اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

فراخوان بین المللی به آزادی زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی ۶۵ ساله در سلول انفرادی زندان خوی

فراخوان بین المللی به آزادی زندانی سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی ۶۵ ساله در سلول انفرادی زندان خوی
وی به دیابت شدید مبتلاست، از دو هفته پیش در اعتصاب بسر می برد و سلامتی و جانش در خطر است

مقاومت ایران از شورا و کمیسر عالی حقوق بشر ملل متحد و گزارشگر ویژه در مورد وضعیت حقوق بشر و مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر، خواهان اقدام فوری برای آزادی زندانیان سیاسی ابراهیم خلیل صدیقی همدانی ۶۵ ساله در زندان خوی و پسرش سالار صدیقی در زندان نقده که از دو هفته پیش در اعتصاب غذا بسر می برند، می باشد.
سلامتی و جان ابراهیم که از دیابت شدید رنج می برد در معرض خطر است. پزشکان در تابستان ۱۴۰۲ بخاطر شدت دیابت انگشت پای وی را قطع کردند. دژخیمان به جای رسیدگی به خواستهای ابراهیم و مراقبتهای پزشکی، او را به سلول انفرادی منتقل کرده‌اند.
سالار صدیقی نیز که همزمان با پدرش دست به اعتصاب غذا زده، بجای اینکه به نزد پدرش منتقل شود در یک اقدام انتقام جویانه روز ۲۵ دی از زندان سلماس به زندان نقده منتقل شده است.
ابراهیم خلیل صدیقی در اسفند ۹۷ به همراه دو فرزندش سالار و مریم در ارومیه دستگیر و پس از دو ماه شکنجه و بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه به زندان مرکزی این شهر منتقل شدند. مریم با وثیقه سنگین از زندان آزاد شد اما ابراهیم و سالار در بیدادگاه رژیم آخوندی هریک به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران و تبلیغ علیه نظام» و «فیلم‌برداری از مراکز نظامی» به ۱۹ سال زندان و پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند. ابراهیم پیش‌ از این در سال ۱۳۸۴ نیز به‌خاطر هواداری از سازمان مجاهدین خلق دستگیر و دو سال در زندان بسر برده بود.
این دو زندانی سیاسی در سالهای گذشته در اعتراض به شرایط زندان و محرومیتهای پزشکی بارها دست به اعتصاب غذا زده و خواستار این شده‌اند که در یک زندان نگهداری شوند که هر بار با وعده های دروغین یا بی توجهی و اقدامات سرکوبگرانه مواجه شده‌اند. دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران پیش از این در اطلاعیه های ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۱ مهر ۱۳۹۸ و ۲۰ دی ۱۴۰۰ با اعلام دستگیری و محکومیت این دو زندانی و اعتصاب غذای آنها از مراجع بین‌المللی خواهان اقدام فوری برای آزادی آنها شده بود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ دی ۱۴۰۲ (۱۶ ژانویه ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا