درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next


• دانشگاه پزشکی مازندران: نشست هاي انتخاباتی این روزها مدیریت شیوع کرونا را تحت شعاع قرار داده، اگر وضعیت به همین روال ادامه يابد دو هفته آینده مازندران وارد پیک پنجم کرونا خواهد شد.
• عضو کمیته علمی ستاد کرونا: به زودی پیک پنجم کرونا هم خواهد آمد. ویروس هندی یا آفریقای جنوبی بیشتر شده است
• خبرگزاری حکومتی مهر: آمار مبتلایان به کرونا نشان می‌دهد روند ابتلا دوباره صعودی شده و این می‌تواند زنگ خطر موج پنجم است
• دانشگاه پزشکی هرمزگان: رکورد دیگری در شمار فوتی‌های ثبت شده است، هيچيك از شهرهاي استان وضعیت خوبی ندارند،
• دانشگاه پزشکی قم: از جمعه ۲۱ خردادماه، تا تامين واكسن، در هيچيك از مراكز واکسیناسیون صورت نخواهد گرفت

سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۵۴۷ شهر از ۳۰۹ هزار و ۸۰۰ نفر بيشتر است. شمار قربانيان در آذربایجان شرقی به ۱۲۷۱۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۱۶۷۳ نفر، در البرز به ۸۸۴۳ نفر، در اصفهان به ۲۰۷۷۵ نفر، در تهران به ۷۲۵۹۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۸۳۰ نفر، در خوزستان به ۱۹۴۳۱ نفر، در فارس به ۱۰۳۴۷ نفر، در کرمانشاه به ۶۰۴۳ نفر، در گلستان به ۷۴۴۰ نفر، در هرمزگان به ۴۰۸۵ نفر و در یزد به ۵۱۷۷ نفر رسیده است.

آمارهاي اعلام شده از سوي وزارت بهداشت نشان ميدهد آمار مبتلایان به کرونا دوباره صعودی شده و این می‌تواند زنگ خطر ورود به موج پنجم بیماری باشد » (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۱ خرداد۱۴۰۰).

شروین شکوهی، عضو کمیته علمی ستاد کرونا گفت: «به زودی پیک پنجم کرونا هم خواهد آمد. ویروس با سویه‌ای جدید حال یا هندی یا آفریقای جنوبی بیشتر شده است» (شفقنا ۲۱ خرداد ۱۴۰۰).

روابط عمومی وزارت بهداشت، از خرید و فروش تست منفی کرونا در آزمایشگاه‌های مرجع خبر داد و اعلام کرد: « با پرداخت یک تا یک و نیم میلیون تومان در مرز عراق و ایران هر راننده‌ای تست منفی می‌خرید... مسافران پرواز‌های خارجی هم به دنبال برگه‌های جعلی تست‌های منفی کرونا افتادند» (خبرگزاری آریا ۲۱ خرداد ۱۴۰۰).

در حاليكه زنگهاي خطر موج پنجم به صدا در آمده، به نوشته رسانه هاي حكومتي رئیسی، جلاد ۶۷ کاندیدای شعبده انتخابات در در ورزشگاه تختی اهواز بدون رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی به سخنرانی پرداخت(آفتاب ۱۹ خرداد۱۴۰۰).

در تهران، رئیس بیمارستان سینا گفت: «یکی از نگرانی‌های ما عدم رعایت پروتکل‌ها در جریان روند برگزاری انتخابات است و در همین زمینه به ما توصیه شده است که برای پیک محدود احتمالی در حالت آماده‌باش قرار گیریم» (ایسنا ۲۱ خرداد۱۴۰۰).

در مازندران، روابط عمومی دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «نشست ها و تجمعات انتخاباتی این روزها مدیریت شیوع کرونا را تحت شعاع قرار داده، اگر وضعیت به همین روال ادامه داشته باشد، طی دو هفته آینده مازندران وارد پیک پنجم کرونا خواهد شد. روند کاهشی بستری بیماران در استان طی تقریبا چند روز اخیر متوقف و حتی افزایشی شده است» (ایسنا ۲۱ خرداد۱۴۰۰).

در هرمزگان، سخنگوی دانشگاه پزشکی گفت: «بیستم خردادماه، با ثبت رکورد دیگری در شمار فوتی‌های کرونا در هرمزگان و فوت ۱۲ بیمار، این شمار به ۱۳۳۳ نفر رسید. اکنون همه شهرستان‌های استان وضعیت خوبی ندارند، اما شهرستان‌های بندرعباس، میناب، جاسک، بندرلنگه و تا حدودی قشم نسبت به دیگر شهرستان‌ها وضعیت حادتری دارند» (ایسنا ۲۱ خرداد ۱۴۰۰).

در قم، دانشگاه پزشکی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «از جمعه مورخ ۲۱ خردادماه، در تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون تزریق واکسن صورت نخواهد گرفت. با تامین واکسن، مجددا فعالیت این مراکز از سر گرفته خواهد شد» (ایسنا ۲۱ خرداد۱۴۰۰).

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۲۱ خرداد ۱۴۰۰ (۱۱ ژوئن ۲۰۲۱)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب