اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

۱۰ اعدام جنایتکارانه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در زندانهای ارومیه، قزلحصار و مشهد جان باختن یک زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان به‌دلیل ممانعت از انتقال وی به بیمارستان

 


۱۰ اعدام جنایتکارانه در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه در زندانهای ارومیه، قزلحصار و مشهد
جان باختن یک زندانی محکوم به اعدام در زندان زاهدان به‌دلیل ممانعت از انتقال وی به بیمارستان

دژخیمان خامنه‌ای روز چهارشنبه ۲۹ فروردین فرامرز طیب بخشه و صادق تاجیک و زندانی دیگری به نام حسین را در زندان قزلحصار و روز دوشنبه ۲۷ فروردین ۵ زندانی به‌نام‌های بهروز نامدار، مصطفی عبدی، جواد بیگی، قاسم نصرالله زاده و علی احمدی را در زندان وکیل آباد مشهد حلق‌آویز کردند. شنبه ۲۵ فروردین ابوذر سالم و افشین باغ شیرین در زندان مرکزی ارومیه به دار آویخته شدند.
روز سه‌شنبه ۲۸ فروردین یکی از هموطنان بلوچ به‌نام احمد گرگیج که به اعدام محکوم شده بود، بدلیل خودداری دژخیمان از درمان او، در زندان زاهدان جان باخت. احمد گرگیج که از ۵ سال پیش در زندان بسر می برد در یکسال اخیر از بیماری حاد قلب و کلیه‌ رنج می برد. با اینکه از یکشنبه ۲۶ فروردین وضعیت سلامتی او رو به وخامت گذاشت اما زندانبانان هیچ اقدامی برای انتقال او به بیمارستان نکردند.
مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین شکنجه و اعدام در دیکتاتوری جنگ افروز آخوندها فرا میخواند. سردمداران این رژیم بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ فروردین ۱۴۰۳ (۱۸ آوریل ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا