اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام فجیع زندانی سیاسی اهل سنت، داوود عبداللهی پس از ۱۴ سال حبس و پس از ۶ روز اعتصاب غذا دو زندانی سیاسی دیگر اهل سنت در دوماه گذشته اعدام شده اند

فراخون بین المللی برای ممانعت از اعدام چهار هم پرونده آنها از حکم اعدام

اعدام فجیع زندانی سیاسی اهل سنت، داوود عبداللهی پس از ۱۴ سال حبس و پس از ۶ روز اعتصاب غذا
دو زندانی سیاسی دیگر اهل سنت در دوماه گذشته اعدام شده اند
فراخون بین المللی برای ممانعت از اعدام چهار هم پرونده آنها از حکم اعدام


داوود عبداللهی در آذر ۱۳۸۸ به همراه شش هموطن دیگر اهل سنت دستگیر و در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه تحت بازجویی و برای اعترافهای اجباری به شدت تحت شکنجه قرار گرفتند. آنها سپس به زندان اوین و در سال ۹۱ به زندان گوهردشت و سال ۱۴۰۲ به زندان قزلحصار انتقال یافتند. پیش از این قاسم آبسته و ایوب کریمی دو تن دیگر از این ۷ زندانی سیاسی در ۱۴ آبان و ۸ آذر ۱۴۰۲ در قزلحصار به‌دست جلادان خامنه‌آی به دار آویخته شده بودند. چهار هم پرونده دیگر آنها نیز در معرض اعدام قرار دارند.
این زندانیان در اسفند ۹۴ با اتهامات آخوند ساخته “اقدام علیه امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام”، “عضویت در گروه‌های سلفی” و “افساد فی‌الارض” توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی جنایتکار “مقیسه” به اعدام محکوم شدند. در خرداد ۱۳۹۷ بار دیگر توسط سردژخیم صلواتی به اعدام محکوم شدند و نهایتا دیوان عالی آخوندها در سال ۱۳۹۸ این احکام را مورد تایید قرار داد.
مقاومت ایران همچنانکه در اطلاعیه های ۱۴ آبان و ۸ آذر ۱۴۰۲ دبیرخانه شورای ملی مقاومت آمده است باردیگر ملل متحد و عموم مراجع مدافع حقوق بشر، همچنانکه اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت قاطع این اعدامهای فجیع و اقدام فوری برای نجات جان ۴ زندانی سیاسی هم پرونده آنها فرامیخواند. اين رژيم بايد از جامعه بین المللی طرد شود و سردمدارانش بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت، نسل كشي و جنگ افروزی در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۲ دیماه ۱۴۰۲ (۲ ژانویه ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا