دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

ویدال کوادراس مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات

ویدال کوادراس مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات
روز پنجشنبه ۱۰اسفند ۱۴۰۲ مریم رجوی از دکتر آلخو ویدال کوادراس رئیس کمیته بین‌المللی درجستجوی عدالت و معاون سابق رئیس پارلمان اروپا در اولین سفرش به پاریس بعد از سوقصد تروریستی رژیم استقبال کرد. اعضا و هواداران مجاهدین و شورای ملی مقاومت با فریادهای زنده باد آلخو و با دسته‌های گل و با شور و اشتیاق به ویدال کوادراس خوش آمد گفتند.
مریم رجوی ضمن استقبال از آقای ویدال کوادراس و همسر وی خانم آمپارو، طی سخنانی در این مراسم گفت:
از طرف همه مجاهدین و همه اعضای مقاومت می‌گویم: خوش آمدید و خیلی خوشحالیم که امروز در جمع ما هستید. برای همه ما این لحظه، یک شادی و افتخار بزرگ است.
برای مقاومت ما دکتر آلخو ویدال کوادراس؛ قهرمان سربلند پایداری و کسی است که سیاست را با شرافت درهم آمیخت،
هیچ‌گاه تسلیم نشد و پیشتاز یک سیاست درست در مقابل بنیادگرایی اسلامی حاکم بر ایران بود.
او مظهر یک اعتراض تاریخی علیه سیاست مماشات با فاشیسم دینی است.
آخوندها او را هدف شلیک بی‌رحمانه قرار دادند. اما شکست خوردند. می‌خواهند کسانی را که حقایق زمانه را گواهی می‌دهند، از صحنه حذف کنند. اما حالا در یک معجزه بزرگ، به‌قول مردم اسپانیا، «معجزه کوادراس» آقای ویدال کوادراس در کنار ماست. آری او یک شهید زنده است.
مریم رجوی ضمن قدردانی از خانم آمپارو همسر آقای ویدال افزود: شما خطرهای ادامه این راه را لمس کردید. اما جنگیدن را انتخاب کردید. این راز همه قهرمانانی است که ناپیدایند اما سرنوشت نبرد را مشخص می‌کنند.

مریم رجوی در پایان تاکید کرد: فردا رژیم یک نمایش انتخابات را سازماندهی کرده است. اما مردم و مقاومت ايران از ۳۰خرداد به بعد ذره‌يی مشروعيت برای این نمايش‌ها قائل نبوده‌اند و رای آن‌ها سرنگونی دیکتاتوری مذهبی است. خامنه‌ای در محاصره بحران‌ها در این نمایش نه‌تنها اصلاحاتی‌های درون رژیم بلکه بخش‌های زيادی از باند خودش را هم حذف کرده است. خامنه‌ای می‌خواهد با انقباض و سرکوب هر چه بيشتر نظام را از آتش قيام و مقاومت حفظ كند.
رای مردم ایران سرنگونی دیکتاتوری دینی است. بی‌تردید این رژیم آینده‌یی ندارد. آینده متعلق به آزادی‌خواهان و کسانی است که حاضر به پرداخت قیمت برای آزادی هستند.

سپس آقای ویدال رئیس کمیته در جستجوی عدالت طی سخنانی خطاب به جمعیت گفت:

پیام من به رژیم ایران این است که شما دو هدف را دنبال می‌کردید. یکی اینکه از شر من خلاص شوید و دوم اینکه باعث رعب و وحشت سیاستمدارانی در اروپا و آمریکا بشوید که از خانم رجوی و مقاومت ایران حمایت می‌کنند اما به هیچکدام از اهدافتان نرسیدید. من زنده هستم و آن سیاستمداران هم فعالیت‌هایشان را در حمایت از مقاومت ایران مضاعف کرده‌اند. خون من اکنون با خون شهدای این مقاومت درهم آمیخته است.


در این مراسم آقای استراون استیونسون عضو سابق پارلمان اروپا و معاون کمیته در جستجوی عدالت حضور داشت و سخنانی گفت: چیزی که برای من شوکه کننده بود این بود که آلخو در لحظات مرگ و زندگی رژیم ایران را نشانه گرفت. به آلخو می‌گویم که زنده بودن تو پیروزی مجاهدین و شکست بزرگی برای آخوندهاست و در هر کجا بی‌عدالتی باشد ما به نبردمان ادامه خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا