اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

خامنه ای در وحشت از قیام به موج اعدامها ادامه میدهد۴۸ اعدام در دو هفته

اعدام جوان شورشی میلاد بیده در کرج و اعدام حمیدبخشایش که در ۱۶ سالگی دستگیر شد، پس از ۱۵ سال حبس در قزلحصار

 


خامنه ای در وحشت از قیام به موج اعدامها ادامه میدهد۴۸ اعدام در دو هفته
اعدام جوان شورشی میلاد بیده در کرج و
اعدام حمیدبخشایش که در ۱۶ سالگی دستگیر شد، پس از ۱۵ سال حبس در قزلحصار

دژخیمان خامنه‌ای امروز شنبه ۲۵ آذر یک هموطن بلوچ به‌نام محسن سالارزهی را در زندان ایرانشهر و یک زندانی بلوچ دیگر را در زندان مرکزی زاهدان و روز جمعه ۲۴ آذر یک هموطن بلوچ به‌نام داود براهویی را در زندان مرکزی قم به دار آویختند. پنجشنبه ۲۳ آذر دو هموطن دیگر بلوچ خیرالله نهتانی در زندان مرکزی زاهدان و مسافر زرگر در زندان مرکزی مشهد (وکیل آباد) و یک زندانی به‌نام جمیل در زندان مرکزی شیراز توسط جلادان حلق‌آویز شدند.
از ۱۳ تا ۲۲ آذر علاوه بر زندانیانی که اسامی آنها در اطلاعیه ۲۲ آذر آمده است دست‌کم ۱۴ زندانی دیگر به دست قضائيه خونریز خامنه‌ای روانه‌ چوبه‌های دار شدند.
۲۲ آذر عبید محمودی در کرمانشاه، خلیل ماجدی در اهواز و وحید حاجی پور در اصفهان، ۲۱ آذر رحیم امیری و میلاد بیده در زندان مرکزی کرج، ابوالفضل عبدالملکی و بهرام سیدزاده در زندان مرکزی قم، حمید بخشایش در زندان قزلحصار و سجاد حقی زاده در زندان مرکزی خرم آباد، ۲۰ آذر امین جوکار و سعید اکبری در زندان مرکزی شیراز، ۱۶ آذر مجتبی ملک پور در زندان مرکزی شیراز و روز ۱۳ آذر امیر علیخانی در زندان رفسنجان و صادق اژدر در زندان مرکزی یاسوج به دار آویخته شدند.
میلاد بیده از جوانان شورشی کرج بود که در تیرماه ۱۴۰۱ همراه با برادرش میثم بیده بخاطر به هلاکت رسیدن یک مأمور اطلاعاتی رژیم در گوهر دشت به‌نام منصور ابراهیمی مورد حمله نیروهای سرکوبگر قرار گرفتند. میثم در این حمله جنایتکارانه جان باخت و میلاد دستگیر و روز ۲۱ آذر ۱۴۰۲ به اتهام آخوند ساخته محاربه به دار آویخته شد. رئیس کل دادگستری استان البرز گفت: «حکم اعدام میلاد بیده عامل اصلی تیراندازی منجر به قتل در یک تعمیرگاه خودرو در محله اوقافی‌های کرج به اجرا درآمد….همچنین برادر وی که او نیز مسلح بوده بعد از این حادثه و در حین تعقیب و گریز، در درگیری مسلحانه با ماموران کشته می‌شود.» (خبرگزاری قضاییه جلادان، میزان – ۲۳ آذر).
حمید بخشایش که روز ۲۱ آذر اعدام شد در سال ۱۳۸۷ هنگامی که ۱۶ سال بیشتر نداشت دستگیر و پس از ۱۵ سال حبس به‌دست دژخیمان حلق‌آویز شد.
مقاومت ایران بار دیگر خواستار اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار رژیم آخوندها و بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندان‌های ایران و دیدار با زندانیان می‌باشد. سکوت و بي عملي در برابر ركورد دار شكنجه و اعدام در قرن بيست و يكم نقض تمامی اصول شناخته شده دمکراتیک و حقوق بشری و تشویق به ادامه جنایت علیه بشریت توسط این رژیم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۵ آذر ۱۴۰۲ (۱۶ دسامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا