اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

حمله وحشیانه گارد زندان شیبان اهواز به زندانیان سیاسی فراخوان به بازدید هیأت حقیقت یاب از زندان‌های ایران و آزادی زندانیان سیاسی

حمله وحشیانه گارد زندان شیبان اهواز به زندانیان سیاسی
فراخوان به بازدید هیأت حقیقت یاب از زندان‌های ایران و آزادی زندانیان سیاسی

روز سه‌شنبه ۲۱ فروردین در آستانه عید فطر گارد وحشی زندان شیبان اهواز، با حضور سردژخیم محمد نیازی مدیر و دژخیم عبدالحسین غلام نژاد رئیس حفاظت اطلاعات زندان، به بند ۵ که محل نگهداری زندانیان سیاسی است حمله کردند و کلیه وسایل زندانیان از قبیل تخت، یخچال و وسایل شخصی آنها را تخریب نموده یا به غارت بردند. غلام نژاد در حملات پیشین به زندان شیبان شخصا اقدام به تیراندازی و قتل زندانیان کرده است و اکنون بندی به نام بند «توابین» در زندان شیبان به راه انداخته است.
قبل از این تهاجم جنایتکارانه زندانیان سیاسی به انتقال تعداد زیادی از زندانیان جرائم خشن به بند سیاسی اعتراض داشتند، اما دژخیمان زندان، با هجوم وحشیانه پاسخ دادند. زندانیان سیاسی که به حبس‌های طولانی‌ محکوم هستند از دردهای شدید مانند درد کلیه یا دندان درد و یا بیماری‌های مزمن چون ام‌اس، رنج می برند ولی از امکان معالجه و یا مرخصی درمانی محرومند.
در زندان شیبان که ظرفیت آن ۳۵۰۰ نفر است بیش از ۵ هزار زندانی را با حداقل امکانات جای داده اند. این زندان فاقد امکانات اولیه‌ پزشکی است، کیفیت غذای زندان بسیار بد و غیر بهداشتی است که باعث مبتلا شدن زندانیان به بیماری‌های گوارشی و ویروسی می شود. فروشگاه زندان اجناس را با قیمت ۵ برابر می فروشد که بسیاری از زندانیان توان خرید مواد غذایی را ندارند و ناگزیر از غذای آلوده و بی کیفیت زندان استفاده می‌کنند در نتیجه اکثر آنها از گرسنگی و بیماری های مختلف رنج می برند.
دژخیمان از شیوه‌های مختلف برای آزار زندانیان استفاده می کنند مانند ضرب و شتم زندانی با لوله پولیکا، بستن دست زندانی با دستبند به حصارهای زندان برای مدت طولانی، بعضا تا دو روز، استفاده از شوکر برقی، ریختن آب گرم یا روغن داغ روی سر زندانی.
زندانیان سیاسی قبل از انتقال به زندان عمومی در بازداشتگاه‌های امنیتی اهواز شکنجه و بازجویی می‌شوند. در یکی از این شکنجه‌ها که موسوم به تابوت است دژخیمان دست و پای زندانی را می‌بندند و او را داخل یک جعبه آهنی می گذارند که ارتفاعش حتی به ۵۰ سانتی‌متر هم نمی رسد و زندانی نمی‌تواند تکان بخورد و آن‌قدر احساس عذاب می‌کند تا بی‌هوش شود.
مقاومت ایران خواهان محکومیت این حمله و رفتار وحشیانه با زندانیان شیبان از سوی شورا و کمیسر عالی حقوق بشر و عموم مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر می باشد و بر ضرورت بازديد هيأت حقيقت ياب بين‌المللي از زندانهاي ايران و ديدار با زندانيان بویژه زندانیان سیاسی و ضرورت آزادی آنها تأکید می‌کند. اين رژيم جنایتکار و جنگ افروز بايد از جامعه بین المللی طرد و سردمدارانش بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي در برابر عدالت قرار گیرند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲۲ فروردین ۱۴۰۳ (۱۰ آوریل ۲۰۲۴)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا