دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

ديدار با خانم رزاليا آرتيگا سرانو، معاون و رئيس جمهور سابق اكوادور

ديدار با خانم رزاليا آرتيگا سرانو، معاون و رئيس جمهور سابق اكوادور
مريم رجوی،‌ با خانم رزاليا آرتيگا سرانو، رئيس جمهور دوره انتقال، معاون رئيس جمهور و وزير آموزش و پرورش اكوادور، ديدار و گفتگو كرد.
خانم آرتيگا سرانو در اين ملاقات گفت: «من در جريان سركوب زنان در ايران هستم. قيام سال گذشته برای بسياری از ما به‌خصوص در آمريكای لاتين تصوير جديدی از مقاومت و مبارزات زنان ايرانی به‌دست داد. می‌دانم كه زنان نقش پيشتاری را در مبارزه ايفا كرده‌‌اند. البته حضور زنان در سياست امر ساده‌ای نيست. ايدئولوژی مردسالار به‌عنوان بزرگترين مانع دستيابی زنان به حقوق برابر با مردان عمل می‌كند. آن‌چه در جنبش شما محقق شده بسيار چشم‌گير است و جهان به تجربه شما نياز دارد. چرا كه برخورداری زنان از فرصت‌های برابر با مردان را در عمل محقق كرده‌ايد. تاكيدات شما بر جدایی دين و دولت هم كه در برنامه ده ماده‌یی شما مورد تأكيد قرار گرفته يک اصل پايه ايست. ضروری است كه مبارزه شما برای آزادی ايران به نتيجه برسد زيرا علاوه بر دخالت‌‌های جنگ‌افروزانه رژيم در منطقه و حمايتش از گروه‌های نيابتی، برنامه تسليحات اتمی اين رژيم به يک تهديد بزرگ برای صلح و امنيت جهان تبديل شده است. انسانيت حكم می‌كند كه جنبش شما مورد حمايت جامعه بين‌المللی قرار گيرد.
مریم رجوی ضمن ابراز خوشوقتی از ديدار با خانم آرتيگا سرانو، تصريح كرد كه لبه تيز سركوب استبداد مذهبی حاكم بر ايران متوجه زنان ايران و به‌خصوص اعضای كانون‌های شورشی است. هرچند كه به‌رغم همه محدوديت‌ها و فشارها، زنان كه نقش مهمی در انقلاب ضد‌سلطنتی ايفا كردند، در صفوف مقاومت ايران نقش پیشتازانه‌ای داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا