين و با پرزيدنت محمود عباس اعلام مي كنم. روابط تاريخي ميان مجاهدين با الفتح و سازمان آزاديبخش از زمان ابوعمار با برادر مجاهد مسعود رجوي بر كسي پوشيده نيست و پيوسته مورد بيم و هراس شاه و شيخ بوده است .

برغم موضع اخير آمريكا، كه متاسفانه به سود رژيم آخوندي حاكم بر ايران، بسود بنيادگرايي و همه دشمنان صلح در منطقه است، دير نخواهد بود كه انقلاب فلسطين باذن خدا به آرمان حقه مردم فلسطين و تشكيل دولت فلسطين به پايتختي قدس شريف، و صلح پايدار و عادلانه جامه عمل خواهد پوشاند.

پايداري و وفاداري مردان وزنان و انقلابيون فلسطين مانند شما كه در سالهاي اخير دستاوردهاي بزرگي براي فلسطين در بر داشته است، بدون ترديد از دل اين مرحله سخت نيز پيروزيهاي و دستاوردهاي بزرگي را به نتيجه خواهد رساند. كما اينكه مردم و مقاومت ايران نيز نخواهند گذاشت فاشيسم ديني حاكم بر ايران موضع جديد دولت آمريكا را عليه مردم و انقلاب فلسطين به خدمت بگيرد.

بهترين سلامها و ادعيه خالصانه خواهران و برادرانتان در مقاومت ايران را به برادر ابومازن برسانيد.

و انها لثوره حتي النصر

برادر شما-محمد محدثين

مقاومت ايران جنايت ضد اسلامي و ضد انساني تروريستي در شمال شبه جزيره سينا عليه نمازگزاران بيدفاع را كه تا كنون ۲۳۵ قرباني و شمار زيادي مجروح به جاي گذاشته است به شدت محكوم مي كند و عميقترين تسليتهاي خود را به مردم و دولت مصر و به ویژه به خانواده هاي قربانيان تقديم مي كند و براي مجروحان از خداوند بزرگ شفاي عاجل مسئلت دارد.

جنايت فجيع عليه بشريت در شبه جزيره سينا، آنهم عليه نمازگزاران، يك بار ديگر نشان داد كه تروريسم جنايتكارانه تحت باندرول اسلام چه در لباس شيعه و چه در لباس سني نه تنها هيچ ربطي به اسلام ندارد بلكه رو‌در‌روي تعاليم عاليه آن است.

مردم ايران كه چهار دهه است با تروريسم و بنيادگرايي چنگ در چنگ هستند و ۱۲۰هزار تن از فرزندانشان به دست تروريستهاي حاكم بر ايران اعدام شده اند، درد و رنج مردم مصر را به خوبي احساس مي كنند و در آن سهيم هستند.

اين تروريسم ضد بشري در ابعاد امروزي اش با روي كار آمدن فاشيسم ديني در ايران در سال ۱۹۷۹ بارز شده است و چهار دهه است كه نطام ولايت فقيه حاكم بر ايران به طور عملی پايتخت صدور تروريسم و بنيادگرايي و مشوق، مروج، آموزش دهنده و صادر كننده و زمينه ساز تروريسم است وكليه جريانات تروريستي به صورت مستقيم يا غيرمستقيم با اين مركز جنايت ارتباط دارند. اين رژيم از آن دسته از كشورهاي منطقه كه رابطه نزديكي با آنها دارد براي توسعه و گسترش تروريسم و بنيادگرايي سوء استفاده مي كند. براي پايان دادن به اين چرخه خون و وحشت بايستي آن را در كانونش در تهران تحت حاكميت ملايان در هم شكست.

شوراي ملي مقاومت ايران- كميسيون خارجه

۳ آذر ۱۳۹۶ (۲۴ نوامبر ۲۰۱۷)

راه‌حل نهایی پایان دادن به جنگ و تروریسم در منطقه سرنگونی رژیم آخوندی است

مقاومت ایران از تصمیمات اجلاس فوق‌العاده وزیران خارجه کشورهای عرب مانند محکومیت رژیم آخوندی به‌خاطر «دخالتهای مستمرش در امور عربی که موجب تغذیه نزاعهای فرقه‌ گرایانه و مذهبی می‌شود» و «حمایت از تروریسم و گروه‌های تروریستی در کشورهای عربی با سلاحهای پیشرفته و موشکهای بالستیک» و مراجعه به شورای امنیت ملل‌متحد به‌خاطر «نقضهای قطعنامه شماره (۲۲۳۱) در رابطه با توسعه برنامه موشکهای بالستیک» و «نقضهای قطعنامه (۲۲۱۶) » در رابطه با یمن و... استقبال می‌کند و آن را یک قدم ضروری برای مقابله با سیاست صدور بنیادگرایی و تروریسم آخوندهای حاکم بر ایران می‌داند که باید با یک رشته اقدامات عملی تکمیل شود.

رژیم آخوندی برای بقای خود به‌شدت به صدور تروریسم و جنگ‌افروزی و افراطی‌گری نیازمند است و مقاومت ایران از سه دهه پیش بر ضرورت مقابله با آن به‌مثابه بزرگترین دشمن صلح و آرامش در منطقه و جهان تأکید کرده است. بی‌توجهی به این تهدید و مذاکره و مماشات، به این رژیم فرصت داده تا امواج بی‌سابقه تروریسم و جنگ و کشتار را به کشورهای منطقه از سوریه و عراق و لبنان و فلسطین تا یمن و بحرین و افغانستان و حتی فراتر از منطقه گسترش دهد.

برخی از اقدامهای ضروری در تکمیل مواضع وزیران خارجه کشورهای عرب هم‌چنان که تصمیمات کنفرانس ریاض (آوریل ۲۰۱۷) و اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی در استانبول (آوریل ۲۰۱۶) به شرح زیر است:

۱. اخراج رژیم آخوندی از کنفرانس همکاری اسلامی و همه نهادها و ارگانهای منطقه‌یی و تحویل کرسی‌های ایران به شورای ملی مقاومت ایران به‌عنوان تنها جایگزین دموکراتیک برای دیکتاتوری مذهبی و تروریستی حاکم بر ایران؛

۲. قطع کامل روابط اقتصادی و دیپلوماتیک کشورهای عربی و اسلامی با رژیم ایران؛

۳. اتخاذ تدابیر ضروری منطقه‌یی و بین‌المللی برای اخراج سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدور آن از کشورهای منطقه به‌ویژه عراق و سوریه و یمن و جلوگیری از انتقال نیرو و تسلیحات توسط رژیم ایران و شبه‌نظامیان مزدورش به کشورهای فوق در راستای اجرای قطعنامه‌های ۲۲۱۶و ۲۲۳۱شورای امنیت؛

۴. حمایت همه‌جانبه سیاسی و مالی و نظامی و تسلیحاتی به اپوزیسیون دموکراتیک سوریه و ممنوعیت هرگونه دخالت رژیم ایران در مذاکرات مربوط به بحران سوریه؛

۵. قرار دادن سپاه پاسداران در لیستهای تروریستی و ممنوعیت کامل معامله با شرکتهای وابسته به آن؛

۶. محکومیت جنایتهای رژیم آخوندی علیه مردم ایران به‌ویژه اعدام ۱۲۰هزار زندانی سیاسی از جمله قتل‌عام ۳۰هزار زندانی در سال ۱۹۸۸و حمایت از خواست مردم برای سرنگونی این رژیم ضدبشری؛

تروریسم و افراطی‌گری به‌صورت امروزی آن با حاکمیت ملایان در این منطقه بروز کرده و این سیاستهای مخرب و مرگبار تنها با سرنگونی این رژیم پایان خواهد یافت. امری که به‌خاطر نفرت و انزجار عموم مردم و حضور یک مقاومت سراسری و آلترناتیو قدرتمند و سازمانیافته در دسترس است.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون خارجه

۲۹آبان ۱۳۹۶ (۲۰نوامبر ۲۰۱۷)

تا پاسداران و شبه نظاميان در سوريه حضور دارند بحران همچنان ادامه دارد

آخوند جنايتكار علي سعیدی، نماینده خامنه ای در سپاه پاسداران  در روز ۲۲شهریور گفت حفظ بشار اسد خط قرمز رژيم آخوندي در سوريه است، قبل از آن خامنه اي در روز ۲۸ خرداد ۹۶ گفته بود اگر پاسداران در سوريه نمي جنگيدند امروز بايد در شهرهاي ايران مي جنگيديم.