اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران سال ۱۳۸۵

۳۷ اعدام جنایتکارانه شامل یک زن در ۱۰ روز اول اردیبهشت

فراخوان به اقدام برای توقف اعدام در ایران، مصونیت سران رژیم، بالاترین آمران جنایت علیه بشریت، مشوق ادامه کشتار

۳۷ اعدام  جنایتکارانه شامل یک زن در ۱۰ روز اول اردیبهشت

فراخوان به اقدام برای توقف اعدام در ایران، مصونیت سران رژیم، بالاترین آمران جنایت علیه بشریت، مشوق ادامه کشتار

خامنه‌ای در وحشت از قیام مردم، به اعدام‌ وحشیانه زندانیان ادامه‌ می‌دهد. دژخیمان امروز دوشنبه۱۰اردیبهشت ۳ زندانی را در زندان اصفهان حلق آویز کردند. یکشنبه ۹ اردیبهشت راشد بلوچی و حجت شمسی خانی در بندرعباس و یک هموطن بلوچ دیگر به‌نام منصور نارویی درگنبدکاووس اعدام شدند. شنبه ۸ اردیبهشت سه زندانی به نامهای سهراب حکم‌‌آباد، امیر محرمی و داوود نامیاری در زندان مرکزی تبریز و ایرج صنمیری در زندان اراک به دار آویخته شدند. سه‌شنبه ۴ اردیبهشت ۲ زندانی در گرگان و اراک حلق‌آویز شدند.چهارشنبه ۵ اردیبهشت جلادان خامنه‌ای دست کم ۸ زندانی و روز ۲ اردیبهشت نیز ۱۶ زندانی را اعدام کردند که اسامی ۱۹تن از آنها در اطلاعیه ۶ اردیبهشت آمده بود.

به این ترتیب شمار اعدامهای ثبت شده در ۱۰ روز اول اردیبهشت دست‌کم به ۳۷ زندانی بالغ میشود.

در یک اقدام جنایتکارانه دیگر مأموران نیروی سرکوبگر انتظامی روز شنبه ۸ اردیبهشت، به سوی خودروی دو جوان به‌نام‌های محند خشنان و یونس چاه‌احمدی در بندرعباس آتش گشودند که به آتش گرفتن خودرو و جان باختن هردو جوان  منجر شد.

مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین شکنجه و اعدام در دیکتاتوری جنگ افروز آخوندها و نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام فرا میخواند. سردمداران این رژیم بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای که در ۴۵ سال گذشته همواره از بالاترین مسئولان و آمران جنایت علیه بشریت و نسل کشی بوده اند، باید در برابر عدالت قرار گیرند. مصونیت آنها از مجازات، چراغ سبزی برای ادامه کشتار و جنایت تلقی میشود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۲۹ آوریل ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا