اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

موج جدید اعدامها برای مقابله با قیام و فرار از عواقب جنگ افروزی

۹ اعدام در دوم اردیبهشت و۲۶ اعدام پس از عید فطر، فراخوان به اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار

موج جدید اعدامها برای مقابله با قیام و فرار از عواقب جنگ افروزی

۹ اعدام در دوم اردیبهشت و۲۶ اعدام پس از عید فطر، فراخوان به اقدام فوری برای توقف ماشین اعدام و کشتار

خامنه ای برای جلوگیری از قیام و ایجاد جو رعب و وحشت و برای فرار از عواقب جنگ افروزی که هر روز بیشتر دامنگیرش میشود،  به ماشین جنایت و اعدام شتاب بیشتری داده است. دست کم ۹ زندانی در روز یکشنبه دوم اردیبهشت و ۲۶ زندانی در ۱۱ روز پس از عید فطر در زندان‌های زنجان، اصفهان، ارومیه، همدان، مشهد، قزلحصار، تبریز، اهواز، کرمان و چابهار قربانی ماشین کشتار آخوندها شده‌اند.  دژخیمان خامنه‌ای امروز یکشنبه دوم اردیبهشت ۹ زندانی را در زندان‌های کرمان، قزلحصار و چابهار حلق آویز کردند. در این اعدام‌های جنایتکارانه احمد رضا میری، شمس الدین کشانی، شوکت شه بخش و یک زندانی دیگر که همگی از هموطنان بلوچ بودند همراه با یک هموطن کرد با شهرت مردانی در زندان مرکزی کرمان؛ علیرضا شهباز و علی جعفر طاهری در زندان قزلحصار و سعید جدگان و محمد انجم روز در زندان چابهار به دار آویخته شدند.   

روز پنجشنبه ۳۰  فروردین جلادان خامنه‌ای ۴ زندانی شامل دو برادر به‌نام‌های زمان و سلام طاهری، غلام قادر سامانی و ابراهیم نورزهی را در زندان مرکزی مشهد و فریبرز دادگر را در زندان سپیدار اهواز  به دار آویختند. چهارشنبه ۲۹ فروردین ولی الله بخت‌آور در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی در زندان قزلحصار اعدام شدند. روزهای ۲۳، ۲۵، ۲۶، و ۲۷ فروردین نیز ۱۰ زندانی توسط دژخیمان به دار آویخته شدند که در اطلاعیه قبلی شورا اعلام شد.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین شکنجه و اعدام در دیکتاتوری جنگ افروز آخوندها و نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام فرا میخواند. سردمداران این رژیم بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۱ آوریل ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا