درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون ورزش

رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها در مقابله با  قیام ایران که در بیش از ۲۰۰ شهر در سراسر ایران با اعتراضات و تظاهرات و با حضور گسترده ای از جوانان دختر و پسر و با شعار " مرگ بر خامنه‌ای " در راستای سرنگونی رژیم فاشیستی در جریان بود و سرفصل جدیدی را ایجاد کرد، با سرکوب، دستگیری وکشتار و با ترس از سرنگونی در صدد کنترل و ناچیز جلوه دادن این واقعه بزرگ تاریخی از هیچ جنایتی دریغ نکرد. 

 طبق گزارشات، پس از دستور مستقیم خامنه‌ای جانی توسط دستگاه های کشتار جمعی  بیش از ۱۲ هزار نفر دستگیر، چندین هزار مجروح و بیش از ۱۰۰۰ نفر کشته شده اند. طی این کشتار،تعدادی از ورزشکاران نیز یا مجروح و دستگیر و یا کشته شده اند. از جمله نوید زنگنه عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران و دارنده مدال نقره از مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ آسیا در آبانماه ۹۷ و قهرمان سوم مسابقات جهانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال در فروردین ماه ۹۸در کشور رومانی در جریان اعتراض های اخیر در تهران بازداشت و تحت شکنجه میباشد. به روایتی وی ابتدا مجروح شده و پس از مراجعه به بیمارستان توسط دژخیمان خامنه‌ای دستگیر میشود.

 رحیم امینی قهرمان پرورش اندام در جریان سرکوب معترضین در استان البرز در حالی که ساک ورزشی اش به دوشش بود با اصابت گلوله به پاهایش و خونریزی شدید چشم از جهان فرو بست. 

 کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران ضمن محکوم کردن سرکوب و کشتار جوانان ایران زمین از کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و شورای امنیت و همچنین از دولت های اروپایی و آمریکا مصرانه درخواست میکند بامحکوم کردن سرکوب و کشتار قیام کنندگان با تمام قدرت و با استفاده از مکانیسم های فشار وضعیت دستگیرشدگان را در زندان‌های مخوف رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها را پیگیری کنند.     

 

مسلم اسكندر فيلابي

مسئول كميسيون ورزش شوراي ملي مقاومت ايران

19 آذر 1398 (10 دسامبر 2019)

تحت حاکمیت رژیم جنایتکار آخوندی هر روز و شب فاجعه و جنایتی غیر قابل تحمل برای مردم ایران به وجود می آید

آخوندهای جنایتکار، ضد فرهنگ و تمدن و زن ستیز چهل سال است که در همه زمینه ها بخصوص در ورزش ایران فجایع بیشماری به وجود آورده اند.

ایرج دانایی فرد، پیشکسوت فوتبال ایران و اولین گلزن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در مقابل تیم قدرتمند ملی اسکاتلند، پس از سپری کردن دوران سخت بیماری در بیمارستان نمازی شیراز، روز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه با وداع همیشگی خود جامعه ورزشی ایران را اندوهگین کرد.

زنده یاد ایرج دانایی فرد ورزشکاری محجوب و افتاده و همواره مورد احترام بزرگان فوتبال بود. او نیز مانند بسیاری از پیشکسوتان ورزش ایران، حاضر به کرنش و مجیزگویی در برابر نظام به‌غایت ضد ورزش و ضد ارزش‌های انسانی آخوندی نبود و در گوشه‌گیری و به‌دور از جنجال و هیاهو روزگار  می‌گذراند.

ضمن گرامیداشت نام و یاد این پیشکسوت فوتبال ایران، این ضایعه و فقدان دردناک را به خانواده دانایی فرد، جامعه ورزشی ایران، پیشکسوتان هم دوره‌اش و مردم قهرمان ایران تسلیت عرض می کنیم.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مسلم اسکندر فیلابی

 ۲۳آذر۱۳۹۷(۱۴دسامبر۲۰۱۸)

قیام دلاورانه مردم ایران که از دي ماه گذشته پايه هاي رژيم آخوندي را به لرزه افكنده،  در استادیوم آزادی تهران و استادیوم اهواز با فریادهای مرگ بر دیکتاتور هم شعله کشید.

از ابتدای حاكميت ضد ايراني آخوندها روشن بود که این جماعت  نه از فرهنگ و دانشگاه بویی برده اند و نه با ورزش و روحیه انسانی و جوانمردی و ورزشگاه کمترین آشنایی و الفتی دارند.

ایلغار خمینی دیگر جایی در ایران ندارد. مردم ایران مصمم هستند و با جان و مالشان در پی براندازی این جانیان هستند. آنها حاکمیت ملاها را هدف قرارداده‌اند و به‌زودی تمام دار و دسته‌های رژیم را از ایران فراری خواهند داد.

مردم در خیابانها فریاد برمی‌آورند که درآمدهای ما را خرج تروریسم نکنید. مردم ایران در شهرهای مختلف از کرمانشاه تا مشهد و به‌خصوص همشهریهای دلاور قوچانیم تنفر خود را از این حکومت ضدایرانی اعلام کردند.

من حرفی هم با نعلین لیس‌های رژیم دارم و آن توبه است. توبه زمانی مورد قبول است که شما قبل از این‌که به دست مردم اسیر شوید خود را از رژیم و دزدیها و کثافتکاریهای ملاها دور کنید و با اعتراف به گناهانتان از مردم تقاضای بخشش نمایید. با شناختی که از مردم ایران و به‌خصوص مقاومت ایران دارم درصورتی که صادقانه قبل از گیر افتادن به دست مقاومت و مردم ایران به رژیم پشت کنید، جنایات رژیم را افشا و به گناهانتان اعتراف کنید مورد بخشش قرار خواهید گرفت.

این حکومت دیگر جایی در منطقه و جهان و بین ایرانیان ندارد و همان‌طور که خانم مریم رجوی بارها تکرار کرده‌اند مردم و مقاومت ایران این رژیم را به‌زودی به زباله‌دان تاریخ خواهند ریخت.

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

۹دی ۱۳۹۶ (۳۰دسامبر ۲۰۱۷)

 منوچهر برومند قهرمان خوشنام و مردمی ایران که یکی از بهترین رکورددارهای وزنه‌برداری سنگین وزن ایران

در مسابقات آسیایی بود، درگذشت. منوچهر برومند قویترین مرد قاره آسیا و نخستین وزنه بردار آسیایی بود که در مجموع از مرز ۵۰۰کیلوگرم (سه حرکت پرس - یک‌ ضرب و دو‌ ضرب) عبور نمود (مسابقات جهانی برلین- آلمان شرقی ۱۹۶۶) و نام خویش را در تاریخ ورزش جاودانه ساخت.

منوچهر برومند که انسانی متواضع و عاشق ورزش بود در اویل انقلاب که هنوز با خونخواری ملاهای جنایتکار آشنا نشده بود به‌خاطر خدمت به ورزش جوانان ایران ابتدا به مربیگری وزنه‌برداری ادامه داد و سپس ریاست فدراسیون وزنه‌برداری را عهده‌دار شد. اما پس از مدتی متوجه اعمال ضدایرانی و ضدمردمی آخوندها شد و گوشه‌گیری را به هم‌پیمان بودن با ملاها ترجیح داد و دیگر در مجامع ورزشی ظاهر نشد.

درگذشت این قهرمان نامی وزنه‌برداری را به خانواده محترم آن مرحوم و ورزشکاران و به‌خصوص وزنه‌برداران جوانمرد ایران و مردم آزادیخواه ایران تسلیت می‌گوییم.

روحش شاد و یادش گرامی باد.

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

اول دی ۱۳۹۶ (۲۲دسامبر ۲۰۱۷)

 ‎كميسيون ورزش شوراي ملي مقاومت از فراخوان خانم مريم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت براي كمك به هم ميهنان زلزله زده، و پاسخ سيماي آزادي مبني بر اختصاص یک میلیارد تومان کمک های ارزنده هم ميهنانمان در داخل ايران به برنامه همياري با سیمای آزادی، براي كمك به زلزله زدگان، با وجود نياز فراوان به اين كمك ها، استقبال ميكند. شك نيست انبوه حاميان سيماي آزادي در داخل ميهن با استقبال از اين دعوت سراز پا نشناخته به ياري زلزله زدگان خواهند شتافت.

مشاهده فيلمي در سيماي آزادي كه پاسداری، سيلي به گوش هموطني كه براي كمك به زلزله زدگان آمده بود ميزد تا کمکهای مردمی را برای خود و دوستانش ببرد و يا آنجا كه كمك هاي مردمي را به زور ميگيرند و بعد به دروغ به اسم كمك حوزه هاي جهل و جنايت آخوندي به زلزله زدگان جا ميزنند دل هر ايراني شرافتمندي را به درد مي آورد.

هم وطنان عزیز،

ایلغار خمینی هیچ ارزشی برای ملک و ملت ایران قائل نیست، به مصداق ”کس نخارد پشت من، جز ناخن انگشت من“ ما باید در داخل و خارج از ایران دست در دست یکدیگر با هم متحد شویم تا بتوانيم در این دوران سخت به ياري هم میهنانمان در شهرهای زلزله زده برخيزيم. 

ورزشکاران جوانمرد!

شما الگوی بر جسته ای مثل جهان پهلوان تختی دارید، كه در زلزله بوئین زهرا شخصأ به جمع آوری کمک های مردمی و رساندن آنها به نیازمندان برخاست. امروز در شرايطي كه رژيم زهر خورده و درمانده آخوندي و شخص خامنه اي نه خودش به فكر حل مشكلات و نيازهاي بيشمار زلزله زدگان است، نه اجازه ميدهد كمك هاي مستقل مردمي بدست آنان برسد و نه حتي كمك هاي كشورهايي كه براي اينكار اعلام آمادگي كرده اند را ميپذيرد، وظيفه همه ماست که به هر شكل و از هر طريق با دور زدن دزدان حکومتی به یاری هم میهنانمان بشتابیم.

مسلم  اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران 

با اندوه و تاثر بسیار از درگذشت اکبر افتخاری از پیشکسوتان فوتبال ایران، پس از گذراندن دوران بسیار سخت و طاقت فرسای بیماری، با خبر شدیم.

افتخاری در تیم های مختلف و نهایتا در تیم پرسپولیس بازی کرد و سپس برای همیشه از فوتبال کناره گیری کرد. اکبر افتخاری همراه با تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا در سال ۱۹۶۸ که در تهران برگزار شد ـ و در پایان بازی‌ها کشور ایران برای اولین بار به مقام قهرمانی دست یافت ـ بازی کرد و به عنوان بهترین بازیکن جام انتخاب شد. یارانش او را بهترین گوش چپ کلاسیک تیم ملی فوتبال ایران می‌دانند.

 اوضاع زندگی و معیشتی زنده یاد اکبر افتخاری نمونه بارزی از وضعیت نامساعد و سخت ورزشکارانی بود که حاضر به کرنش و سرسپردگی در مقابل رژیم فاشیستی مذهبی آخوندها نبودند و نیستند. نام و یاد اکبر افتخاری و تمامی ورزشکاران و بخصوص پیشکسوتانی که افتخارات ارزشمندی برای ایران و ایرانی کسب کردند در قلب مردم ورزش‌دوست ایران ماندگار و گرامی خواهد بود.

این ضایعه و فقدان بزرگ را به همسر وفادار و غمخوار زنده یاد اکبر، خانواده گرامی افتخاری، پیشکسوتان فوتبال و جامعه ورزشی ایران تسلیت میگوییم.

مسلم اسکندر فیلابی

مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

۱۹-۰۹-۱۳۹۶

تسلیت درگذشت ابراهیم آشتیانی

با تأسف زیاد خبر درگذشت همکلاسی دوران دانشگاهیم در دانشسرای عالی تهران و قهرمان نامی تیم ملی فوتبال ایران ابراهیم آشتیانی را دریافت کردم.
فوتبال ایران و بخصوص تیم های فوتبال باشگاه های پیکان و پرسپولیس با بازی های ابراهیم آشتیانی، بهترین و بی نظیر ترین دفاع راست خود، افتخاراتی را بدست آورد که فراموش نشدنی هستند. ابراهیم آشتیانی بعنوان یک ورزشکار پرتلاش، خستگی‌ناپذیر و پر انگیزه برای همگان قابل احترام بود.
آشتیانی ورزشکاری با فرهنگ ‌و انسانی مردم دوست بود و بهمین علت چون خود را آلوده به رژیم جنایتکار ضد ایران و ایرانی نکرد رسانه های مزدور ‌و نعلین لیس ولی فقیه از او یاد نمی‌کردند. به گفته نزدیکان مرحوم آشتیانی قدر ناشناسی رژیم باعث فشارهای روحی و روانی او بود و نهایتأ بعلت همین فشارها در اثر ناراحتی قلبی درگذشت.
فقدان این قهرمان نامی را به خانواده وی و جامعه ورزشی ایران تسلیت میگوئیم.

روحش شاد و ‌یادش گرامی باد
مسلم اسکندر فیلابی
مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

 

تسلیت درگذشت پهلوان عباس زندی

پهلوان عباس زندی یکی از قدیمی ترین کشتی گیران ایران که دارای مدال قهرمانی جهان و بازوبند پهلوانی ایران نیز بود درگذشت.
پهلوان زندی در ۱۷ سالگی به عضویت تیم ملی کشتی آزاد در آمد و در ۱۸ سالگی پهلوان ایران شد. زندی در سه دوره از بازی‌های المپیک، ۱۹۴۸ لندن، ۱۹۵۲ هلسینکی و ۱۹۵۶ ملبورن شرکت کرد و در مسابقات المپیک ۱۹۶۴ توکیو مربیگری تیم ملی کشتی ایران را عهده دار بود.
 روحیات جوانمردی و کمک به نیازمندان از مشخصات بارز او بود. درگذشت پهلوان زندی که بدلیل خصایص مردمی اش در پی توجه رژیم آخوندی نبود برای جامعه ورزشی ایران ‌بخصوص کشتی گیران سخت بود.
کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران درگذشت این پهلوان نامی که خود را از رژیم فاسد و پلید ملا ها دور نگهداشت به خانواده زندی و ورزشکاران بخصوص کشتی گیران جوانمرد و مردم دوست تسلیت می‌گوید. روحش شاد ‌و یادش گرامی باد
مسلم اسکندر فیلابی
مسئول کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

رژيم دزد و فاسد آخوندها كه پس اندازهاى مردم و دستمزدهاى كارگران زحمتكش ايران را در ابعاد نجومي  و بدون هيچ شرم و خجالتى به يغما برده با پرداخت نكردن تعهداتش به فدراسيون جهاني شطرنج يك بي آبرويي بين المللي ببار آورد. فدراسیون جهانی شطرنج (فيده) با خارج کردن نام ایران از رنکینگ جهانی، شطرنج ايران را رسماً تعلیق کرد و تازماني كه بدهي 120 هزار دلاري اين فدراسيون به فيده پرداخت نشود تعليق ايران در اين رشته ادامه خواهد داشت.