دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

دیدار مریم رجوی با هیاتی از فنلاند به ریاست خانم یاتین ماکی نخست‌وزیر پیشین این کشور

 

مریم رجوی با خانم آنلی یاتین ماکی، نخست‌وزیر پیشین فنلاند دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آقای آته کالوا نماینده پارلمان، رئیس هیات فنلاند در مجمع پارلمانی آسیا و اروپا، عضو کمیته روابط خارجی و دفاع و آقای کیمو ساسی وزیر و نماینده سابق پارلمان فنلاند حضور داشتند.
خانم رجوی، ضمن تشریح بحران‌های رژیم آخوندی و وضعیت انفجاری جامعه گفت این رژیم برای سرپوش گذاشتن بر این بحران‌ها علاوه بر شکنجه و اعدام و کشتار، به صدور تروریسم و جنگ‌افروزی خارجی به‌ویژه در خاورمیانه روی می‌آورد.
وی افزود خامنه‌ای بارها گفته است که اگر در سوریه و عراق نجنگیم باید در تهران و اصفهان بجنگیم. در شرایط کنونی که رژیم از بالا گرفتن قیام‌های مردمی بیش از همیشه وحشت دارد هم اعدام‌ها و هم جنگ‌افروزی خارجی را شدت بخشیده است. آخوندها آتش جنگ‌هایی را به راه انداخته‌اند که شعله‌های آن سرانجام دامن همین رژیم را می‌گیرد و بردارها خواه یا ناخواه به جانب سر مار رهنمون می‌شود.
خانم یاتین ماکی نیز، با ابراز خرسندی از این ملاقات و حمایت از طرح ۱۰ماده‌یی برای ایران آینده گفت: نکته‌یی که برای من در مقاومت شما بسیار جالب است، این قدرت و امید و انگیزه در شما و اعضای این مقاومت و سازمان شماست که ۵۸سال است به این مبارزه برای آرمان آزادی مردم‌تان ادامه می‌دهید. به همین دلیل به پیروزی شما امیدوارم و آرزو دارم که آزادی و دموکراسی در کشور شما برقرار شود.
آقای آته کالوا ضمن تأکید بر نقش مخرب رژیم برای صلح و آرامش در منطقه و جهان گفت البته هیچ‌کدام از اقدامات جنگ‌افروزانه رژیم دلیل بر قدرت آن نیست و اکنون رژیم و نیروهای نیابتی آن در خاورمیانه به شدت تحت فشار و نگران هستند. وی گفت: رژیم به‌دلیل بحران‌های داخلی‌اش به این سیاست‌ها بسیار نیاز دارد.
آقای کیمو ساسی با اشاره به دخالت رژیم در جنگ علیه اوکراین و ارسال پهباد برای کشتار مردم این کشور گفت ابعاد مداخلات رژیم از خاورمیانه فراتر رفته و به اروپا رسیده است. این موضوع برای مردم فنلاند بسیار مهم است و اکنون همه به وضوح نقش رژیم ایران را در ایجاد جنگ و نا‌امنی در منطقه و جهان می‌بینند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا