اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعتصاب و اعتراض هزاران کارگر ذوب آهن اصفهان

 


اعتصاب و اعتراض هزاران کارگر ذوب آهن اصفهان

خامنه‌ای و پاسداران با در اختیار گرفتن بخش عمده اقتصاد به استثمار وحشیانه کارگران و زحمتکشان مشغولند
صبح امروز شنبه ۱۱ آذر هزاران کارگر کارخانه ذوب آهن اصفهان، در اعتراض به پائین بودن حقوق، اوضاع خراب معیشتی، اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی مشاغل و برآورده نشدن خواسته‌هایشان، به رغم اقدامات امنیتی و تهدیدات حراست دست از کار کشیدند و به راهپیمایی و تجمع در مقابل ساختمان مدیریت کارخانه پرداختند.
در این تجمع اعتراضی تعداد زیادی از کارگاران شیفت‌های صبح، عصر و شب شرکت کردند. کارگران شعار میدادند نه باتوم و نه نوازش مشکل حقوق و دستمزدهای پایین و ناچیز را حل نمی‌کند.
سپاه پاسداران و دیگر ارگانهای وابسته به خامنه‌ای با در اختیار گرفتن بخش عمده اقتصاد ایران به کارفرمای اصلی در اقتصاد تبدیل شده و به غارت بیرحمانه و استثمار وحشیانه کارگران و زحمتکشان مشغولند. حداقل حقوق كارگران برای سال ۱۴۰۲ در ایران ۳۰ درصد سبد معيشت و قدرت خريد آنها ۲۵ تا ۴۵ درصد كمتر از سال قبل است و این اختلاف هر روز در حال افزایش است. به اعتراف رسانه ها و کارگزاران حکومتی با وجود نرخ ۵۰ درصدی تورم عمومی و با وجود نرخ ۸۴ درصدی تورم مواد غذایی حداقل دستمزد تعیین شده برای سال ۱۴۰۲، ۱۲.۵ میلیون تومان کم‌تر از خط فقراست. (سایت حکومتی خبرآنلاین – ۱۹دی ۱۴۰۱) و «زندگی ۹۰ درصد کارگران و زحمتکشان به زیر خط فقر سقوط کرده است» (هادی حق‌شناس، نماینده سابق مجلس رژيم، روزنامه تعادل، ۱۸ فروردین ۱۴۰۲).
خانم مریم رجوی با درود بر هزاران کارگر اعتصابی و معترض ذوب آهن اصفهان که برای حقوق به یغما رفته‌شان بپاخاسته‌اند گفت تنها راه مقابله با خامنه‌ای و رژیم جنایتکار و چپاولگر آخوندها، و تنها راه احقاق حقوق حقه کارگران و زحمتکشان، اعتصاب و اعتراض و مقاومت است. نباید اجازه داد فاشیسم دینی حاکم بر ایران در سکوت به فساد و جنایت و غارتگری ادامه دهد

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۱ آذر ۱۴۰۲ (۲ دسامبر ۲۰۲۳)


تجمع اعتراضی کارگران کارخانه ذوب آهن اصفهان در مقابل ساختمان مدیریت

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا