اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام ۶ زندانی در یکشنبه و ۱۶ اعدام در یک هفته با حکم دیوانعالی رژیم ۱۰ زندانی سیاسی در معرض اعدام قراردارند، تجمع خانواده محکومان در مقابل اوین فراخوان بین المللی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان محکوم به اعدام به ویژه زندانیان سیاسی

 

اعدام ۶ زندانی در یکشنبه و ۱۶ اعدام در یک هفته
با حکم دیوانعالی رژیم ۱۰ زندانی سیاسی در معرض اعدام قراردارند، تجمع خانواده محکومان در مقابل اوین
فراخوان بین المللی به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان محکوم به اعدام به ویژه زندانیان سیاسی

رژیم ضدبشری آخوندها در و حشت از قیام مردم و برای ایجاد جو رعب و وحشت به موج اعدامهای وحشیانه و صدور احکام قرون وسطایی اعدام ادامه میدهد. در طول یک هفته دست کم ۱۶ زندانی اعدام شدند و ده زندانی سیاسی در صف اعدام قرار دارند. آخوند جنایتکار محسنی اژه‌ای رئیس قضائیه جلادان چند روز پیش گفت: «امروز باید تیغ عدالت هم در کنار مسئله تبیین باهم جلو بره…کار قضایی انتظامی در کنار او حتماً باید بشه بلکه در یک جاهایی اصلا راهی جز این نیست» (خبرگزاری تسنیم نیروی تروریستی قدس – ۲۰ دی).
دژخیمان خامنه‌ای یکشنبه ۲۴دی احمد لطیفی، علی اکبر مرادیان، اکبر خرم‌تاش، هادی نظری، سید علی میری و یک زندانی دیگر را در زندان مرکزی کرج حلق آویز کردند. ۲۳ دی رضا حیدری در خرم آباد، ۲۱ دی نظام دهمرده، در یزد، میثم حبیبی در کرمانشاه و فریدون عابدی در قزوین و سه‌شنبه ۱۹ دی یک زندانی به‌نام کیوان و روز قبل آن دو زندانی به نامهای محمد علی و محمود میرزایی در زندان قزلحصار اعدام شده بودند.
در همین حال ۱۰ زندانی سیاسی که احکام اعدامشان توسط دیوانعالی آخوندها تایید شده در انتظار اجرای حکم به سر می برند شامل:
دو زندانی قیام ۱۴۰۱ مجاهد کورکور در زندان شیبان اهواز و رضا رسایی در زندان دیزل آباد کرمانشاه،
چهار زندانی از هموطنان اهل تسنن فرهاد سلیمی، انور خضری، خسرو بشارت و کامران شیخه در زندان قزلحصار که از ۱۴ سال پیش در زندان بسر می برند و سه هم‌پرونده آنها داوود عبداللهی، ایوب کریمی و قاسم آبسته قبلا در همین زندان اعدام شدند،
و چهار زندانی از هموطنان کرد پژمان فاتحی، وفا آذریار، هژیر فرامرزی و محسن مظلوم. خانواده این زندانیان امروز در اعتراض به احکام جنایتکارانه اعدام آنها در مقابل زندان اوین دست به تجمع زدند.
مقاومت ایران ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای نجات جان هزاران زندانی زیر اعدام بویژه زندانیان سیاسی فرا میخواند و بار دیگر خواستار بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندان‌های ایران می باشد. اين رژيم بايد از جامعه بین المللی طرد و سردمدارانش بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۴ دیماه ۱۴۰۲ (۱۴ ژانویه ۲۰۲۴)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا