اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۳

۱۶ اعدام در چهارشنبه و پنجشنبه و ۷۴ اعدام جنایتکارانه در ۱۳ روز اول اردیبهشت از جمله دو زن زندانی فراخوان به اقدام فوری به نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه زندانیان سیاسی

۱۶ اعدام در چهارشنبه و پنجشنبه و ۷۴ اعدام جنایتکارانه در ۱۳ روز اول اردیبهشت از جمله دو زن زندانی
فراخوان به اقدام فوری به نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه زندانیان سیاسی

دژخیمان خامنه‌ای چهارشنبه ۱۲اردیبهشت ۱۱ زندانی و پنجشنبه ۱۳اردیبهشت ۵ زندانی را به دار آویختند. علاوه بر زندانی سیاسی انور خضری، و فرزاد گراوند و مجید براتی که خبر اعدامشان در اطلاعیه ۱۲ اردیبهشت اعلام شد، در همین روز رضا شیردهی، مجید هازبری، مهدی آقا جعفری و یک زندانی دیگر در زندان قزلحصار، علی اشرف خانی و خسرو بابا والدینی در کرمانشاه، احمد حیرتی در شیراز و نصیر حریری در قزوین به دست جلادان حلق‌آویز شدند.
پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت قضائيه جلادان ۴ زندانی سعید رنجدوست، صابر امین آبادی، محمدرسول خوشکار و مهدی حبیبی را در تبریز و یعقوب امیری را در اردبیل به دار آویختند. به این ترتیب فاشیسم دینی حاکم بر ایران در ۱۳ روز اول اردیبهشت ۷۴ زندانی از جمله دو زن را روانه چوبه‌های دار کرده‌اند.
از سوی دیگر زندانی سیاسی اهل سنت خسرو بشارت از روز ۱۲ اردیبهشت جهت اجرای حکم اعدام به سلول انفرادی منتقل شده و گفته میشود خانواده وی برای آخرین ملاقات، فراخوانده شده اند. همچنین زندانیان سیاسی محکوم به اعدام ازجمله رضا رسایی، مجاهد کورکور، حبیب دریس، عباس دریس در معرض اعدام هستند.

در یک اقدام جنایتکارانه‌ دیگر قضائیه جلادان یکشنبه ۹ اردیبهشت، زندانی سیاسی مسعود جامعی ۴۷ ساله را که در زندان شیبان اهواز محبوس است، پس از ماهها شکنجه به افساد فی الارض، عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران و اجتماع و تبانی به قصد براندازی حکومت، متهم نمود. وی که در ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ دستگیر شد از سرطان وخیم معده، ناراحتی کبد، فشار خون بالا و عفونت شدید داخلی رنج می‌برد اما زندانبانان هیچ اقدامی برای درمان وی انجام نمی‌دهند.
از سوی دیگر زندانیان زندان مرکزی کرج بدلیل وضعیت وخیم بهداشتی ماههاست به بیماریهای پوستی مبتلا شده‌اند ولی هیچ اقدامی برای معالجه آنها صورت نمیگیرد و داروهایی مانند پماد را که خانواده زندانیان می‌آورند به آنها نمیدهند. در زندان خرم آباد نیز مأموران داروهایی را که خانواده ها برای فرزندان خود می آورند سرقت میکنند و به زندانیان تحویل نمیدهند.
خامنه‌ای در سراشیبی سقوط از هیچ جنایتی رویگردان نیست. سکوت در برابر سردمدار ترور و اعدام و جنگ افروزی، لگدمال کردن ارزشهای جهان شمول حقوق بشری است. مقاومت ایران خواهان اقدام فوری بین المللی برای نجات جان زندانیان سیاسی زیر اعدام و احاله پرونده نقض حقوق بشر توسط این رژيم به شورای امنیت ملل متحد و قرارگرفتن سردمداران آن در برابر عدالت است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۴ می ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا