اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام میثم چندانی در زاهدان پس از ۱۲ سال حبس به اتهام مشارکت در به هلاکت رساندن سه مامور سرکوبگر اعدام ۱۸ زندانی تنها در روز چهارشنبه ۱۷ آبان و ۶۷ اعدام در آبانماه

 


اعدام میثم چندانی در زاهدان پس از ۱۲ سال حبس به اتهام مشارکت در به هلاکت رساندن سه مامور سرکوبگر
اعدام ۱۸ زندانی تنها در روز چهارشنبه ۱۷ آبان و ۶۷ اعدام در آبانماه

دژخیمان خامنه‌ای امروز شنبه ۲۰ آبان زندانی سیاسی میثم چندانی (دهقانی) ۳۴ ساله را پس از تحمل ۱۲ سال حبس و شکنجه‌ به اتهام مشارکت در به هلاکت رساندن سه مأمور سرکوبگر رژیم، در زندان مرکزی زاهدان به دار آویختند. همزمان دو هموطن بلوچ که یکی از آنان عبدالحق گمشادزهی نام داشت در زندان مرکزی زاهدان به‌دست جلادان حلق آویز شدند.
میثم چندانی در شهریور سال ۹۰ در حالی که ۲۲ سال بیشتر نداشت، در منطقه بخشان سراوان توسط اداره اطلاعات سراوان دستگیر و به شکنجه‌گاه اداره اطلاعات زاهدان منتقل شد و پس از حدود یکسال به زندان مرکزی زاهدان منتقل گردید. او در یک دادگاه نمایشی با اتهامات آخوند ساخته «اقدام علیه امنیت کشور» و «محاربه از طریق اقدام مسلحانه» به اعدام محکوم شد.

از سوی دیگر جلادان خامنه‌ای روز چهارشنبه ۱۷ آبان در یک کشتار جمعی ۱۸ زندانی را روانه چوبه‌های دار کردند که خبر اعدام ۱۲ تن از آنان در اطلاعیه ۱۷ آبان شورا اعلام شد. علاوه بر آن در همان روز دو زندانی در زندان مرکزی بندرعباس، دو زندانی به‌نام‌های خداداد رحیمی و صابر علیخانی در زندان کاشان، علی عباسی در زندان مرکزی گرگان و یک زندانی در زندان مرکزی کرمانشاه حلق‌آویز شدند.

روز پنجشنبه ۱۸ آبان نیز دژخیمان یک زندانی به‌نام عبدالرضا غلامی را در زندان مرکزی گرگان و دوشنبه ۱۵ آبان یکی از هموطنان بلوچ به‌نام حامد براهویی را در زندان مرکزی اصفهان حلق آویز کردند. روز ۱۰ آبان ۹ زندانی به دست دژخیمان خامنه‌ای اعدام شدند که اسامی ۸ تن از آنان در اطلاعیه‌های ۱۱ و ۱۴ آبان اعلام شد. در این روز یک زندانی دیگر در تبریز حلق آویز شد. به این ترتیب شمار اعدامهای ثبت شده در ۲۰ روز اول آبان به ۶۷ تن میرسد.

مقاومت ایران سکوت و بی عملی در برابر رژیم آخوندها که در جنایت و ترور و جنگ افروزی رکوردهای بی سابقه ای به جا گذاشته است را مشوق این رژیم در استمرار و تشدید جنایت علیه بشریت میداند و خواهان اقدام فوری ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای متوقف کردن ماشین کشتار رژیم آخوندها و نجات جان زندانیان زیر اعدام به‌ویژه زندانیان سیاسی می باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ آبان ۱۴۰۲ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا