دیدارها و حمایت‌های بین‌المللی

دیدار و گفتگوی مریم رجوی با هیأتی از جمهوری اسلوونی

 


دیدار و گفتگوی مریم رجوی با هیأتی از جمهوری اسلوونی

روز دوشنبه ۱۷مهر مریم رجوی، با هیأتی از جمهوری اسلوونی به ریاست آقای میلان زور نماینده پارلمان اروپا از اسلوونی و رئیس مشترک گروه دوستان ایران آزاد در این پارلمان، خانم دكتر آندریا والیچ زور مدیر مرکز مطالعات آشتی ملی جمهوری اسلوونی و عضو هیأت مدیره آژانس اتحادیه اروپا برای حقوق اساسی، و آقای پیترسوهل مشاور نخست‌وزیر سابق اسلوونی دیدار و گفتگو كرد.
آقای میلان زور که قبل از نمایندگی در پارلمان اروپا در سال ۲۰۰۹ وزیر آموزش و ورزش این کشور بوده است در این ملاقات گفت: همه نشانه‌ها حاكی از این است كه مردم ایران اراده کرده‌اند که دیكتاتوری حاكم بر ایران را سرنگون کنند. جنبش شما با طرح ۱۰‌ماده‌یی و معرفی شما به‌عنوان رئیس‌جمهور دوران انتقال در سراسر جهان شناخته شده و از حمایت گسترده‌یی در سطح بین‌المللی برخوردار می‌باشد. حمایت بیش از ۱۰۰تن رهبران و رؤسای جمهور و نخست‌وزیران پیشین کشورهای گوناگون با تمایلات سیاسی مختلف از مقاومت شما و طرح ۱۰ماده‌یی اهمیت زیادی دارد. از كشور من ۳نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور از احزاب مختلف در میان این رهبران دیده می‌شوند كه بیانگر وحدت نظر سیاسی در اسلوونی در حمایت از مقاومت شماست. پایداری شما در مبارزه علیه دیكتاتوری دینی حاكم بر ایران و تعهد بارز شما به حقوق زنان و نقش برجسته زنان در جنبش مقاومت، شما را از جنبش‌های دیگر به روشنی متمایز می‌كند.
آقای زور با اشاره به سوءاستفاده رژیم از اسلام گفت: شما ثابت کردید که برخلاف بسیاری تبلیغات انحرافی، اسلام با آزادی و دموکراسی سازگار است و این ملایان حاكم بر ایران هستند كه اسلام را مورد سوءاستفاده قرار داده‌اند و مجاهدین از ابتدا در برابر آن‌ها سینه سپر كرده‌اند.
میلان زور خطاب به مریم رجوی افزود: شما نه تنها برای زنان نماد و سمبل هستید، بلکه الگویی برای حقوق‌بشر در جهان امروزید.
مریم رجوی با قدردانی از فعالیت‌های آقای زور و همكارانش در گروه دوستان ایران آزاد در پارلمان اروپا در حمایت و دفاع از حقوق مجاهدان اشرف و هم‌چنین در حمایت از قیام مردم ایران برای یک جمهوری دموكراتیک، درک عمیق سیاسی و نگاه استراتژیكی میلان زور نسبت به مسائل ایران و منطقه را ستود و گفت: تاكنون ۱۲۰‌هزار تن از بهترین فرزندان مردم ایران در نبرد با دیکتاتوری مذهبی جان فدا كرده‌اند. اما مردم و مقاومت ایران باز هم آماده پرداخت هر قیمتی برای رسیدن به آزادی هستند.
مریم رجوی افزود: دیكتاتوری دینی حاكم بر ایران به‌رغم دستگیری‌های گسترده و كور و تشدید سركوب و شكنجه و اعدام، نتوانسته است وضعیت انفجاری جامعه را علاج كند و از بروز قیام‌های بزرگ‌تر جلوگیری نماید. به همین خاطر طبق روال همیشگی خود به جنگ‌افروزی و صدور بحران به خارج از مرزهای ایران روی آورده كه برای مقاومت ما كاملاً شناخته شده است.
خامنه‌ای امروز فلسطین را بهانه قرار داده است. او تا دیروز دم از مدافعان حرم در سوریه می‌زد و قبل از آن هم در مقام قیم شیعیان در یمن و لبنان و عراق، بر طبل‌های جنگ و تروریسم كوبید و آن را «دفاع مقدس» جلوه می‌داد.
فاشیسم دینی حاكم بر ایران، جنگ ضدمیهنی با عراق را در شرایطی كه صلح در دسترس بود، با شعار فتح قدس از طریق كربلا ادامه داد و به گفته خودش تنها مقاومت ایران بود كه در این رابطه، رو در روی رژیم قرار گرفت و خمینی را وادار به خوردن زهر آتش‌بس كرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا