اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام جنایتکارانه و مخفیانه علی صابر زندانی سیاسی هوادار سازمان مجاهدین در زندان لاکان رشت

اعدام جنایتکارانه و مخفیانه علی صابر زندانی سیاسی هوادار سازمان مجاهدین در زندان لاکان رشت

بر اساس خبرهای رسیده از خانواده زندانیان در زندان لاکان رشت دژخیمان خامنه ای روز شنبه ۴ آذر علی صابرمطلق ۶۲ ساله و هوادار قدیمی سازمان مجاهدین خلق ایران و از زندانیان سیاسی دهه ۶۰ را که مجددا در سال ۱۳۹۹ دستگیر شده بود مخفیانه اعدام کردند.
قضاییه جلادان وی را متهم کرده که یکی از مهره های مهم رژیم در رشت را در سال ۱۳۶۰ کیفر داده است، اتهامی که علی هرگز نپذیرفت. علی صابر ۶۲ ساله در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ به مدت یک ماه اعتصاب غذا کرد. وی بشدت از بیماری کلیه و کبد رنج میبرد.
کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورای ملی مقاومت از این پیش تر در اردیبهشت ۱۴۰۱ نام گدا علی صابرمطلق را که در یک لیست «خیلی محرمانه» زندانیان سیاسی که در قضاییه جلادان بعنوان زندانی «ویژه» ثبت شده بود، فاش کرد. نام علی در ردیف ۲۰۸۴ از لیست اسامی ۲۲۷۳ زندانی سیاسی و عقیدتی درج شده بود.
مقاومت ایران کمیسرعالی و شورای حقوق بشر ملل متحد، هیات حقیقت یاب بین المللی و گزارشگر ویژه ملل متحد در باره وضعیت حقوق بشر در ایران و همچنین عفو بین الملل و دیگر مراجع مدافع حقوق بشر را به تدقیق خبر اعدام و چگونگی شهادت علی صابر و محل خاکسپاری او فرامیخواند و خواستار اقدام فوری برای متوقف کردن ماشین کشتار رژیم آخوندها و نجات جان زندانیان بویژه زندانیان سیاسی می باشد. سکوت و بی عملی در برابر رکورددار اعدام و شکنجه و ترور و جنگ افروزی مشوق این رژیم در استمرار و تشدید جنایت علیه بشریت می باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۶ آذر ۱۴۰۲ (۲۷ نوامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا