دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

ديدار و گفتگوی مريم رجوی با آقای آنتونیو لوپز استوریز نماینده پارلمان اروپا

ديدار و گفتگوی مريم رجوی با آقای آنتونیو لوپز استوریز نماینده پارلمان اروپا

روز چهارشنبه ۵‌مهر ۱۴۰۲، مريم رجوی با آقای آنتونیو لوپز استوریز وایت، نماینده پارلمان اروپا از اسپانیا و عضو کمیسیون خارجه و زیر کمیته دفاع و امنیت پارلمان دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار، آقای لوپز استوریز، با اشاره به حمایت گسترده نمایندگان پارلمان اروپا از قیام سراسری مردم ایران گفت: مرگ ژینا ـ مهسا امینی و اعتراضات گسترده مردم ایران و سرکوب بیرحمانه آن توسط رژیم، موج مخالفت و اعتراض علیه رژیم ایران را در میان نمایندگان پارلمان برانگیخته و اين از معدود موضوعاتی است که همه اعضای پارلمان از طيف‌های مختلف سياسی روی آن اجماع دارند.
آقای لوپز كه پيش از اين در ليست تحريم‌های رژيم آخوندی قرار گرفته بود، گفت برچسب تروريستی از سوی اين رژيم برای من يک مدال افتخار است و نشان می‌دهد كه قدم‌های موثری برداشته‌ايم. اما تا آن‌جا كه به مقاومت ايران بر می‌گردد بسياری از نمايندگان تحت تاثير مقاومت و ايستادگی شما هستند و بی‌توجه به دخالت‌ها و اعمال نفوذ به حمايت و همبستگی با شما ادامه می‌دهند.
ضمن تشكر از‌ آقای لوپز استوریز و همكارانش در پارلمان اروپا به‌خاطر حمايت از مقاومت ایران و به‌ويژه دفاع از حقوق مجاهدين در اشرف و ليبرتی و سپس در اشرف ۳ در آلبانی تاکید کردم که ما یک مقاومت مستقل هستیم که ۴۴سال متكی به نيروی خود و مردم‌مان جنگيده‌ايم.
صف بی انتهای شهيدان ما و ۱۲۰‌هزار اعدام سياسی در ايران در حاكميت آخوندها گواه همين حقيقت است.
در این دیدار تاکید کردم که به‌رغم دستگيری بيش از ۳۰هزار نفر در جريان قيام پيوسته شمار بیشتری به مبارزه عليه فاشيسم ستمگر دينی می‌پيوندند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا