درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

کمیسیون ورزش

خوزستان،

تشنه آب، تشنه آزادی  

هزاران درود

 

نظام فاشیستی مذهبی آخوندها در طول عمر نکبت بار و حکومت ضد ایرانی خود تمام هستی ایران زمین را به باد فنا داد و حتّی اولین نیازمندیهای طبیعی و به حق را از ملّت دریغ میکند، از جمله برق، آب و دیگر مایحتاج روزانه.

اکنون در پی فساد نهادینه شده و پروژه های غیر علمی و بی آینده که فقط نمادی از دزدی و غارت اين رژيم میباشد شاهد خشکی و بی آبی سرزمین خوزستان هستیم، سرزمینی حاصلخیز و سرشار از طلای سیاه و آب فراوان.

هموطنان تشنه لب خوزستان، ورزشکاران و دست اندرکاران ورزشی ملّی و مردمی بنا بر وظیفه و به رسم جوانمردی جهان پهلوان تختی در کنار شما و حامی قیام شما هستند و همراه با همه ایرانیان از خواسته ها و مطالبات شما با افتخار دفاع میکنند.

در پی ایستادگی و اراده هموطنان خونگرم و غیور خوزستانی، بويژه هموطنان شجاع عرب، دیگر هموطنان از استانهای مختلف و دیگر اقوام با اعتراضات و تظاهرات خود در نبردی دلاورانه به صفوف آنها شتافتند.

کمیسیون ورزش شورای ملّی مقاومت ایران ضمن درخواست از تمامی ملّت قهرمان پرور جهت پیوستن به قیام تشنگان از کلّیه ورزشکاران ملی و مردمی هم دعوت می کند که به وظیفه ملّی خود عمل کنند و هم صدا و همسو با قیام کنندگان روز سرنگونی را نوید بخش باشند.

کمیسیون ورزش شورای ملّی مقاومت ایران از مجامع بین المللی، سازمانها و ارگان های حقوق بشری و کشورهاي مختلف انتظار دارد که در این وضعیّت بحرانی با تمام قدرت به یاری هموطنان قیام کننده بشتابند.

نظام جنایت، خیانت، غارتگر و سراسر فاسد، توانایی تأمین نیازهای اولیّه و به حقّ شهروندان در هيچ نقطه ای از ایران عزیز را ندارد، در این چند روز و شب در خوزستان سوزان، گسترده بر طلای سیاه و پر آب ترین سرزمین، ولی اکنون تشنه،  قیام کنندگان  را به خاک و خون کشانده است.

هموطنان در سراسر ایران!، ورزشکاران متعهّد و مردمی! امروز بایستی فریاد ملّت  تشنه، تشنه آب و آزادی خوزستان که همواره تحت سرکوب و محرومیّت بودند و هستند باشیم. اين قيام بشارت ميدهد كه دیر نخواهد بود که ملّت ایران با اتّحاد و همبستگی و با حضور کانون های شورشی و ارتش آزادی کلّ نظام را با خامنه‌ای، روحانی و رئیسی قاتل کشتار ۱۳۶۷ برای همیشه به زباله دان تاریخ بیاندازند.

کمیسیون ورزش شورای ملّی مقاومت ایران

۴ مرداد ۱۴۰۰ (۲۶ ژوئیه  ۲۰۲۱)

جنایات رژیم سفاك آخوندی پایانی ندارد. جنایتکاران حاکم بر میهنمان تا کنون بیش از ۴۰ تن از هموطنانمان را در شهرهای مختلف استان سیستان و بلوچستان با شلیک مستقیم به سر و صورتشان به خاک و خون کشانده اند. رژیم فاسد آخوندی که سرمایه های مردم ایران را خرج تروریسم و پرکردن جیب سرکردگان بی لیاقتش کرده است با وقاحت بی حد به سوخت‌بر های زحمتکش اجازه نمی دهد که با کارشان لقمه نانی برای زن و فرزندانشان تهیه کنند و بی شرمانه آنان را به گلوله می بندد. همان جنایتی که در حق کولبرهای زحمتکش در کردستان انجام می دهد.

هم میهنان عزیز !

جامعه ورزشکاران مردمی و میهن دوست ایران!

همانگونه که مستحضر هستید رژیم ضد بشری و مظلوم کش آخوندی که چندی پیش با اعدام وحشیانه پهلوان نویدافکاری جامعه ایران را در سوگ جانگداز او فرو برد ،

رژیم پابگور آخوندی از وحشت قیام مردم بجان آمده ایران به خود میلرزد و خامنه‌ای این وحشی ترین جلاد قرن خواب راحت ندارد. صدای ناقوس سرنگونی را قبل از هرکس آخوندهای عمامه به سر شنیده اند و برای فرار از این کابوس مرگبار باز هم چاره‌ای جز دست زدن به سرکوب و کشتار و اعدام نمی‌بینند.

چهل سال پیش وقتی مردم ایران برعلیه حکومت وابسته به استعمار شاه انقلاب کردند، روشنفکران و دانشجویان و بقیه اقشار مردم قهرمان ایران خواهان آزادی واستقلال بودند اما چماقداران و لات های بیسواد تحت تبلیغات (امداد های غیبی) مورد استفاده خمینی جنایتکار قرار گرفتند و در همه مناصب مملکتی به کار گماشته شدند. اکنون همچنان دزدان و چپاولگران و اختلاس کنندگان بعنوان پاسدار و بسیجی بطرز نا جوانمردانه ای به جان و مال و ناموس مردم ایران تجاوز می‌کنند.

رژیم آخوندی این جانیان ناجوانمرد را در پستهای ورزش ایران نیز به کار گمارده تا اعتراضات مردم در میادین ورزشی و ورزشکاران و ورزشدوستان را کنترل کنند.

میزان فشار و سرکوبی رژیم جنایتکار آخوندی علیه قهرمانان بزرگ ایران زمین منجر به فرار بهترین ورزشکاران ملی پوش ایران از کشور و پناهندگی آنها به کشورهای دیگر و شرکت آنها در مسابقات جهانی و المپیک با نام کشورهای دیگر شده است. آن ورزشکارانی هم که نتوانسته‌اند از زیر ظلم و ستم رژیم ملاها خارج شوند، در زیر سخت‌ترین شرایط اقتصادی و اجتماعی و سیاسی به‌سرمی‌برند. بسیاری از این قهرمانان برای امرار معاش به دستفروشی و شغلهای دیگر روی‌آورده‌اند. در همین حال نیز رژیم از سرکوبی و شکنجه علیه آنها دست برنمی‌دارد. آخرین نمونه آن حکم شلاق برای ملی پوش سنگین وزن تیم ملی ووشوی ایران و قهرمان سابق جهان است که تنها به جرم انتقاد از سرکردگان رژیم، محکوم به شیوه قرون وسطایی مجازات و شلاق خوردن شده است.

این همان رژیم جنایتکاری است که مجاهد قهرمان حبیب خبیری کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران، هوشنگ منتظر الظهور قهرمان کشتی ایران، فروزان عبدی قهرمان تیم ملی والیبال زنان ایران و عده زیادی از ورزشکاران و قهرمانان ملی زن و مرد را بجرم آزادیخواهی به جوخه های اعدام سپرده است.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران از کمیته بین المللی المپیک و فدراسیونهای جهانی میخواهد تا حکومت ملا های ایران را بخاطر این جنایات و نقض مستمر قوانین بین المللی اخراج و یا وادار به تبعیت از قوانین نماید.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مسلم اسکندر فیلابی 

 14 مرداد ۱۳۹۹ (4 اوت ۲۰۲۰)

از درگذشت کیومرث ابوالملوکی، که بسیاری او را بنیانگذار کشتی نوین ایران می‌دانند مطلع شدم. او پس از استاد حمید محمودپور در اوائل قرن جاری، کمر همت به گسترش کشتی نوین در ایران بست و در کسوت کشتی‌گیر، مربی، داور و نویسنده ورزشی کمکهای ارزنده‌یی به ورزش کشتی در ایران کرد. ابوالملوکی در سال ۱۹۵۴ در مسابقات جهانی کشتی در توکیو، کمک استاد فیلی، مربی تیم ملی کشتی ایران بود که تیم ایران در این مسابقات توسط جهانبخت توفیق و عباس زندی دو مدال طلا و توسط محمدعلی فردین یک مدال نقره به‌‌ست آورد و در رده سوم جهان قرار گرفت.

ابوالملوکی نخستین نویسنده کتاب در ورزش ایران در زمینه آموزش کشتی بود. او در سال ۱۹۴۹ نخستین داور بین‌المللی کشتی ایران شد و در بازیهای ۱۹۵۱ هلسینکی و ۱۹۵۶ ملبورن و در المپیک ۱۹۶۰ رم داوری کرد. او قضاوت دیدار تاریخی پهلوانی میان جهان پهلوان تختی و پهلوان زندی را برعهده داشت.

ابوالملوکی قهرمانی خوشنام و مردمی بود و علاوه بر داوری و مربیگری مدرس دانشسرای عالی ورزش نیز بود.

فقدان این پیشکسوت ورزش کشتی ایران را به خانواده محترمش و به همه ورزشکاران و ورزش دوستان مردمی ایران تسلیت میگویم.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مسلم اسکندر فیلابی 

14مرداد ۱۳۹۹ (4 اوت ۲۰۲۰)

رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها در مقابله با  قیام ایران که در بیش از ۲۰۰ شهر در سراسر ایران با اعتراضات و تظاهرات و با حضور گسترده ای از جوانان دختر و پسر و با شعار " مرگ بر خامنه‌ای " در راستای سرنگونی رژیم فاشیستی در جریان بود و سرفصل جدیدی را ایجاد کرد، با سرکوب، دستگیری وکشتار و با ترس از سرنگونی در صدد کنترل و ناچیز جلوه دادن این واقعه بزرگ تاریخی از هیچ جنایتی دریغ نکرد. 

 طبق گزارشات، پس از دستور مستقیم خامنه‌ای جانی توسط دستگاه های کشتار جمعی  بیش از ۱۲ هزار نفر دستگیر، چندین هزار مجروح و بیش از ۱۰۰۰ نفر کشته شده اند. طی این کشتار،تعدادی از ورزشکاران نیز یا مجروح و دستگیر و یا کشته شده اند. از جمله نوید زنگنه عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران و دارنده مدال نقره از مسابقات کشتی آزاد زیر ۲۳ آسیا در آبانماه ۹۷ و قهرمان سوم مسابقات جهانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال در فروردین ماه ۹۸در کشور رومانی در جریان اعتراض های اخیر در تهران بازداشت و تحت شکنجه میباشد. به روایتی وی ابتدا مجروح شده و پس از مراجعه به بیمارستان توسط دژخیمان خامنه‌ای دستگیر میشود.

 رحیم امینی قهرمان پرورش اندام در جریان سرکوب معترضین در استان البرز در حالی که ساک ورزشی اش به دوشش بود با اصابت گلوله به پاهایش و خونریزی شدید چشم از جهان فرو بست. 

 کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران ضمن محکوم کردن سرکوب و کشتار جوانان ایران زمین از کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد و شورای امنیت و همچنین از دولت های اروپایی و آمریکا مصرانه درخواست میکند بامحکوم کردن سرکوب و کشتار قیام کنندگان با تمام قدرت و با استفاده از مکانیسم های فشار وضعیت دستگیرشدگان را در زندان‌های مخوف رژیم دیکتاتور مذهبی آخوندها را پیگیری کنند.     

 

مسلم اسكندر فيلابي

مسئول كميسيون ورزش شوراي ملي مقاومت ايران

19 آذر 1398 (10 دسامبر 2019)

تحت حاکمیت رژیم جنایتکار آخوندی هر روز و شب فاجعه و جنایتی غیر قابل تحمل برای مردم ایران به وجود می آید

آخوندهای جنایتکار، ضد فرهنگ و تمدن و زن ستیز چهل سال است که در همه زمینه ها بخصوص در ورزش ایران فجایع بیشماری به وجود آورده اند.

ایرج دانایی فرد، پیشکسوت فوتبال ایران و اولین گلزن تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین در مقابل تیم قدرتمند ملی اسکاتلند، پس از سپری کردن دوران سخت بیماری در بیمارستان نمازی شیراز، روز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه با وداع همیشگی خود جامعه ورزشی ایران را اندوهگین کرد.

زنده یاد ایرج دانایی فرد ورزشکاری محجوب و افتاده و همواره مورد احترام بزرگان فوتبال بود. او نیز مانند بسیاری از پیشکسوتان ورزش ایران، حاضر به کرنش و مجیزگویی در برابر نظام به‌غایت ضد ورزش و ضد ارزش‌های انسانی آخوندی نبود و در گوشه‌گیری و به‌دور از جنجال و هیاهو روزگار  می‌گذراند.

ضمن گرامیداشت نام و یاد این پیشکسوت فوتبال ایران، این ضایعه و فقدان دردناک را به خانواده دانایی فرد، جامعه ورزشی ایران، پیشکسوتان هم دوره‌اش و مردم قهرمان ایران تسلیت عرض می کنیم.

کمیسیون ورزش شورای ملی مقاومت ایران

مسلم اسکندر فیلابی

 ۲۳آذر۱۳۹۷(۱۴دسامبر۲۰۱۸)

قیام دلاورانه مردم ایران که از دي ماه گذشته پايه هاي رژيم آخوندي را به لرزه افكنده،  در استادیوم آزادی تهران و استادیوم اهواز با فریادهای مرگ بر دیکتاتور هم شعله کشید.

از ابتدای حاكميت ضد ايراني آخوندها روشن بود که این جماعت  نه از فرهنگ و دانشگاه بویی برده اند و نه با ورزش و روحیه انسانی و جوانمردی و ورزشگاه کمترین آشنایی و الفتی دارند.