اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

۹۹ اعدام دردی ماه، ۳۵۹ اعدام پس از شروع جنگ، قتل یک دختر دانشجو توسط لباس شخصیها در بروجرد

 


۹۹ اعدام دردی ماه، ۳۵۹ اعدام پس از شروع جنگ، قتل یک دختر دانشجو توسط لباس شخصیها در بروجرد
اعتصاب غذای دو معلم در زندان شیراز، وضعیت وخیم بهداشتی زندان مرکزی کرج
فراخوان به هیأت تحقیق بین المللی برای بازدید از زندانها و اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام
بویژه فرهاد سلیمی زندانی سیاسی اهل سنت که به انفرادی منتقل شده و در معرض اعدام است

ماشین شکنجه و کشتار خامنه ای برای حفظ نظام منحوس ولایت فقیه تنها در دی ماه ۹۹ زندانی را روانه چوبه های دار کرده است. این رژیم در وحشت از قیام مردم، از۱۵مهر، شروع جنگی که خود عامل اصلی آنست، دست کم ۳۵۹ زندانی را اعدام کرده است.
دژخیمان خامنه‌ای امروز دوشنبه ۲ بهمن مسعود ریگی و روز ۳۰ دی نیز حسن گرگیج را در زاهدان و ۳ زندانی به‌نام‌های نوری زمانی، حسینعلی کوتاهی و فتح‌الله جورکش را در اصفهان به دار آویختند. در ۲۸ دی حمید عبادی نژاد و اصلاح الله‌بخش در رشت و ۲۷ دی جلیل سلیمانی در همدان، اسلام امان‌الدینی در قم و علی مشهدی در مشهد حلق‌آویز شدند.
زندانی سیاسی فرهاد سلیمی از هموطنان اهل سنت که از ۱۴ سال پیش در زندان به سر می برد شنبه شب به سلول انفرادی در قزلحصار منتقل شده و در خطر جدی اعدام قرار دارد. سه هم پرونده او قاسم آبسته، داوود عبداللهی و ایوب کریمی در ماههای آبان و آذر و دی اعدام شدند. سه هم‌پرونده دیگر او انور خضری، کامران شیخه و خسرو بشارت نیز زیر حکم اعدام قرار دارند.
از سوی دیگر دو زندانی سیاسی معلم، ایرج رهنما و غلامرضا غلامی در شیراز که به اتهام آخوندساخته «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت کشور» و «نشر اکاذیب» به ۵ و ۱۱ سال زندان محکوم شده‌اند از ۲۳ دیماه دست به اعتصاب غذا زده‌ و اعلام کردند «این احکام ظالمانه و ناعادلانه در راستای سرکوب و خاموش کردن صدای اعتراض معلمان صادر شده است.». آنها بارها بدلیل دفاع از حقوق معلمان زندانی شده‌اند.
در یک جنایت دیگر مأموران لباس شخصی در بروجرد شامگاه جمعه ۲۹ دی، با شلیک به یک خودروی پژو یک دختر جوان به‌نام آناهیتا امیرپور دانشجوی دانشگاه آزاد بروجرد را به قتل رساندند. راننده خودرو که او نیز دانشجو بود به شدت مجروح شد. خبرگزاری حکومتی ایرنا ۲۹ دی نوشت: «فرماندار ویژه بروجرد از جان باختن یک نفر در تعقیب و گریز پلیس این شهرستان با یک خودرو خبر داد. نیروهای انتظامی بر اساس قانون، جهت متوقف کردن خودرو اقدام به شلیک هوایی و سپس پنجر کردن خودرو می‌کنند ..در این تعقیب و گریز سرنشینان خودرو دچار جراحت شده که پس از انتقال به بیمارستان یکی از آنها جان خود را از دست می‌دهد».
رژیم آخوندی زندانیان را از ابتدائی‌ترین امکانات بویژه بهداشتی و درمانی محروم کرده و زندانیان را زجرکش میکند. آب زندان مرکزی کرج از سه ماه پیش بشدت آلوده شده و بیماریهای پوستی عفونی و گوارشی شیوع پیدا کرده است. زندانیان از حداقل امکانات دارویی و پزشکی محروم هستند. ۵۰۰ زندانی در بندهای ۶ و ۷ به بیماری پوستی مبتلا شده اند که به زخم‌های عفونی تبدیل شده است. بهداری زندان هیچ دارویی به زندانیان نمی‌دهد و اجازه نمی‌دهند داروهایی را که خانواده ها تهیه می‌کنند وارد زندان شود. در بند هفت۳۰۰ زندانی به بیماری گوارشی مبتلا شده اند. دو زندانی بر اثر ابتلاء به بیماری عفونی جان باخته اند.
مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام بویژه زندانیان سیاسی فرا میخواند و خواستار بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندان‌های ایران می باشد. سردمداران این رژیم بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲ بهمن ۱۴۰۲ (۲۲ ژانویه ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا