کمیسیون زنان

اعدام ۳ زن در فاصله ۳ روز توسط رژیم رکورد دار اعدام زنان در جهان

 

اعدام ۳ زن در فاصله ۳ روز توسط رژیم رکورد دار اعدام زنان در جهان
در ماه اردیبهشت تاکنون به دار کشیدن ۶ زن زندانی توسط قضائیه جلادان اعلام شده است

رژیم زن ستیز آخوندها امروز ۲۹ اردیبهشت پروین موسوی ۵۳ ساله را در زندان مرکزی ارومیه علاوه بر ۴ مرد زندانی حلق‌آویز کرد. پروین موسوی که از ۴ سال پیش در زندان بود به شدت از سرطان رنج می‌برد و توان پرداخت قیمت داروهایش را هم نداشت.
زنان زندانی در بند زنان زندان مرکزی ارومیه هنگام بردن پروین موسوی برای اعدام، دست به اعتراض زدند و با گارد وحشی زندان که برای سرکوب آنها وارد بند زنان شد، درگیر شدند.
امروز یک زن زندانی دیگر به نام فاطمه عبداللهی ۲۷ ساله در زندان نیشابور توسط قضائیه جلادان به دار کشیده شد. پیش از این در ۲۶ اردیبهشت نیز یک زن زندانی در زندان وکیل آباد مشهد اعدام شد.
در ماه اردیبهشت تاکنون به دار کشیدن ۶ زن زندانی توسط رژیم آخوندی اعلام شده است. فاشیسم دینی حاکم بر ایران از بابت اعدام زنان و کودکان در صدر جدول اعدام‌ها در جهان قرار دارد.
کمیسیون زنان شورای ملی مقاومت به دار آویختن این زنان را قویاً محکوم می‌کند و بار دیگر از گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد خشونت علیه زنان و هیأت حقیقت یاب ملل متحد، خواستار اقدام فوری برای نجات جان زنان زندانی محکوم به اعدام و بازدید از زندان‌های زنان در ایران است.

شورای ملی مقاومت ایران- کمیسیون زنان
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ (۱۸ می ۲۰۲۴)

برای مطالعه روی سایت کمیسیون زنان، روی این لینک کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا