دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

کنفرانس قیام و مقاومت علیه رژیم اعدام با حضور مایک پمپئو وزیرخارجه پیشین آمریکا

کنفرانس قیام و مقاومت علیه رژیم اعدام با حضور مایک پمپئو وزیرخارجه پیشین آمریکا

مریم رجوی: وحشت رژیم از یک جنبش سراسری که برای تغییر اساسی در ایران آماده است
اجازه بدهید در ابتدا به هموطنان بلوچ درود بفرستم. آن‌ها در سالگرد قیام زاهدان که در آن ۱۲۰نفر از هموطنان بلوچ به دست رژیم کشته شدند، اعتراض‌های شجاعانه‌یی به‌پا کردند و زیر شلیک گلوله و گاز اشک‌آور با نیروهای سرکوبگر به مقابله پرداختند.

هم‌چنین به جوانان دلیری درود می‌فرستم که در سالگرد قیام ۱۴۰۱به اقدام‌های اعتراضی زیادی دست زدند. این به‌رغم بسیج حداکثری سپاه پاسداران و بسیج و نیروی سرکوبگر انتظامی بود. به گفته رژیم در روز ۲۵شهریور، تنها در تهران ۶۰۰ زن دستگیر شدند.

سرکوب زنان هم‌چنان ادامه دارد. و اخیرا یک دختر ۱۶ساله به‌ بهانه عدم رعایت حجاب اجباری، به شدت توسط عوامل سرکوبگر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و اکنون در کما به‌سر می‌برد. رژیم برای جلوگیری از هر حادثه‌یی بیمارستان را محاصره کرده است.

ارگان‌های بین‌المللی و سازمان‌های حقوق زنان را فرامی‌خوانم که این موضوع را محکوم کرده و در رابطه با آن تحقیقات بیشتری به عمل بیاورند.

آمادگی اجتماعی برای ادامه قیام‌ها
اما در مورد قیام سال گذشته چند نتیجه‌گیری مهم و عملی هست که مایلم به آن اشاره کنم:

اول، به‌رغم سرکوب‌ شدید، آمادگی اجتماعی برای ادامه قیام‌ها بیشتر شده است. خامنه‌ای و سپاه پاسداران نمی‌توانند از فوران دوباره این آتشفشان جلوگیری کنند.

دوم، دولت‌های غرب به طور گسترده به رژیم کمک کرده‌اند. به‌عنوان مثال، شل‌ کردن تحریم‌ها درآمد نفت را افزایش داده است. با این حال خامنه‌ای و رئیس جمهور جلادش، ابراهیم رئیسی در خارج کردن رژیم از بن‌بست شکست خورده‌اند. بحران‌های اقتصادی- اجتماعی شدید‌تر شده و نارضایتی اجتماعی افزایش یافته است.

رسانه‌های حکومتی، روزانه گزارش‌هایی از حملات فزاینده جوانان به سپاه پاسداران می‌دهند. این گزارش‌ها نشان می‌دهند که مردم از سپاه نمی‌ترسند.

اما سومین نتیجه‌گیری این است که تاثیرات اجتماعی مجاهدین و شورای ملی مقاومت به‌طور خاص در داخل ایران پیشرفت چشم‌گیر داشته است. به‌رغم دستگیری هزاران عضو کانون شورشی، شبکه آن‌ها در بسیاری از استان‌های کشور گسترش یافته است.

وحشت رژیم از یک جنبش سراسری
در رابطه با قیام سال گذشته رئیس به‌اصطلاح مجلس رژیم گفت: «بیش‌ترین نقش را در اجرا و سامان‌دهی این حوادث، مجاهدین بر عهده داشتند»

نظریه‌پردازان رژیم می‌گویند «موضوع اصلی ما در کشور، مجاهدین خلق است و باید به آن‌ها بپردازیم». آن‌ها می‌گویند: «ما امروز با یک سازمان دوم روبه‌رو هستیم» که «خطرناک‌تر و قطعاً خطرناک‌تر» است.

منظورشان این است که سازمان مجاهدین شبکه بزرگی را در داخل ایران گسترش داده است.

به‌همین دلیل، رژیم برای مقابله با پیشرفت‌های مقاومت، حملاتش به مجاهدین را تشدید کرده است. در داخل ایران با سرکوب و در پهنه بین‌المللی این کار را با شیطان‌سازی مقاومت و درخواست از دولت‌ها برای محدود‌سازی آن انجام می‌دهد. به این ترتیب رژیم تلاش می‌کند خود را سرپا نگهدارد. موضوع اصلی وحشت رژیم از یک جنبش سراسری است که برای تغییر اساسی در ایران آماده است.

سیاست ورشکسته مماشات
مدت‌هاست که دیگر هیچ یک از مدافعان استمالت قادر نیستند به‌طور علنی از این رژیم قاتل دفاع کنند. دیگر کسی نمی‌تواند ادعا کند که در فاشیسم دینی یک جناح میانه‌رو وجود دارد.

به جای آن مماشات‌گران روی سه استدلال تکیه می‌کنند:

اول- آن‌ها می‌گویند اگر این رژیم سرنگون شود، اوضاع بدتر می‌شود.

دوم- آن‌ها می‌گویند که رژیم قادر است قیام‌ها را مهار کند.

سوم و مهم‌تر این که، آن‌ها وجود یک آلترناتیو معتبر را انکار می‌کنند و می‌گویند که مجاهدین در داخل ایران حمایت ندارند.

اخیراً دولت آمریکا یک کمک‌ مالی قابل توجه به رژیم داد. توصیف شما آقای وزیر، در این مورد قلب موضوع را روشن ساخت. شما گفتید: این به معنای واقعی کلمه حمایت مالی گسترده از بزرگترین دولت حامی تروریسم است.

اما برای آخوندها بالاترین کمک‌رسانی انکار وجود یک آلترناتیو معتبر و نقش تعیین‌کننده مجاهدین و شورای ملی مقاومت در معادله ایران و محدود کردن تاثیر آن‌ها از طریق انکار حقوق‌شان و ایجاد موانع برای آن‌هاست.

در روزهای اخیر فاش شد که رژیم آخوندی به‌خاطر سیاست مماشات، شبکه‌یی از ماموران خودش را در ارگان‌های مختلف دولت آمریکا نفوذ داده است. مغز متفکر و رابط این شبکه با رژیم، یک عضو سپاه پاسداران است.

وظیفه این شبکه پمپاژ اطلاعات غلط مورد نظر رژیم ایران به درون مراکز تصمیم‌گیری در آمریکا بوده است. وجه مشترک اعضای این شبکه دشمنی با مجاهدین است که بخشی از آن در ده‌ها مقاله و بی‌شمار توییت توسط همین افراد منعکس است.

در چهار دهه گذشته هربار که دولت‌های خارجی علیه مجاهدین موضع گرفته‌اند، آخوندها پشت آن بوده‌اند. این دولت‌ها سیاست ورشکسته‌یی را ادامه می‌دهند بر ضد قیام مردم ایران و بر ضد صلح و امنیت جهان.

سیاست آینده‌دار و سیاست مدافع آزادی ایران و صلح و امنیت جهان در قطعنامه‌های ۱۰۰ و ۶۲۷مجلس نمایندگان آمریکا بیان شده است. مطمئنم که درستی سیاستی که توسط ۱۲۴تن از رهبران سابق و ۳۶۰۰ قانونگذار از سراسر جهان توصیه شده است به‌ زودی اثبات خواهد شد. آن‌ها از قیام مردم برای سرنگونی رژیم و استقرار یک جمهوری دموکراتیک دفاع کردند. آن‌ها از آلترناتیو دموکراتیک و طرح مقاومت ایران برای آینده ایران حمایت کردند.

مردم ایران برای به‌زیر‌کشیدن استبداد دینی عزم جزم دارند. آن‌ها هر نوع دیکتاتوری چه شاه و آخوندها را رد می‌کنند. بی‌تردید ایران آزاد خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا