درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 

پیام به کنفرانس اینترنتی با حضور سناتورهای آمریکا
مریم رجوی: مردم ایران دیگر سلطه آخوندها را تحمل نمی‌کنند
خانم‌ها و آقایان،
سناتورهای محترم،
میهمانان عالی‌قدر،
در آستانه نوروز، از همه سناتورها و قانون‌گذاران و شخصیت‌های آمریکایی که در این سالیان از دمکراسی و حقوق‌بشر در ایران حمایت کردند، تشکر می‌کنم.

مایلم امروز توجه شما را به مهم‌ترین واقعیت در ایران امروز، یعنی آمادگی اجتماعی برای سرنگونی دیکتاتوری مذهبی جلب کنم. قیام عظیم آبان ۹۸ رژیم را تا لبه پرتگاه سرنگونی کشاند. شرایط انفجاری، نارضایتی متراکم، و تقابل مردم و رژیم حاکم به ‌اوج خود رسیده است.
بیکاران به ‌۱۱میلیون نفر رسیده‌اند. ۵.۶ میلیون نفر، بر اثر فاجعه پاندمی شغل خود را از دست داده‌اند. آن‌هایی که تا چندی پیش به‌عنوان بخشی از طبقه متوسط، از رفاه نسبی برخوردار بودند، امروز به ‌فقیران و محرومان پیوسته‌‌اند، و فقرای دیروز، اکنون از گرسنگی رنج می‌برند.

در یک‌سال گذشته خامنه‌ای تلاش کرد از بیماری کرونا و تلفات انبوه آن، سپری برای حفاظت از رژیم ایجاد کند و با ممنوع‌ کردن واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی و فرانسوی اهداف خود را نشان داد.
اما چنان‌که قیام خونین مردم در سیستان و بلوچستان در یک هفته آخر فوریه نشان داد، آتش قیام‌ها از زیر خاکستر کرونا بیرون زده است و مردم ایران هر روز از هر فرصتی برای رساندن صدای خودشان استفاده می‌کنند.

مردم ایران دیگر زندگی تحت سلطه آخوندهای مرتجع را تحمل نمی‌کنند و برای ورق‌زدن تاریخ به‌پاخاسته‌اند. زنان ایران دیگر ستمزدگی، بی‌حقوقی، درجه دو محسوب‌شدن را نمی‌پذیرند. اقلیت‌های قومی و مذهبی دیگر منتظر وعده‌های توخالی رژیم نمی‌مانند و برای احقاق حقوقشان به‌پا خاسته‌اند.
ما و مردم ایران می‌خواهیم به‌جای استبداد زن‌ستیز حاکم، یک جمهوری کثرت‌گرا براساس انتخاب آزادانه مردم و حقوق‌بشر برپا کنیم؛ یک جمهوری مبتنی بر جدایی دین و دولت.

تنها راه ماکزیمم قاطعیت در برابر رژیم ایران است
دوستان عزیز!
دو سال و نیم تحقیقات دادگاه انتورپ در بلژیک نشان داد که تمامیت حکومت آخوندی، درگیر تروریسم و طرح تروریستی ژوئن ۲۰۱۸ در فرانسه بوده است. نهایتا دادگاه، دیپلمات رژیم و همدستانش را به جرم تروریسم محکوم و احکام زندانی طویل‌المدت برای آن‌ها صادر کرد.
در حالی‌که رژیم دم از دیپلماسی و مذاکره و صلح می‌زند، وزارت خارجه‌اش درگیر طراحی و مشارکت در فعالیت‌های تروریستی در اروپا و آمریکا علیه مخالفین خود بوده است.
دولت‌های غربی باید مانع آن شوند که این رژیم از امکانات قانونی، دیپلماتیک، بانکی و تکنولوژیک کشورهای آن‌ها و شرایط دمکراتیک‌شان برای تروریسم خود، سوء‌استفاده ‌کند.

موقعیت رژیم ایران در سال ۲۰۲۱ کیفا با موقعیت آن در سال ۲۰۱۵ متفاوت است. این رژیم اکنون در ضعیف‌ترین نقطه خودش قرار دارد. اما می‌خواهد با تهدید و ارعاب آ‌ن‌را وارونه جلوه بدهد.
این رژیم با افزایش شلیک موشک و جنایت در عراق و یمن و دیگر کشورهای منطقه و با سرپیچی بیشتر از تعهدات اتمی‌اش در دوماه گذشته، می‌خواهد اراده دولت آمریکا را برای گرفتن امتیازهای بیشتر به آزمایش بکشد.
هر نوع امتیاز دادن به این رژیم یا سکوت در مقابل جنایاتش، بیش از پیش رژیم را برای افزایش تهدیداتش جری خواهد کرد. تنها راه این است که جامعه جهانی ماکزیمم قاطعیت را در برابر این رژیم به‌خرج دهد و از مردم ایران برای به‌زیر کشیدن حاکمان خونریز و استقرار یک نظام دمکراتیک در ایران حمایت کند.
قانون‌گذاران آمریکا در پیشبرد سیاست درست در رابطه با ایران نقش کلیدی دارند. من از همه شما برای قرار گرفتن در سمت درست تاریخ، تشکر می‌کنم.
ایران آزاد فردا، با برچیدن کانون بنیادگرایی و افراطی‌گری، تضمین صلح در منطقه و آرامش در جهان خواهد بود.

از همه شما بسیار متشکرم.

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب