اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

در آذرماه برای دومین ماه متوالی شمار اعدامهای جنایتکارانه از۱۰۰ تجاوز کرد

اعتراف تکان دهنده نماینده مجلس ارتجاع به یک تا دوهزار محکوم به اعدام در شهرستان دلفان  

 

در آذرماه برای دومین ماه متوالی شمار اعدامهای جنایتکارانه از۱۰۰ تجاوز کرد اعتراف تکان دهنده نماینده مجلس ارتجاع به یک تا دوهزار محکوم به اعدام در شهرستان دلفان

 

دژخیمان خامنه‌ای برای ایجاد رعب و وحشت و مقابله با بالاگرفتن اعتراضها و قیامهای مردمی دست کم ۱۰۲ زندانی را در آذرماه ۱۴۰۲ روانه چوبه های دار کردند. این دومین ماه متوالی است که شمار اعدامهای جنایتکارانه از ۱۰۰ فراتر میرود. در آبان ماه نیز شمار اعدامهای ثبت شده به ۱۰۶ تن بالغ شده است. البته شمار واقعی اعدامها بیشتر است.

در میان اعدام شدگان آذرماه شماری از زندانیان سیاسی هوادار مجاهدین و هموطنان اهل سنت و زندانیان قیامهای ۱۳۹۸ و ۱۴۰۱ و جوانان شورشی به چشم میخورد. در میان زندانیان اعدام شده حداقل ۲۱ هموطن بلوچ و دو زندانی که هنگام ارتکاب جرم زیر ۱۸ سال بودند و یک ورزشکار (مقام سوم آسیا در دوی صحرانوردی) دیده میشود.

روز شنبه دوم دیماه دو زندانی به‌نام‌های کرم‌الله لرستانی و حسین پاپی را در زندان مرکزی خرم آباد حلق آویز کردند. پنجشنبه ۳۰ آذر محمد صالح امینی در زندان تایباد و مجتبی ایامی در زندان مرکزی قم و چهارشنبه ۲۹ آذر علاوه بر زندانیانی که در اطلاعیه قبلی اعلام شد دو زندانی در زندان مرکزی اردبیل توسط قضائیه جلادان به دار آویخته شدند.

در همین حال یحیی ابراهیمی نماینده مجلس ارتجاع از شهرستان ۱۵۰هزار نفری دلفان گفت «هزار تا دو هزار نفر از هموطنان ما در شهرستان دلفان، حکم اعدام آنها صادر شده و در مرحله اجرای احکام هستند … بنده واقعاً متاثر شدم، برای خودم و برای مسئولینی که در طی ۴۴ سال، زمینه جرم خیزی و زمینه این اعدام ها را فراهم کرده اند». دادستان جنایتکار دلفان، یونس آزادپور که از افشای این رقم وحشتزده شده بود در این رابطه به خبرگزاری نیروی تروریستی قدس گفت: ابراهیمی«آمار محکومان اعدامی موادمخدر در این شهرستان را از نقل‌قول دیگران بیان کرده‌است و یک آمار رسمی محسوب نمی‌شود.» (تسنیم – ۳۰ آذر).

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار رژیم ایران و نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام فرا میخواند و بار دیگر خواستار بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندان‌های ایران و دیدار با زندانیان بویژه زندانیان زیر اعدام و زندانیان سیاسی می باشد.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۳ دیماه ۱۴۰۲ (۲۴ دسامبر ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا