اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

وضعیت وخیم سلامتی نجات انور حمیدی ۶۸ ساله یک زندانی سیاسی زن در زندان سپیدار اهواز ممنوع الملاقات کردن ۱۷ زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز

وضعیت وخیم سلامتی نجات انور حمیدی ۶۸ ساله یک زندانی سیاسی زن در زندان سپیدار اهواز
ممنوع الملاقات کردن ۱۷ زندانی سیاسی در زندان شیبان اهواز

زندانی سیاسی هوادار مجاهدین، نجات انور حمیدی کارون، در زندان سپیدار اهواز، از ناراحتی شدید قلبی رنج می برد و به تشخیص پزشکان متخصص، باید مورد عمل جراحی قرار گیرد، اما به رغم درخواست‌های مکرر خانواده‌اش، دژخیمان از انتقال او به بیمارستان خودداری میکنند.
نجات انورحمیدی معلم ۶۸ ساله اهل آبادان و دارای ۴ فرزند، از سال ۱۳۹۷ در زندان به سر می برد و به اتهام تبلیغ علیه نظام و عضویت در سازمان مجاهدین توسط قاضی جنایتکار اکبر محمدی در شعبه چهار بیدادگاه ضد انقلاب اهواز به ۱۵ سال زندان محکوم شد.
در یک تحول دیگر پس از حمله وحشیانه گارد زندان به بند ۵ زندان شیبان اهواز، در ۲۱ فروردین، ۱۷ تن از زندانیان سیاسی از روز شنبه ۲۵ فروردین، ممنوع الملاقات شده اند.
مقاومت ايران خواستار اقدام فوری کمیسرعالی و شورای حقوق بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه در باره وضعیت حقوق بشر در ایران و دیگر مراجع مدافع حقوق بشر برای آزادی زندانیان بیمار از جمله «نجات انور حمیدی» و انتقال آنها به بیمارستان می باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ فروردین ۱۴۰۳ (۱۷ آوریل ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا